Harmad éves villamosmérnök hallgató vagyok, de nagyon gyenge az oktatás és úgy érzem, hogyha el kell menjek majd dolgozni, nem fogok érteni semmihez. Mi vár majd rám? Mit tegyek a fejlődés érdekében?
Én most kezdtem egy erősáramú tervező cégnél gépész ként(szakmámban nincs a környéken állás), én még inkább nem értettem az elején a dolgokhoz, de most már kezd rámragadni 1 kis tudás, persze nem egyszerű! Kíváncsi leszek meddig fogom bírni így frissen végzett ként.
Hidd el, hogy akkora hiány van, hogy a villamosmérnökért kapkodnak, meg szerintem nehezebb, mint egy gépész. Munkád lesz és betanítanak, ahogy most engem is.
Melyik ez az iskola???
Na, várjunk csak!
Betanítanak?
Szóval betanítanak egy munkára és kész.
Egyszerűnek tűnik, tehát csak a papír kell hozzá, de amúgy bárki képes lenne betanulni akár papír/diploma nélkül is vagy mi?
Akkor tulajdonképp mit tanítanak ma egy villamosmérnöki karon, ha semmi használhatót nem és utána kell még valójában betanítani?!?!
Persze, nyilván az alapokat blabla, na de akkor talán ehhez nem kellene éveket pazarolni a felsőoktatásban vagy csak nekem fura az, hogy tetemes költségen oktatják felsőfokon a semmit?
Megvédeném a mundér becsületét. A villamosmérnök a legnehezebb, legkomplexebb műszaki szak, így hirtelen nem is tudom, létezik-e egyáltalán még egy olyan szak, amely ekkora irdatlan nagy területet lefed. Tényleg olyan hatalmas terület, hogy például a műszaki informatika (mai nevén mérnökinformatika), mint önálló szak egy az egyben "kiszakadt" belőle, korábban ez a villanykaron egy szakirány volt. Ha mindent meg akarnál tanulni, amit ez a szak magában foglal, 20-30 évig járhatnál egyetemre.
Erősáram, energetika, automatizálás, programozás, beágyazott rendszerek, elektronika, híradástechnika, ICT, mikrokontrollerek, műszertechnika, áramkörök, villamos hálózatok, információbiztonság, üzemeltetés, ipari felügyeleti rendszerek, mobilkommunikáció, szélessávú és RF technológia, villamosipari gyártástechnológia, anyagtudomány, és még száz terület van, amiről évekig lehetne tanulni. Mindenből kapsz egy alapot, és esetleg elvégzel egy szakirányt, de még egy okleveles villamosmérnök is csak a felszínt kapargatja. A pluszt neked kell hozzátenned. Válassz ki egy szimpatikus területet, feküdj rá, és ne aggódj, "menet közben", a munkahelyeden rengeteget fogsz még tanulni. Az egyetem arra való, hogy adjon egy erősalapot, matematikai ismereteket, egy mérnöki szemléletet, egy olyan "can-do" attitűdöt, amely egy mérnököt különlegessé és értékessé tesz. Lehet, hogy villamosmérnökként nem fogsz érteni egy területhez, de képes leszel rá, hogy rövid idő alatt megértsd, átlásd, megtanuld. Ettől külön állatfaj a műszaki szakember.
"Az egyetem arra való, hogy adjon egy erős alapot, matematikai ismereteket, egy mérnöki szemléletet, egy olyan "can-do" attitűdöt"
Na végre van valaki, aki érti.
És ha van munkáltató, aki érti, akkor az némi türelemmel tanítja be a frissen végzett mérnököt a megtestesült berendezésekkel kapcsolatban (bár a betanító öreg szaki otthon gúnyosan mondja a felségének vacsora közben, hogy ez meg milyen mérnök, még azt sem tudja, hogy melyik kezelőkart hová kell dugni). Aztán fél év múlva a mérnök bármikor megmondja, mik lehetnek az éppen észlelt anomáliás jelenség okai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!