Egyetemisták, ti hogyan tartjátok el magatokat? Segítenek a szülők, vagy boldogulsz egyedül is?
Havonta mennyit visz el az albérlet, rezsi, kaja/pia, a szórakozás, öltözködés.
Megköszönném, ha ezt külön külön leírnátok.
Illetve még az is érdekelne, hogy többen laktok az albérletben? Így akkor egyenlően elosztjátok a rezsit is?
Első 2 évben kolis voltam,anyámék fizették a kolit,bérletet,meg kaptam heti 5ezret,meg ha néha volt egyéb,hét elejére vittem otthonról kaját,elég volt heti 5ezer.
Utána meguntam ,albérlet,4en vettünk ki egy 2+fél szobás lakást,két srácnak volt a nagy szoba,nekem a kisebb,meg egy nőnek a félszoba,havi 10+rezsi negyede volt,15-25 között volt a havi albi+rezsi,ehhez jött a telefon,internet,bérlet,kaja,egyéb,ekkortól dolgozok rendesen,vagyis diákként,minimálbér a max amit keresek,de ebből elvagyok jól.
Most év elején költözni kellett,már nem volt jó hogy sokan,igy egy máfeles lakát vettem ki,20+rezsi,de kijövök nagyjából,otthonrol évek óta nem kapok pénzt,nem is várom ,második diplomám csinálom,én dolgom ha nem megyek még el "rendesen" dolgozni...majd ha ez meglesz jövöre,akkor napi 8 óra
23/N
Másodéves egyetemista lány vagyok. Nem dolgozom, de van ösztöndíjam, emellett hobbi dolgok készítéséből (karkötők, képeslapok stb) és régebbi ruháim teszveszes értékesítéséből szerzek egy kis pótlást :)
Idén kollégiumban lakom, tavaly albérletben voltam. Akkor az ösztöndíj ráment a lakbérre és a rezsire, így az útiköltségeket, plusz a kajára és egyéb költenivalóra szánt összeget anyuék állták. Idén koliba költöztem, így a lakbér és rezsi jóval alacsonyabb (5.500 forintnak felel meg kb a kettő együtt). Az ösztöndíjból tehát el tudom tartani magam, plusz a hobbis dolgokból szerzek annyit, hogy azért egy-két új ruhadarabot megengedhessek magamnak :)
Hát én voltam már mindenhogy.
Első évben kollégiumban kezdtem, a szülők támogattak plusz szoctám, ebből éltem. Valamint felelőtlenül felvettem diákhitelt, de az elment felesleges dolgokra.
A második félévben kivettem egy szobát, havi 30ezer volt fixen. Ekkor szüleim támogattak, plusz szoctám.
Aztán kihagytam egy évet, közben összeköltöztem a párommal. Tavaly első félévben albérleteztünk, ekkor a szüleim támogattak valamennyivel, de a kiadásaim jó részét a párom állta. Aztán átköltöztünk a következő félévben egy olcsóbb albérletbe. A szüleim mondták, hogy nem nagyon tudnak támogatni, ráadásul a párom is elveszítette az állását, így elkezdtem dolgozni. Emellett arra a félévre megítéltek szoctámot, és ösztöndíjat is kaptam. Gyakorlatilag én tartottam el a párom is :)
Most kicsit segítenek a szüleim, mert megint nem kaptam semmi támogatást, dolgozom is, és a párom is talált már munkát, most ebből élünk.
Én rendhagyó mondon a keresztanyámhoz költöztem, nem fizetek lakbért, viszont, hogy egálban legyünk én takarítok + bevásárolni is szoktam. 20 ezret kapok otthonról, ebből 4000 a diákbérlet bkv-ra, 6000 a mávos bérlet hazafelé, tehát ebből marad 10.000 "zsebpénznek". Szoctámot sajnos nem kaptam, holott 2 kisebb testvérem is van, tehát meg lett volna a rászorultság. Idén sajnos nem jár ösztöndíj se, szóval most elég nehéz, tavaly járt, akkor +20.000-rel könnyebb volt az élet.
Még emellé dolgozom, ez havi tizenpárezer forint, tehát összességében ha megvettem a bérleteket huszonvalahányezer áll a rendelkezésemre. Ebből veszek kaját, tisztasági szereket, kozmetikai szereket ha véletlen megbetegszem akkor gyógyszereket is. Ruhát- cipőt nem szoktam csak úgy venni, max ha közeleg a szülinapom vagy ilyesmi, persze mindig van valami váratlan kiadás pl: lejön a cipő talpa, kiszakad a nadrágom...na olyankor nagyon szoktam örülni, mert ugye ezek plusz költségek, váratlan kiadások. Jah, igen még néha tankönyveket is kell venni. Szórakozásra havi 2000-3000 forint körül költök. Általában mind el szokott menni ez a huszonezer forint, nagyon ritka az olyan, hogy félre tudok tenni a következő hónapra, ha mégis akkor ált. beteszem a bankba, és tartalékolok azokra az időkre, amikor pl.: a szüleim nem tudnak otthonról pénzt adni, mert erre is volt már példa.
Én is másodéves egyetemista lány vagyok. 3 nyelvet tanulok az egyetemen(keleti nyelvek), ez rengeteg időmet elveszi otthon is (tonna házi, fogalmazás, szótanulás, gyakorlás közösen a többiekkel, fordítás), és az órarendem is katasztrofális (péntek is fél7-ig bent vagyok), szóval esélytelen dolgoznom. Mivel vidéki vagyok, hétvégén hazajárok, a munka akkor is kizárt.
Szerencsére a szüleim épp meg tudják oldani, hogy az albérletem fizessék és mellette viszonylag jó életszínvonalat biztosítsanak nekem/maguknak is. 24-et fizetek albérletre (egy két szobás kis lakás egyik szobája), 10-15 megy bele a rezsibe, ez változó. + 10 bérletekre megy el, meg zsebpénzt is kapok(mondjuk nem sokat, kb. kajára valót:D). Nyáron igyekszem munkát vállalni, szóval ha valami extra dolgot szeretnék (pl. most egy varrógépet), akkor azt magamnak veszem meg.
Szia,
szívesen válaszolok.
A lakóhelyemtől 130 km-re járok egyetemre. Nem akarok kollégista lenni, mert vannak szabályok, túl kötött, zsúfolt, nem hagynak tanulni, stb. Az olyan 10-15 lenne havonta mindennel együtt (kaja nincs benne).
Albérletben lakom haverokkal. Ez tavaly 25/hó + 8 rezsi
Szeptembertől 20/hó + 8 rezsi
Összesen egy hónapban úgy 80-90 ezer Ft-ot költök el. Semmi extra dologra nem költök. Élelmiszerboltban veszek kaját, néha ócska kínai büfében, ami elég olcsó. Kb. hetente egyszer elmegyünk bulizni, ez 3-4-5 ezer Ft, olcsó koleszos bulikba járunk, amik nagyon jók, enélkül nem lehetne bírni.
Kb. 1-2 hetente járok haza osztrák nagyon extra vonattal, ami 400 Ft-tal kerül csak többe, mint a szakadt magyar vonat, és 2 órával előbb hazavisz.
Ezen kívül, nagyon ritkán, kb. két havonta van egy mozi, néha veszek egy inget vagy egy könyvet, de ezek ritkák.
Ja, és mégegy nagy kiadás, néha jön hozzám egy velem egy idős csajszi, aki matekot tanít, ő sem olcsó.
Van diákhitelem, kapok a Nagypapámtól pénzt, és a szüleimtől. Szerintem ez így egész optimális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!