Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért izgultok/nak az Érettség...

Miért izgultok/nak az Érettségi miatt?

Figyelt kérdés

Én is holnap kezdem az érettségit, a magyar nem az erősségem és továbbtanulás szempontjából nincs is rá szükségem.

Viszont 100%ig biztos vagyok egy kettesben..


Gondoljatok csak bele:

Szövegértés 40 pont

Szövegalkotás 60 pont

Szóbeli 50 pont


Ha csak a szövegértésnél elérek 10 pontot, nehogy már ne tudjak összeszedni a szövegalkotásnál vagy esetleg a szóbelin még 10et ami elég ugye a ketteshez... Vagy tudtok olyanról aki erre nem volt képes??


Ne izguljatok...


A mateknál például ne felejtsétek el felírni az adatokat, rajzokat, vázlatokat a hosszabb feladatoknál ami már 6*2 pont (12) és figyeljetek az első 45 percesre egy kicsit jobban.. Nehogy már ne menjen az a 20 pont ami a ketteshez kell!!


Tényleg olyan nehéz ez???


2010. máj. 2. 20:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Lol...te nem akarsz tovább tanulni?

Nem a kettesért parázik az ember, az mkinek megvan sztem, hanem továbbtanuláshoz nem elég 3-4 sem... szal nem ezért paráznak az emberek!

2010. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Persze,hogy mindenki átmegy a magyaron.

De nekem pl. az a fontos a továbbtanulás szempontjából,nem a kettesre gyúrok.Illetve legalább 86% fölé kellene írnom...De ha csak 80 lesz,az is jó :-)


Én a matektól félek,mert kb. 2-es szinten vagyok belőle.

Sok feladatot nem is értek,nem is "látom" magam előtt...


De tudom,hogyha adatokat,képleteket kiír az ember,már arra is jár pont.


Természetes az izgalom,mégsem vehetjük félvállról.

2010. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa! Én is holnap érettségizem és jaj, de örülök, hogy ilyet írtál!!! :)) Én izgulok nagyon, a töritől félek a legjobban... Mert abból sík hülye vagyok és az nem kell nekem a továbbtanuláshoz szerencsére.

Én örültem, hogy így állsz hozzá és hogy biztatod a többieket!

Sok sikert!!!

2010. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Továbbtanuláshoz csak két tantárgyat vesznek figyelembe, különböző iskolákban más és mást..

Ahova én megyek Info és Matek kell.. Nekem csak a magyar nem megy, amire ugye nincs szükségem pontok szempontjából sem.. tehát simán elég a 20 pont. A matek és az info megy!


A kérdés azoknak szólt akik a kettes miatt izgulnak egy- egy számukra nehezebb tantárgyból.

2010. máj. 2. 20:48
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg : elmondanád, mi a terved érettségi után, ha "épp csak átcsúsztál" az érettségin???... 8-[
2010. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
most lehet hogy nem kell a továbbtanuláshoz a kettesnél jobb.Én is azt hittem.Aztán váratlan csavar miatt a humán agyammal kikötöttem egy mérnöki szakon és újból kellett a reál tárgyakat nyomnom érettségin hogy legalább költségtérítésesre felvegyenek.Szóval csak hajrá.....ha kettes megvan meg lehet a hármas is.
2010. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem épp 2 tárgyat néznek Egyetemeken :)

és 160pont a költségtérítéses(félévente 160Ezer) 380 pedig az állami, és nem mindegy h ingyen vagy fizetve!Nem csak 2 tárgyat néznek, 3 egyetemet jelöltem be és ott nem csak kettőt néznek

2010. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most 11-es, náluk az érettségiző osztályok 45%-a (!!!) megbukott, tehát már nem is érettségizhet most, hanem majd csak ősszel...

Pedig egy elég jó középiskola.


Ők tuti nem izgulnak! :-P

2010. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:48


Villamosmérnöknek készülök, ahova nem kell magyar.. Nekem elég átcsúszni belőle, ugyanis nem fogják nézni.. akár 400 pontom is lehet a matekkal és az infoval.. remélem érted.


A következőnek: Szerintem nem fogom megszeretni a humán tantárgyakat.. nem az én stílusom.


Valaki jól írta.. biztatásul szántam azoknak akik a kettes miatt izgulnak. Persze igazuk van azoknak is akik a továbbtanulás miatt izgulnak, de próbáltam rávilágítani, hogy nekik is csak két tárgyra kell gyúrni, vagy nem??

2010. máj. 2. 20:52
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
én se szeretetből sodródtam a kertészmérnöki felé.Utálom a növényeket és allergiás is vagyok egy csomóra.De mégis itt kötöttem ki.Arról nem is beszélve hogy elég egy kis változtatás az érettségi rendszeren.Aminek igencsak fennáll az esélye.
2010. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!