Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még remény, vagy felejtsem...

Van még remény, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos az idei évet lazára vettem. Örülök, ha nem húznak meg semmiből. Lazaság alatt azt értem, hogy 1 percet nem tanultam.

Viszont tavaly 4-es, 5-ös tanuló voltam végig.

Szeretnék a BME-re menni villamosmérnöknek.

Mivel tudom, hogy ez az év baromi fontos lett volna, így úgy gondoltam újra kezdem nyáron a dolgokat. Gondolok itt az elektrotechnikára (jelentkeztem a jövőévi emelt szintű érettségi felkészítésre), matematikára, fizikára. És szépen beosztva a kilencedikes anyagtól kezdve átveszem az egészet.

Jövőre (tizenegyedikbe) pedig nagyon belehúzok. Csak nem tudom mennyire kivitelezhető ez az elképzelés. Szerintetek?


Persze, ha ezt az évet is nézik a továbbtanulásnál, akkor már teljesen mindegy.


16/F


2010. jún. 6. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
10.-et még nem nézik. 11. és 12. év végét. És, hát, hajrá!
2010. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Abban tudtok segíteni, hogy hogyan osztanátok be a nyarat tanulásra? Tehát 1 nap csak 1 tantárggyal foglalkoznátok, vagy 1 héten csak 1-el. Vagy hogyan érdemes?

Természetesen hétvégén nem leszek otthon. :)

Tehát lenne napi 5 napom.

2010. jún. 6. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ilyen terveket csináltam, de sosem tudtam betartani. Mindig azt tanultam, amihez épp kedvem volt.
2010. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze,kivitelezhető,ha tartod magad az eredeti elképzeléshez és nem csinálsz újabb "kitérőket".BME-re be lehet jutni viszonylag alacsonyabb pontszámmal is,csak hát ott tudod a bent maradáson van a hangsúly,nem a bejutáson.Biztonság kedvéért jó lenne egy nyelvvizsga is.

Sok sikert!

2010. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig azt tanuld,amihez kedved van,így remélhetőleg nem unod majd el.Egyik nap fizika,aztán másnap matek stb.
2010. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hú nekem is kéne napi 5 nap :D

Komolyra fordítva a szót:semmiről nem maradtál le,szerintem egy nap egy tantárggyal foglalkozz csak hogy arra álljon rá az agyad,de még nem kell túlzásba vinni :) Persze a gyakorlás fontos

2010. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megfordítva, azt tanácsolom, hogy minden nap mindenből menjél egy kicsit tovább. Úgy többre jutsz.
2010. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 czibles ***** válasza:

igazából én múlt év végén döntöttem el, hogy BME VIK-re megyek. és addig semmit nem tanultam, utána ráálltam a matekra (mondjuk ez eddig is ment, infó már meg volt) és októberben csináltam egy előrehozott közepet meg most egy emeltet. így ezzek duplázásával és nyelvviszgával nagyon úgy tünik, hogy felvesznek.

közben eldöntötem, hogy mérnök infó lesz a szak. aztán a fizikát és a programozást most fogom majd nyáron kicsit bepótolni.

nézd meg, hogy mi számít a bekerüléshez és csak azt tanuld, a többivel még ráérsz. elöbb juss be.

2010. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!