Villamosmérnöknek szeretnék tanulni, mire számítsak? Tananyag, mikkel készüljek, stb.
Tavaly érettségiztem. Gazdasági irányba jöttem de hatalmas csalódás volt. Dolgoztam is több helyen, úgy hogy van valóság érzetem, és teljesen úgy érzem ez az egyetlen dolog amit szeretnék csinálni és amivel fogok is utána tudni kezdeni valamit.
Ami nagyon fontos és nem találok konkrét információt, az egyetem választás. Vidéki vagyok, így a BME meg a Kandó elérhetetlen álomnak tűnik. PTE pollackon gondolkoztam, de erről nem hogy jót-rosszat, semmi infót nem találok.
Szerintetek ha ide jönnék, mivel lehetnék hátrébb mintha egy pesti egyetemre jelentkeznék?
Újra kell érettségiznem fizikából, közép szintre gondoltam mert elég a bejutáshoz. Vissza fogok járni a gimimbe fakultációra, és megpróbálok magamtól is ezen felűl ismeretet szerezni az olyan témákból amivel találkozhatok az egyetemen.
Megköszönnék minden információt, vagy tanácsot, akár tapasztalatot amit tudnátok nekem adni. Mit érdemes előre tanulnom hogy biztos eltudjam végezni az egyetemet? Vagy amivel csak megtudnám könnyíteni?
Esetleg Tananyagot tudnátok ajánlani? Könyveket, ajánlott irodalom, jegyzetek, stb.
++ Létezik olyan hogy duális képzés. Nagyon gondolkozok azon, mert el kéne valahogy tartanom magamat, és akkor legalább lenne egy fix munkám fix bérrel, és nem kell külön munkát keresgélnem teljesen más területen.
Szerintem nincs olyan, aki ezt a hármat mind végigjárta, és így tudna képet alkotni a különbségekről.
Szerintem a régi rangsor érvényes, de ha csak a munkáltatók beidegződése maradt meg, az is ugyanarra az eredményre vezet,BME, ÓE, PTE.
Azonban ez annyira sokat nem jelent. A munkáltatók többségének a végzettség az egy kipipálandó dolog csak.
A régi rangsor mellett a régi reflexek is érvényesek, azaz a specializáció, az ÓE az inkább energiás, a PTE meg inkább épületes.
Kissé furának találom, hogy te nem találtál semmit a PTE-ről:
A pécsi villamosmérnök-képzés erősségét a magas szintű elméleti alapokra épített, gyakorlatorientált képzés adja, különlegességét pedig szakirányai biztosítják.
Létesítmények villamosítása és automatizálása
(A hallgatók a villamosmérnöki alapismeretekkel, méréstechnikával, elektronikával, villamos gépekkel és hajtásokkal, valamint a villamosenergia- ellátás, az elektromágneses összeférhetőség, a berendezések/létesítmények villamos installációjának tervezési és üzemeltetési témaköreivel ismerkedhetnek meg.)
Beágyazott mikroszámítógépes rendszerek
(A villamos automatizálás, épületinformatika, mikroelektronikai rendszerek és programozás, beágyazott programozás jelentik a képzés hangsúlyos részét.)
Azok jelentkezését várjuk, akik
Érdeklődnek az elektronika, az automatika és az irányítástechnika iránt, és akik gyakorlatorientált képzésre vágynak. Nyitva áll a képzésünk előtted, ha olyan munkakörre vágysz, amellyel jól fizető álláshoz jutsz itthon és külföldön egyaránt. Szívesen vesszük a jelentkezésedet, ha vonzanak a műszaki újdonságok, kérdések, kihívások.
Főbb tantárgyak, ismeretkörök
Méréstechnika, elektronika, digitális technika, irányítástechnika, számítógép hálózatok, mikroelektronikai rendszerek, villamosenergia-átalakítók, villamos berendezések üzemvitele, épületinformatika, beágyazott programozás, autonóm intelligens rendszerek, mikroszámítógépek.
Na, ha más már nem ír, én még értekeznék egy kicsit a felkészülésről.
A legfontosabb szerintem, hogy a matematika nem legyen egy nyűg, teher, rámálom, hanem mintegy reflexből menjen.Ezt rengeteg példa megoldásával tudod elérni (vagy másképp, de másról nem tudok :D ), tehát gondolkodás nélkül jöjjön az, hogy a szinusz hogyan periódikus, illetve melyik negyedben negatív, stb. Egy másik példa, adott egy alapfüggvény képe, hogyan változik, ha a független változót szorzod, osztod, hozzáadsz, vagy az egész függvénnyel teszed ugyanezt, stb. Vagy a komplex számok (nem tudom, tanultatok-e, néha felveszik, néha elejtik a tantervből), algebrai alakban szorzás-osztás. Ésígytovább. Tehát gyors, de pontos, magabiztos, készség-szintű munka. Elvégre a matek csak a matekon fő tantárgy, minden másban csak eszköz.
Ha ezen felül még marad időd, a Bolyai-sorozat könyvei képeznek átmenetet a középiskola és a felsőoktatás tudnivalói között.
Hatalmas köszönet a válaszokért!
(kimentek mindent amit írtatok, ez lesz most az 1 éves tervem alapja :) )
Obádovics könyveket már megszereztem, de megkeresem a Bolyai-sorozatot is!
#Sztrogoff
Azokat az infókat megtaláltam amiket írtál a PTE-ről, viszont olyant nem, amit nem önmaguk írtak önmagukról. :D
Jó szakemberek bárhonnan kikerülhetnek. Ez leginkább rajtad múlik, szerintem lényeges hátrányod nem lesz abból, hogy nem a BME-n vagy a Kandón végzel.
Tapasztalatból mondom, hogy a matek a legfontosabb, legyenek nagyon biztos alapjaid. Előre tanulni nem feltétlenül fontos, de hasznos ha pl. nem az egyetemen deriválsz először.
Programozáshoz inkább a szemléletmódot kell elsajátítani, elgondolkozni, hogy milyen algoritmussal oldanál meg különböző problémákat. Tehát ne egy programozási nyelvet akarj megtanulni, hanem a programozás logikáját.
Emellett, ha már a C nyelvet említetted, a BME 1. féléves ezzel kapcsolatos oldala nyilvános: [link]
A fizika oktatást az alapoktól szokták indítani, viszont gyors tempóban. Bőven elég egy jó középszintű tudás, de az egyetemen szükség lesz a folyamatos készülésre.
Azért ne keltsünk hamis illúziókat. Nemrégiben volt egy kérdés, ami arról szólt, hogy energiaiparos munkát szeretne majd végezni, de nem arra jár. Annyi féléves-egyéves tárgyat hordtam össze neki, ami elegendő egy Msc-re, és amiben biztos vagyok, hogy egy részét még cserkész szinten sem emlegetik neki.
Egy dolog az, hogy ki van pipálva a felsőfokú végzettség rubrika, és a másik dolog az első fél év, ami esetleg igen fárasztó és feszült lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!