Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes szóbeli tételt...

Hogy érdemes szóbeli tételt tanulni középfokú érettségire?

Figyelt kérdés
Eddig csak olvastam őket, de lehet nem vezet majd jóra. Neked mi a módszered? Egyesével magolod , vagy?
2010. jún. 9. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Elolvasod, eközben értelmezed, ha valami nem tiszta, utánanézel. Második olvasatra kiemeled a kulcsszavakat (csak szavakat, hogy azok mentén tudd végigfuttatni a gondolatmeneted). Majd harmadikra bekezdésenként olvasod el, és minden bekezdés után összefoglalod magadnak. Végül pedig az egészet egyben újra elmondod.

Én legalábbis középiskolában így tanultam, de tudom, hogy ez időigényes, a felsőoktatásban már lehetetlen így tanulni (vagyis nekem nem megy).

2010. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, bár mondjuk már csak 1 hetem van...
2010. jún. 9. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Soha nem volt módszerem, általában egyszer, vagy nehezebb esetben kétszer átolvastam a teljes anyagot, és már tudtam is, utána maximum azt néztem még át közvetlenül vizsga előtt, ami kicsit nehezebbnek bizonyult. Eddig egyetemen is működött. Mondjuk én általában bejárok órákra, meg most előadásokra, szóval az anyag jelentős része már onnan megmarad, meg viszonylag könnyen is tanulok.
2010. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja amúgy meg tanulj úgy, ahogy eddig is szoktál, ne most próbálj meg változtatni! Előző válaszoló voltam.
2010. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a gáz , hogy eddig 4 évig semmit nem tanultam, csak így max dogák előtt, hogy a kettes meglegyen. Most is elég lenne érettségin a kettes mindenből.
2010. jún. 9. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy nagyravágyó....


Ilyen eredményekkel hova akarsz bejutni?


Nekem is egy hetem van az érettségiig,nem tudom mondjuk mi a jó módszer,DE:


8-kor ébresztőre kelek,aztán szépen neki is állok...és mindennapra ki van tűzve,hogy hány tételt kell megtanulnom :-)

Amíg azokkal nem vagyok kész,nincs pihenő :-)

Most épp a szünetet tartaom :-DDD


Szóval oszd be,és akaraterővel csak tanulj :-)

2010. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok tovább tanulni, vagy talán valami szakmát, oda meg bárkit felvesznek.
2010. jún. 9. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!