Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliával (matek nehézsé...

Diszkalkuliával (matek nehézségek) szakmai vizsgán is lehet felmentést kérni, mint érettségi?

Figyelt kérdés

Volt egy osztálytársam anno, aki diszkalkuliás volt, nagyon nehezen ment neki a matek. Ezért aztmondták neki, hogy a "betegsége" miatt fel van mentve matek érettségi alól.

Nekem is elég nagy nehézségeim vannak a matekkal, de nem mentem még el ilyen vizsgálatra, és a matek érettségim is sikerült éppen kettesre.

Viszont félek, hogy a szakmai vizsgán nem lesz ilyen szerencsém. Szóval ott is lehet felmentést kérni ilyenre hivatkozva, vagy nem?


2014. szept. 27. 18:38
 1/6 A kérdező kommentje:
* mint érettségin?
2014. szept. 27. 18:39
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Mért mentél olyan szakmára, amihez kell a matek? A felnőtt vizsgálat 70-80 ezer forint, és egyáltalán nem biztos, hogy diszkalkuliásnak minősítenek. Szerintem nem vagy az, az kiderült volna iskolás éveidben.
2014. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bármilyen szakmát választottam volna, kellett volna valamilyen szinten. Így a vendéglátásban is kell, azt tanulom most.
2014. szept. 27. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Hülyeség az, és tudatlan aki állítja, hogy iskolás éveid alatt rá kellett volna jönnöd, hogy diszkalkuliás vagy. Nekem speciel sose ment a matek, de anyámék ráfogták, hogy lusta vagyok, a tanáraim meg magasról tettek a tudásom hiányosságaira, és most, érettségi előtt szaladgálok a papír után, hogy megvizsgáltathassam magam. Egyébként a különtanárom, akivel évek óta matekozok rendszeresen, vetette fel, hogy lehet ilyen bajom van, mert nem tudja elhinni, hogy valakinek ennyire nincs hozzá érzéke.


Szóval, ha szeretnél ilye papírt, menj egy a hozzád közel eső pedagógiai szolgálathoz, kérj időpontot, és valószínűleg a sulidban kérned kell ilyen diszkalkuliás papírt, amit a matektanárodnak (vagy te esetedben szakmainak) és az osztályfőnöködnek el kell olvasnia és ráírnia az észrevételeit veled kapcsolatban. De ne halogasd a dolgot, mert akár egy egész év is lehet, mire megvizsgálnak.

2014. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
"Hülyeség az, és tudatlan aki állítja, hogy iskolás éveid alatt rá kellett volna jönnöd, hogy diszkalkuliás vagy, nekem speciel soha nem ment a matek..." Ez nem ellenérv logikailag. Te rájöttél, a kérdező és senki a környezetéből meg nem jött rá. A diszkalkuliás nem megy át kettessel a matek érettségin, mert azt se tudja átlátni, hogy mennyi 10x10.
2014. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A diszkalkuliának is vannak fokai, van akinél súlyos, van, akinél kevésbé súlyosan jelentkezik. Én nem fogok tudni kettesre se leérettségizni, mert semmit az égvilágon nem látok át, azt se tudom melyik milyen feladattípus, de ha legalább a függvénytáblát tudnám használni (esélytelen), kész lennék megcsinálni kettesre a feladatsort. Ha a kérdező ezt tudta, ésvagy minimális rálátása volt egy-két feladatfélére, attól még lehet minimális diszje. Persze ezt csakis ő tudhatja.

Egyébként a 10x10-et én is tudom mennyi, leginkább a tapasztalataim és a memóriám miatt, a 10x11-en gondolkodnom kell, a 11x11-et meg töprengés után se mondom meg. :)

2014. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!