Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mérnök szeretnék lenni...

Ha mérnök szeretnék lenni (még nem tudom, hogy milyen), ahhoz hányas átlagot kell elérnem a gimnáziumban?

Figyelt kérdés

A reál tárgyak érdekelnek, viszonylag jó tanuló vagyok, majdnem kitűnő, eddig minden évben 4,7-4,8- as átlagaim voltak.

Leginkább földrajzból, és biológiából vagyok jó, de érdekel a kémia, és a matek se megy olyan rosszul. A fizikával hadilábon állok, ott küzdenem kell a négyesért.

Ezek alapján nekem való ez a pálya?

Ha nem, akkor mit javasolnátok helyette?

Előre is köszi a válaszokat.:)

15/l



2017. máj. 12. 22:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elég a 2-es átlag is, ha duplázással pl. megírod az 500 pontot érettségin. Nekem a jegyeim nem valami fényesek, de már most 11.-ben gyúrom az érettségiket, matek, infó-t, fizikát meg tanulom, de nem érettségire csak úgy önszorgalomból. Mostanra kb. ott tartok hogy emelt matek és infó mindig 80%-felé sikerül ha tesztelem magam. Ponthatárokat te is megtudod nézni, de ha nem jutsz be BME-re, szerintem máshol se kapsz sokkal kevesebbet, csak kicsit nyugisabb lesz az a 3.5 év, a tudásod úgyis a TE szorgalmadtól függ.
2017. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha normálisan akarsz keresni akkor:

Gépész,Villamos vagy infós mérnök leszel. Esetleg logisztikus vagy minőségbiztosítási mérnök, de az is elsősorban a gépipar területén jó.

Többi fizetés szempontjából talán ezeknek a fele. Szóval kuka :D


Amúgy egyre több csaj ismerősöm megy mérnöknek, szóval nyugodtan jelöld be! Sok srác között meg elég jó dolguk van. Segítség vagy jegyzet vagy akármi kell akkor sorban állnak nála :D

2017. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Érdemes olyat választanod ami ténylegesen érdekel, így saját magadtól is nagyon sok mindent meg tudsz tanulni. (Én pl. úgy mentem villamosmérnökire, hogy már azelőtt 3-4 éve elektronikus áramköröket építettem, valamint olyan szinten tudtam programozni, ahogy a képzés során nem is tanultam.) Mindegy milyen mérnök vagy, ha egyedülálló vagy a területeden akkor a fizetés sem lesz alacsony!
2017. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha jól akarsz keresni akkor gépész villamos vagy mernokinfo. A matek a legfontosabb. Fontos hogy érdekeljen és átlássad. Ha nagyon nem megy a fizika akkor esetleg vegyészmérnök. Viszont olyan szakot amiben benne van a mérnök abban nem fogod tudni kikerülni a fizikát. De én is azt mondom, hogy lehet hogy csak a tanarod rossz.
2017. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A 3. válaszadóra ne hallgass, teljesen fölösleges szakgimnáziumba járni, sőt egyenesen badarság.

Nincsenek természettudományos tárgyak, hanem ömlesztve van fizika,kémia,biosz így alapból hátránnyal indulsz.

Továbbá a szakgimnáziumok elsősorban nem egyetemre készítenek fel, hanem egy OKJ szakma megszerzésére.Továbbá a nyelvoktatás is vicc, nyelvvizsgád magántanár nélkül nem nagyon lesz.

A matekoktatásról meg ne is beszéljünk...

Amit megtanulnál szakgimiben pl elektrotechnikát, az egyetemen tudod meddig elég? kb szeptember végéig és kész.


Szóval inkább egy közepes/erős gimnázium és matek+ kémia/fizka fakt.


#14:

Vegyészmérnöki is tele van fizikával. 1 félév mechanika,1 félév elektrotechnika,és 2-3 félév fizikai kémia. Nyílván nem egy statika, de aki kémiával jött annak elég nehéz.

2017. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy a fizikát nem ússza meg. Amúgy egyetértek veled. Én közepesen erős gimiben tanultam és a villamossagtan jobban megy nekem mint azoknak akik ezt tanultak szakközépnen. Ez azért van mert szakközépnen nem szoktatjak az embereket a tempohoz. Hiába van sok tárgyból előnye egy szakgimisnek egyetem , ha az előny 2 hét után véget ér. Azt amit szakkozepeben esetlegesen egy órán leadnak, arra egyetemen egy egész tárgy is épülhet. Menj gimnáziumba és szoktasd magad a terheléshez. Nálunk a gimisek előrébb vannak mint a szakkozepesek mert tudják mi az a tanulás. Szakgimiseknek meg hiába van előnyük, nagy a tempó és nem szoktak hozzá nem tudják követni. A másik meg a nyelvoktatás
2017. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!