Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lehet valahogy felmentest...

Nem lehet valahogy felmentest szerezni a matek erettsegi alol?

Figyelt kérdés
Minden, de minden targybol kituno vagyok, de matekbol egy egyszeru peldan is 10x annyit szenvedek, mint a leghulyebb, leglustabb diaktarsam. Vegzos vagyok, de egy nyamvadt fuggevenyes feladatot nem tudok megcsinalni. Jarok magantanarhoz, de ha vele nagynehezen kiszenvedek egy megoldast, az a dolgozatnal tuti nem megy. Meg o is s.gghulyenek tart. A harmadik magantanart fogyasztom eppen, az elso ketto lemondott rolam, mert frusztralo volt velem dolgozni es remenytelennek tartottak. Egy kaotikus dzsungel szamomra az egesz, ahol csak korbe korbe megy az ember, a kiutat keresve. Nem ertem az osszefuggeseket, nem ertem hogy lat bele barki barmit, ami alapjan el tud indulni. Az egyszerubb halmazos es algebra feladatok mennek ugy-ahogy.
2016. dec. 11. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Diszkalkulia vizsgálatra kellene elmenned, bár ha 12. osztályig eljutottál, akkor nem valószínű.
2016. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
12. osztalyig ugy jutottam el, hogy szanalombol kegyelemkettessel atengedett a tanar. Egyszer potvizsgaztam is, ott a szuleim konyorogtek ki, hogy engejenek at, es csak azert tettek, mert minden masbol kituno vagyok.
2016. dec. 12. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A minden, de minden tárgyban a fizika és a kémia is benne van? Ott hogy megy a számolás? Aki a mai érettségin nem képes elérni egy kettest, azzal tényleg komoly bajok vannak. Mint az első írta, menj el egy olyan helyre, ahol tanulási nehézségeket vizsgálnak. De miért vártál a 12. osztályig?
2016. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fizika logikus es egyszeru, a kemiaban szivok a szamolasos feladatokkal, de a kemia resze miatt. Ezekben a targyakban a 4 alapmuvelet, es szazalekszamitas van.


Nem vagyok diszkalkulias, van szamfogalmam.

2016. dec. 12. 00:16
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nem kaphatsz felmentést. Egy kettest biztosan össze tudsz hozni. Ha nem, még mindig ott a szóbeli, ahol meg fogják adni a kettest, mert minden, de minden más tárgyból kitűnő vagy.
2016. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha betöltötted a 16. életévedet akkor már nem kaphatsz felmentést matekból az érettségin. Sajnálom, de valahogy át kell menned az érettségin még ha szóbelizel is majd matekból.
2016. dec. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért megérné kivizsgáltatni, nálunk is volt aki 11.ben kapott diszkalkuliás papírt, addig ráfogták hogy csak hülye. Aztan amikor elkezdett rendesen tanulni kiderült gogy tényleg csak a matekkal van baja. Veszteni valód nincs, főleg hogy a diszkalkuliás papír az egyetlen lehetőség felmentést kapni matek érettségi alól. Ha nem akarod elvégeztetni akkor esélyed sincs megúszni a matek érettségit.
2016. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem meg pszichológushoz menj el, akárcsak az iskolaihoz. :) Szerintem annyira túlgurítod magad körül a matekot, hogy egyszerűen képtelen vagy elhinni magadról, hogy meg tudod tanulni, miközben nyilvánvaló, hogy egy abszolút jó képességű valaki vagy, aki kirázhatná a kisujjából is. Még ha nem is kaphatsz felmentést az érettségi alól, talán akkor is érdemes megnézetni, hogy diszkalkuliás vagy-e. Valószínűleg nem lesz a válasz, és kapsz egy megerősítést, hogy semmilyen akadálya nincs annak, hogy jó legyél matekból, csak el kell hinned magadról.

Egyébként az érettségi nem olyan vészes. Én utolsó két évben kegyelemhármas voltam, azelőtt kegyelemkettes, egyszer pedig megvágtak félévkor, semmit nem készültem a matekérettségire, soha egy ötösöm nem volt, és 84 százalékos ötösre írtam a végén, egyszerűen azért, mert nem az órai környezetben voltam, és nem tudtam semmilyen matekos szocproblémámra figyelni, csak megoldottam a feladatokat.

Ha pedig sokat gyakorolsz, biztosan sikerülni fog. :)

2016. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!