Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért izgultok/nak az Érettség...

Miért izgultok/nak az Érettségi miatt?

Figyelt kérdés

Én is holnap kezdem az érettségit, a magyar nem az erősségem és továbbtanulás szempontjából nincs is rá szükségem.

Viszont 100%ig biztos vagyok egy kettesben..


Gondoljatok csak bele:

Szövegértés 40 pont

Szövegalkotás 60 pont

Szóbeli 50 pont


Ha csak a szövegértésnél elérek 10 pontot, nehogy már ne tudjak összeszedni a szövegalkotásnál vagy esetleg a szóbelin még 10et ami elég ugye a ketteshez... Vagy tudtok olyanról aki erre nem volt képes??


Ne izguljatok...


A mateknál például ne felejtsétek el felírni az adatokat, rajzokat, vázlatokat a hosszabb feladatoknál ami már 6*2 pont (12) és figyeljetek az első 45 percesre egy kicsit jobban.. Nehogy már ne menjen az a 20 pont ami a ketteshez kell!!


Tényleg olyan nehéz ez???


2010. máj. 2. 20:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:49


Hol néznek többet mint két tantárgy??? Világosíts már fel!!! Nem igazán értem..


akkor szerinted lehet 600 pontja is valakinek????



Két pontszámítás van:

1. Az összes tantárgy átlaga 12.félév 11. évvége (fősulinként más)


2. Két érettségi tantárgy elért százalékának a duplázása. Azaz matek 75% 150pont info 60% 120 pont.. a kettő összege 270 pont ami egy elég szélsőséges példa.


Szerintem te nem vagy tisztában ezekkel.


Az elérhető maximum 400 pont, meg a plusz pontok ami nyelvvizsga, emelt szintű, családi körülmények lehetnek és így is max 480 lehet. Ha több tárgyat néznének érettségin, nem lenne fair a többiekkel szemben.. hülyeséget írtál.

2010. máj. 2. 20:57
 12/23 anonim ***** válasza:

Eléggé hülyén látod a dolgokat kedves kérdező, szerinted a többi 3 tantárgyat le kell szarni és csak kettesre megírni? Tudod nem így működik ez, de majd meglátod:) Attól, mert 2 tárgyat néznek nem azt jelenti, hogy csak azt a kettőt nézik, nagyban befolyásolja a többi is, mivel elég nagy szórás van


ja és 20/L

SZTE-BTK

2010. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:02


Egy szóval sem mondtam, hogy kettesre kell megírni, csak azt, hogy ha nagyon nem megy, ne görcsöljön rajta. Levezettem, hogy a kettes így is-úgy is meglesz, ezzel egyfajta löketet adni a jobb érdemjegy felé és csökkenteni a fokozott stresszhelyzetet. Akinek a bukás jár a fejébe felejtse el.. stb.


Áruld már el, hogy befolyásolja a többi tantárgy azt a kettőt?? Szabálytalan lenne, ha befolyásolná.. Több pontja sehogy nem lehet az embernek, akkor hogy befolyásolja?? Te csak egy 5.es vagy.. ne hazudj.. még oda is írtad, hogy 20L, de fogalmad sincs az egészről. Ha meg mégis 20 éves vagy.. gratulálok.

Milyen szórás?? Az új rendszer miatt(2008as azt hiszem) pont, hogy jobban elkülönülnek a pontok.. Te is hülyeséget írtál.

2010. máj. 2. 21:09
 14/23 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:02


Szia! azon belül mit jelöltél??? :) Énis SZTE-BTK-t jelöltem elsőnek (pszichológia)



Kérdező: nekem pl a pszichológiához egy gyenge 430-440 pontot kell elérnem :D Kettessel tuti menni fog... -.-

2010. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:31


Te most miről beszélsz??? Két tantárgyat néznek értsétek már meg..

