Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehessen buktatni...

Szerintetek lehessen buktatni alsó tagozaton vagy engedjék tovább a gyereket bármi áron?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 20:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Na ezaz. Nekem egyik osztálytársam nyolcadikban is szótagolva olvasott, mert olyan pocsék volt az alsós tanárunk, hogy aki lemaradt, az le volt tojva. Amúgy szerintem diszlexiás lehetett az a gyerek, vagy nem tudom, de valami nagy gond volt nála az olvasással, csak senki nem foglalkozott vele. Ha elsőben megbukott volna, akkor eleve több esély lett volna, hogy ez valakinek feltűnik, másrészt kapott volna egy sokkal jobb tanárt (az alattunk lévő osztályban sokkal jobb tanítónénik voltak). Mondjuk ez már régen volt, akkor lehetett buktatni, csak a tanár nem tette meg ott, ahol nyilván valóan szükséges lett volna. Ha az én gyerekemmel lettek volna ilyen gondok, én magam kértem volna, hogy ismételjen évet.
2010. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Én bevezetném az osztályzást, de nem a buktatás miatt! Inkább azért, hogy a szülők jobban megértsék, mint a szöveges értékelést, s diák is komolyan vegye a tanulást.


S bevezetném az előkészítő osztályt (0.-at általános előtt, hogy egy kicsit a gyerekek ráhangolódjanak az iskolára, csak éppen nem teljesen tanulás lenne, hanem sok mese, játék, kézműveskedés, körjáték stb. csak órarendi keretbe. Már megismerkedhetnének a betűkkel, számokkal, gyakorolhatnák lerajzolni hatalmas újságpapírra, vagy színes krétával az udvarra.)

Így a két év alatt leülepedne a gyerekben a betűk és számok világa, s biztonsággal tudná használni, s nem fordulhatna elő, hogy egy ötödik osztályos gyerek nem tudja, hogy:

- mondat elejét nagybetűvel kezdjük,

- a mondat végén írásjel van,

- helységneveket, tulajdonneveket nagy betűvel írunk,

- helyesírási hiba is kevesebb lenne,

- megtanulnának rendesen olvasni,

- megszeretnének olvasni stb.

2010. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
6%
sztem ne lehessen buktatni, mert egy egész életre megbélyegződik tőle a gyerek, túlkoros lesz a többiek között, nem fejlődik a korához képest úgy ahogy kellene...
2010. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
67%

Miért, majd te fogod megoldani, hogy lehessen? : D Egyébként én úgy tudom, hogy lehet. Legalábbis az öcsém osztályába buktak vissza tavalyról. Annak semmi értelme nincsen, hogy tovább engedik őket úgy, hogy nem tanulnak meg rendesen (vagy egyáltalán) összeadni-kivonni, jövőre meg tanulják a szorzótáblát.. csak a többieket hátráltatják azzal, hogy mindent százszor kell külön nekik elmagyarázni, ráadásul fölöslegesen, mert nem ér semmit, ha nincsenek meg az alapok.

17/L

2010. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan buktassák csak meg. Akiket anyuka bent tart mert égő megbukni, azok miatt van hogy 20 gyerek "szenved", mert nem tud tőle tanulni...szóval buktassák meg nyugodtan, a gyerek érdekében!
2010. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát az, hogy megbélyegződik, egy elég nagy hülyeség. Meg szerintem fontosabb, hogy lépést tudjon tartani a többiekkel. De el lehet dönteni, melyik a rosszabb. Az, hogy egy osztályt kétszer jár, vagy az, hogy van kb. 3-4 évnyi lemaradása, amit sosem fog bepótolni, mert 5. osztály után ha megbukik, nem az elsősök közé fogják betenni, csak az ötödiket járja kétszer, de ha egyszer a probléma sokkal korábbi, akkor ezzel nem érnek semmit.
2010. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne engedjék tovább, ha a szülő nem akarja, hogy bukjon, akkor is bukjon meg, mert annyi sötét szülő van aki "a szomszéd Klárika nem bukott meg nehogy leégjünk" "az én gyerekem igen is okos, a tanár a hülye" "majd behozza valahogy" alapon inkább továbbnyomná a gyerekét hiába az lenne az érdeke, hogy maradjon még, mert amúgy az alapokat sem tanulja meg.
2010. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
lehessen
2010. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
41%

Lehessen buktatni,DE csak bizonyos esetekben! Nekünk felsősőknek megadják a lehetőséget hogy javitsunk akkor a kicsiknek is járna ez a lehetőség, legalábbis én úgy vagyok vele. Pl. Ha elsőbe nem tudja a gyerek az anyagot akkor legyen választás az anya/apa megtanitja neki az anyagot nyáron és suli kezdés elött ugyan úgy pótvizsgázna a gyerek, persze alsós módra. Akkor engednék át ha úgy látják hogy fel van készülve a következő "szintre". Ha nem akkor újra járná az évet. Nálam ez igy lenne korrekt. Nem engednék beleszólást a szülőknek ebbe az ügybe mert a szülők mindig átengednék ha lenne rá lehetőség.

Szerintem nagyon rossz a mostani rendszer hogy a hülyéket is átengedik mert a szülő ezt akarta. Nálunk most az osztályba van egy gyerek aki 6.-os és még mindig akadozva olvas meg nem tanul sose szin egyes de a tanárok meg mindig megadják neki a kettest mert a szülő benyalizza náluk magát. Szerintem ez undoritó a tanárok részéről hogy ezt megengedik. Ha én is a bukásba jutottam volna( persze nem) akkor inkább újra jártam volna de tudjam az anyagot az elejétől és ne kelljen szenvednem utána késöbb. Nagyon rossz azoknak akiket csak igy átengednek mert nm birják az anyagot majd behozni. Ez a véleményem. 13/L

2010. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább elsőben bukjon, mint ötödikben ne tudjon olvasni.
2010. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!