Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni a követke...

Hogyan kell kiejteni a következő idézetet?

Figyelt kérdés

"Naturam furca expellas tamen usque recurret."?


Arany János Őszikék ciklusában szerepel ez a vers (ezt is szeretném mondani, hogyha 'adjisten' ezt húzom), de sajnos fogalmam sincs, hogy hogyan kell kiejteni, és nem szeretnék beégni a többiek előtt.

A segítségetekre lenne szükségem, hogy hogyan lenne helyes?

ja, egyébként a jelentése (akit érdekel); "A természet ámbár időre, órára, elkergettethetik, megtér nemsokára." :)

Köszönöm a segítséget! :)

Szurkoljatok, hamarosan szóbelizem! :D


2010. jún. 14. 17:11
 1/7 anonim válasza:

naturam furca expellasz tamen uszkve rekurret.


azt hhiszem így..

(:

hajrá

2010. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez az idézet latinul van,most megyek szóbelizni latinból,úgyhogy nekem elhiheted.

"Naturám fúrka expellász támen uszkve recurret?"

2010. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*rekurret
2010. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget is, és a drukkolást is! :) :D


Egy kicsit féltem, hogy nem, ki segítsen, de hál'Isten írtál! :)


Olyan jó lenne Arany János húzni, kedvenc költőm, szeretem azt a kevés versét is, mindben olyan dolgokat írt le, amik hatással vannak rám. :)

No, mindegy, nem itt van ennek a helye. :D

Már mennék szóbelire! :D

2010. jún. 14. 17:35
 5/7 A kérdező kommentje:

AZ idegességnek köszönhető a sok-sok helyesírási hibám. :D :)


Neked is köszönöm, és elhiszem, sok szerencsét Neked! ;) Olyan szép nyelv, csak sajnos nem tudom (még). :D

2010. jún. 14. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit.Szép,szép.Én muszájból választottam,a nyelvtan érdekes,de a fordítások.......most is azok húzták le az érettségim......

Remélem sikerül Arany Jánost kikapnod,én az orosz realizmust szeretném.Szorítok!

2010. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elhiszem... nekem a német gondot jelent itt-ott, nem hogy még a latin. :D


Köszi, és én is szurkolok, hogy azt húzd. :D

Mondjuk nekem magyarból jöhet szinte minden, kivéve egy Színház bemutatása (szerintem nem tartozik érettségihez ez a témakör, nem azért tanultam ilyen sok mindent, verseket, elemzéseket, hogy kihúzzak egy színházat, és mondjam el a történetét), és Makk Károly: Szerelem című megfilmesített változatát sem szeretném. :D Többi jöhet, 3-asra (szerintem) el tudom mondani őket.

2010. jún. 14. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!