Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi évében lehet matemat...

Érettségi évében lehet matematikából felmentést kérni?

Figyelt kérdés
Nagyon sík vagyok matekból, tavaly csak az mentett meg a bukástól hogy szóbelin a tanárom azt mondta hogy megadja mert nem akar velem bajlódni de szíve szerint megbuktatna, hiába próbálok tanulni nem megy, külön tanárhoz is járok de nem sokat segít, egyszerűen nem tudom megérteni, minden más tantárgyból hármas a legrosszabb jegyem.

2016. nov. 8. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De felmentést nem arra adnak, hogy rossz vagy valamiből, meg sík hülye vagy, hanem ha valami egészségügyi probléma miatt a matematika megértése számodra lehetetlen.
2016. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ÉRtem, és hogy működik egy ilyen felmentés-kérő folyamat? Milyen egészségügyi problémára gondolsz pl?
2016. nov. 8. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha jól tudom az érettségi évében már nem lehet kérni

11 év elején beadott kérelmek jók de a 12.-esek nem hiszem.


Beszélj nevelési tanácsadóval, de ne bízz sok jóban:)

2016. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Én nem értek ehhez, azt viszont tudom hogy a matematika egyszerű, csak a matektanárok 90%-a vagy nagyon hülye, vagy nagyon szarul tanít. Próbálj meg magadtól tanulni, de vannak jó videók is, pl. zanza tv-n hogy csak egyet említsek. A négyjegyű szöveggyűjteményben is sokmindent meg tudsz találni, és azt még érettségi közben is tudod használni. SZóval csak arra tudlak bíztatni, hogy ne félj tőle ;)
2016. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Négyjegyű SZÖVEGGYŰJTEMÉNY? :D inkább függvénytáblázat.

El lett írva.


Amúgy én azt mondom, hogy nem érdemes... Azért, mert egy szar érettségi is jobb a semmilyen érettséginél. Ha fel vagy mentve azt jelenti nem vagy rá képes. Közben meg lehet, hogy valóban csak nem volt szerencséd a matek tanárok terén. Keress fel inkább egy gyógypedagógust vagy valakit aki foglalkozik ilyenekkel, hogy mérje fel hányadán is állsz ezzel a matematikával. Ha tényleg van valami probléma, ami ebben akadályoz téged -mármint egészségügyi probléma-, akkor érdemes lehet bepróbálkozni a felmentéssel. De, ha nincs, akkor inkább próbálj ráerezni a logikájára a feladatoknak.


Csak, hogy bizonyítékul szolgáljak előbbi kijelentéseimnek:

Én nyolcadikig elég hülye voltam a matekhoz. Meg nem is szerettem. Nyolcadikban pedig új tanárt kaptam és ugyan első félévben még voltak 3-masok, meg 4-esek, de második félévben már szinte csak ötöseim voltak, ahogy sikerült a lemaradást behoznom. Úgy magyarázott, tanított, hogy Megértettem mindent. Ezáltal sikerélményeim lettek, megszerettem a matekot. És abból élek azóta, amit 8.-ban belémtáplált az a tanár. Képletek ott vannak a függvénytáblázatban, nem kell és nem is érdemes magolni. Egyszerűen át kell látni a matek logikáját, amiben egy jó tanár rohadt sokat tud segíteni. Nagyon sok tanár viszont csak egyféleképpen magyaráz és nem mindenki gondolkozik ugyanúgy. Ezért nem értik többen a matekot, és mivel nem értik, nem is szeretik.


Ja, én is végzős idén érettségizős vagyok egyébként.

Ha valamiben segítségedre lehetek, szólj csak.


Sok sikert!

2016. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen bocsi elírtam. :D
2016. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, igen fuggveny tablazatunk nekunk is van tanarunk is mondta h majd hasznaljuk erettsegin,csak nagyon felek h nem fogok eljutni erettsegeig mert ha csak egybol is bukok akkor nem erettsegizhetek hiaba vagyok minden masbol 3 4 5os
2016. nov. 9. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
A tanév elején lehetett volna kérni az értékelés alóli felmentést a pedagógiai szakszolgálatnál.
2016. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
46%

"Nagyon sík vagyok matekból"

Első hiba. Amikor elkezdtél problémákba ütközni, akkor kellett volna ezzel kezdened valamit. Most nem tehetsz mást, vissza kell menj odáig, amíg mindent értettél, és onnan újra építkezned. És ez valószínűleg nem egy-két hét lesz.


"a tanárom azt mondta hogy megadja mert nem akar velem bajlódni"

Második hiba. Nagyon rossz hozzáállás, hogy nem akar valakivel si bajlódni, mivel neki pont ez a kötelessége. Másrészt lehet, hogy neked is jót tenne, ha újra átismételnéd apránként az egész évet, lenne kis időd gatyába rázódnod.


"egyszerűen nem tudom megérteni"

Harmadik hiba. Ha így állsz hozzá, nem is fogod. Ha nem érted, akkor visszább kell lépni eggyel, hogy lásd, amire épül. Ha azt sem érted, akkor még eggyel, és így tovább.

2016. nov. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!