Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy albérlet?

Kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Miért? :)
2010. máj. 2. 22:02
 1/10 anonim válasza:
100%

kollégium: mert olcsóbb, esetleg ingyenes.

albérlet: otthonosabb, kényelmesebb.


Ha tehetném, (majd) albérletbe mennék.

2010. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

kolesz:

-mert közel van

-mert van társasági élet

-mert olcsóbb

-mert szocializálódsz tőle

-megtanulod értékelni a dolgokat :)


albi:

-mert egyedül tudsz lenni.

2010. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

én koleszos szeretnék majd lenni.

ha albérletben laksz, szerintem kimaradsz egy csomó jó dologból meg buliból..és ha kollégiumban élsz, sokkal több barátot szerezhetsz, és jobban megismerheted a csoporttársaidat. ráadásul a kolesz olcsóbb is meg közelebb is van :)

az igaz viszont, hogy albérletben jobban lehet tanulni..

2010. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én albérletben lakom és ez a lehető legjobb megoldás szerintem.

Mert:

-ha társasági életet akarok élni bemegyek a kolisokhoz, és nem kell minden nap az égtelen ricsajt hallgatnom.

-tudok tanulni

-nem kell félnem, hogy megeszik a kajámat

-bármikor jöhetek-mehetek, nincs belőle kellemetlenség

-a csoporttársak se kolisok, nem maradok ki semmiből

-nálunk a kolisok általában húzzák le egymást, és nem a jó átlagukról híresek (de nem mindenütt van ez így)


Viszont:

-drága

-be kell járni


Kb. ennyi lenne. :)

2010. máj. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha én megengedhetném magamnak tuti albérletes lennék, jól jön az egyedüllét, tudsz este normális aludni stb stb. De a kolesz sem olyan rossz, ha jó szobatársakat kapsz. Koleszos bulikba is mehetsz ha albis vagy, nálunk sok ilyen van.
2010. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szio.én is most megyek majd pestre továbbtanulni (ha nem buktam meg a mai matekon.:D) és tényleg mindkettőnek vannak előnyei..albérletbe akkor menj,ha mennek veled barátaid,akikről tudod h HOSSZÚTÁVON is kibírod velük..pl.én is 3-4 bnőmmel szerettem volna egy nagyobb lakásba költözni,csak így menet közben derülnek dolgok,h az egyik kutyát akar,és leszarja h mi mit gondolunk,a másik csak akkor érzi jól magát ha van különszobája-tehát jóval drágább lakást akar- a 3. háromnegyed órát készülődik reggel..stbstb, VISZONT..tényleg a magad ura vagy,nem vagy kötve mások idejéhez,pl:kolesz közös fürdő..,akkor mész ide-oda amikor akarsz.. De a kolesz tényleg olcsóbb..vannak amik lerongáltak,vannak amik fullosak,újak...ha új embereket akarsz megismerni:kolesz,ha inkább maradnála barátaiddal: albii:) remélem segíthettem! szió
2010. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Mindenképp kollégium!

OLcsóbban is kijössz és egy felejthetetlen élmény is marad az egyetem mellett:)

és hülyeség, h megeszik egymás kajáját meg rossz az átlaguk :D

ugyanúgy ez lehet az albérletnél is..egyedül lenni jó?

Nem hiszem, többe is kerül általában, meg magányosan ki szeret lenni?

A koliban meg egy csomó jó program van, kocsmatúra, társasági élet, póker..stb:)

2010. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

Nekem vett Apa egy lakást. :P

De az albérlet és a kollégium közül én az albérletet választanám.

2010. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
60%

Egyértelműen kolesz!

Nálunk meg van szabva, hogy 11 után nem lehet hangoskodás (és ezt mindenki betartja, különben nem sokáig lesz koleszos...). Hatalmas élet van, közös programok (póker, foci, főzések, kajálások, filmezések, bulik).

Ha reggel vkinek nincs kedve suliba menni, a másik tuti felébreszti (vannak olyan módszerek, hogy egy idő után nem is mersz arra gondolni, hogy ne kelj fel :P).

És az átlagokról annyit, volt egy csoporttársam, 1 évet lakott a koliban, épphogy megszerezte a 30 kreditet egy évre. Mondta, hogy ő így nem tud tanulni. Haverjával elment albérletbe, majd csinált egy 0(!) kredites évet...

Szóval, tanulás szempontjából, sztem mindegy hol vagy, ha akarsz, lehet tanulni mind2 helyen.

2010. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mai világban ezerszer inkább kolesz. Brutális, milyen árak vannak, még társbérletben is. 80k+rezsi egy szobáért? Hagyjuk már. Ha albérletre futja, akkor már saját lakásra is akár.
2023. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!