Oda ahova te mész 430-440 pont már plusz pont is kell.. gondolom nem felejtetted el letenni a nyelvvizsgát, vagy igen?? Mert akkor maximum 400 pontod lesz ami ugye nem lesz elég. Megszívtad.. Persze, ha egy szülő nevel és a jövedelem nem haladja meg a xy ezret még nyerhetsz 20-30 pluszpontot..


Ha nem értesz meg, ne írj.. Igenis elég a kettes 3 tantárgyból, a másik kettő ami kell a szakhoz az legyen 100%os és talán a plusz pontokkal lehet esélyed..

attól, hogy mindenből 80%os leszel, nem lesz több mint 320 pontod.. de ha háromból 20%os, kettőből meg 100%os.. lehet 400 pontod is.. mit nem értesz ezen? Így akarsz érettségizni, hogy ezt sem bírod felfogni??


-.-'

Ne kapj érettségit, azt kívánom.. retardált vagy.

2010. máj. 2. 21:47
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyébként, tényleg olyan nehéz ezt felfogni többiek?? Miért nem értik meg egyesek a pontszámítást??
2010. máj. 2. 21:49
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
Pfff.Talán azért izgulok/izgulnak, mert nem a kettesre hajtunk? Ebbe nem gondoltál bele? -.-' Tudod van aki akar valamit kezdeni az életével. És mi ez a baromság, hogy a felvételinél csak két tantárgy számít? Max ha duplázod az érettségi pontjaidat... De az elég ritka eset, hogy valakinek úgy kedvezőbb (kivéve azoknak, akik 4 éven át halmozták a sz*rabbnál sz*rabb jegyeket). Elég sokan jelentkeznek ám egyetemre, vagy főiskolára, ott meg b*szh*tják a ketteseket.
2010. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

Mekkora faxszopó vagy te ember... Mi az h ne sikerüljön az érettségim? Te ne sikerültél volna. Kérj bocsánatot balfék mert én nemvoltam tuskó.


Agyfaszt kapok az ilyen emberektől és képzeld megvan a nyelvvizsgám.Amúgymeg közöd?? mint eszed.Vagy annyi se :)

2010. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:54


"És mi ez a baromság, hogy a felvételinél csak két tantárgy számít? Max ha duplázod az érettségi pontjaidat... De az elég ritka eset, hogy valakinek úgy kedvezőbb (kivéve azoknak, akik 4 éven át halmozták a sz*rabbnál sz*rabb jegyeket). Elég sokan jelentkeznek ám egyetemre, vagy főiskolára, ott meg b*szh*tják a ketteseket."


Szerintem te el sem olvastad a hozzászólásaimat.. már leírtam azt, hogy hogy van a pontszámítás és azt is, hogy nem a kettes a cél, hanem, hogy az biztos menni fog, ezért ne izguljon senki.. Olvasd el a többi hozzászólásomat és rájössz, hogy nem vagy normális.


Mivel az érettségi a téma, a duplázós rendszert vettem figyelembe.. azt hiszem ehhez nem kell nagy ész.

2010. máj. 2. 22:58
 20/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:03


Nekem nincs eszem?? Te fogsz érettségizni és azt sem tudod, hogy számítják a pontokat... idézek tőled: "van olyan egyetem ahol három tantárgyat néznek" szerinted okos vagy??



Még egyszer: Nem a kettes a cél, de ha fingod nincs az egészről se izgulj, mert a kettes tuti meglesz. Ez lett volna a mondanivalóm.


Valamint az, hogy:

Aki az életével akar valamit kezdeni a továbbiakban, annak is elég a duplázós pontrendszerben a 3 tantárgyból kettes és 2ből az ötös érettségi. Persze ne a kettes legyen a cél.


Az elejétől kezdve így írtam, csak talán nem ilyen világosan, de azt hittem ezt sokan kikövetkeztetik. Remélem most már semmi sértő nincs így az eredeti mondanivalómban.

2010. máj. 2. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!