Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hogy veszitek...

Egyetemisták, hogy veszitek magatokat rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy 12 év kemény tanulás után nincs már erőm az újabb "önkínzásra"... Nagyon szeretem a szakmát, amit tanulok, semmi gond sincs az egyetemre járással, de sokszor már úgy érzem, hogy elég volt a tanulásból, többre már nem vagyok képes. (Sosem volt ilyen jellegű gond a suliban, mindig osztályelső voltam, és itt az egyetemen ösztöndíjas vagyok) Ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra? Nem untatok már bele?
2010. máj. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Lebegjen előtted az az ösztöndíj!Azért az a neve xD

Amúgy emg ha érdekel a szakma(miaz?) nem tudom h miért érzed így

2010. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem is az ösztöndíj ösztönöz :D Eléggé meg lennék lőve anélkül a pénz nélkül...

Amúgy meg az évközbeni ZH-kra a Zh előtt egy héttel kezdek el készülni, hogy nyugodtan fel tudjak rá készülni, a vizsgaidőszakra meg az előtt egy hónappal, és így nem kell lóhalálában csinálni az egészet és nem olyan idegtépő meg unalmas. Tudom, hogy utána úgyis vagy a nyár jön (ami nekem meló, de az jól esik a szellemi megterhelés után) vagy jön pár hónap lazítás(=szorgalmi iődszak) amikor csak be kell járni az egyetemre és kész.

2010. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már rájöttem nálam mi a leggyümölcsözőbb...

Mindig utolsó pillanatra hagytam mindent eddig, de tanultam belőle. Sokkal jobb időben elkezdeni rendszerezni a jegyzeteket, kicsit hozzáolvasni és képben lenni, minthogy gőzöm se legyen róla. A legstresszelőbb dolog mikor jön a vizsgaidőszak és "ahh, nem értek semmit." Akkor még inkább kedvetlenül állsz neki. Inkább ezért szorgalmi időszakban míg más a pad alatt olvas, azért odafigyelek. Amikor meg neki kell ülni készülni, akkor nem húzom az időt, megemberelem magam és odaülök. A végtelenségig nem lehet húzni.


Hogy nem-e unom... Hát, a vizsgaidőszakkal ki van a tököm, főleg hogy kétszer is van egy évben és még a szigorlat is. Utálom a vizsgahelyzeteket, de amit tanulok azt nem szabad unnom, hiszen én választottam. :)

2010. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem az ösztönöz, ha elvégzem a sulit, akkor azt csinálhatom ami érdekel:) Mondjuk néha elkeserít, hogy ehhez 6+5 évet kell tanulnom:D
2010. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én most leszek főiskolás (remélem) úgy veszem rá majd magamat a tanulásra hogy amit tanulok azzal k*rva sok pénzt fogok keresni :D
2010. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy itt lenne az ideje egy új területnek?

A mostaniba talán belefásultál?!?

2010. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Egy hete csúszik az utolsó beadandóm. Nincs akkora ösztöndíj, hogy az valóban ösztönözzön, többet keresek két nap alatt a munkahelyemen.

Viszont ha meglesz a diplomám, azért könnyebben tudok majd elhelyezkedni, meg jó munkát végezhetek :)

2010. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!