Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész szak könnyebb...

Gyógyszerész szak könnyebb valamivel mint az orvosi?

Figyelt kérdés
Pl a számítások mennyire nehezek, minimális logikával meg lehet oldani őket? Meg úgy általában érdekelnének vélemények tapasztalatok a szakról

2016. máj. 27. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin sima kémia csak egy félév van, utána biokémia és ott nem kell számolni, de a gyógyszerészeknek végig rengeteg kémiás tárgyuk van, számolnak, képleteket magolnak, jegyzőkönyveket írnak stb. Nagyon kell nekik a kémia.
2016. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. A nehézség meg most olyan, hogy mi szeretnél lenni valójában. Én külső szemlélőként, pont amiatt, amit első is írt azt mondanám, hogy nekem a gyógyszerészet nehezebb lenne, mert bár jó agyam van a kémiához, a számolásokhoz kevésbé, egyáltalán nincs matekos agyam. Orvosira járok egyébként, nálunk (PTE) szerintem a gyógyszerészek többet szívnak, mint mi. Állandóan jegyzőkönyvet kell írniuk, sok a szamonkérés, aminek tétje is van. Nálunk azért ez a része nem ennyire komoly. De nyilván, ha gyógyszerész akarnék lenni, akkor nem élném meg ennyire durván a szakot.

Logika viszont orvosira is kell. Élettant, kórélettant sosem fogod megérteni, ha nem tudod összekapcsolni az egyes működéseket, sajnos nem elég csak bemagolni mindent.

2016. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A gyógyszerész matek még mindig elég nudli bármilyen mérnök/közgazdász szakhoz képest, ezen ne múljon. A kémiát szeretni kell, az tény. Könnyebbnek biztos nem nevezném, bár talán magolni mint olyat tényleg picit kevesebbet kell az orvosihoz képest. Remélem segítettem valamit :)
2016. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi, gyógyszerészhallgatók Szegeden ugyanazt az élettant tanuljuk mint az orvostanhallgatók. Anatómiából viszont nem tanulunk meg mindent olyan részletesen latinul, mint az orvosin. Gyógyszerészeten töménytelen mennyiségű kémia van, rengeteg dolgot át kell látni.


Ha választanom kéne, hogy melyik a könnyebb, azt mondanám egyik sem. Viszont ha magát a képzést tekintem, akkor az orvosi korrektebb, mert ott kevesebb kurzus épül egymásra. Mi ha elbukunk egy tárgyat, akkor csúszás nélkül nem lehet megúszni. Orvosin meg úgy hallottam, hogy megadnak egy időintervallumot, amely időn belül pótolnod kell az elmaradt tárgyakat. Nálunk csak 2-3 tárgyból van keresztfélév meghirdetve, orvosin rengetegből. Habár az oktatásfejlesztési bizottság dolgozik azon, hogy a mi helyzetünket is megkönnyítsék hasonló reformokkal.

2016. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén szegedi gyógyszerészhallgatóként azt mondhatom, hogy az orvosinak is nyilván megvan a maga nehézsége összehasonlítani nehéz a 2 szakot, mondhatni, majdnem egyformán nehezek.

A kémiát tényleg szeretni KELL, hogy kevésbé legyen hányingered a gyógyszerészkaron.

Rengeteg stresszel és főleg lemondással jár ez is.

Nekem többször kellett tanárhoz járnom, hogy felfogjam a dolgok lényegét pár nagyon necces tárgyból, de túl lehet élni.

2016. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagyon nehéz. Kár kiemelni a kémiát, mert oké, hogy az a gyógyszerészetin nehezebb, de van millió más dolog, ami meg az orvosin nehezebb. De ha belegondolsz, ez érthető is. Egy gyógyszerésznek rengeteget kell számolnia (nagyon pontosan) egy gyógyszer kikeverésénél, egy orvosnak sokkal inkább a hatásmechanizmus a lényeg. Milyen receptorra, hogyan hat? Mit mivel nem szabad szedni és miért? Mik az ellenszerei, ha allergiás reakció lép fel, az miért szünteti meg a hatást? Milyen folyamatokat indít el, miket gátol? Melyik gyógyszert (infundálásnál) miben oldjuk (100-as, 500-as, 1000-es só, Stero G vagy Stero B, Isolyte, Ringer B...stb) és még lehetne sorolni. Egy orvosnak kb annyit kell számolni, hogy hány mg-ot hány ml-ben kell oldani. Egyik se könnyebb vagy nehezebb, csak az orvosnak máshogy kell a gyógyszertan, mint egy gyógyszerésznek. (Persze a gyógyszertanról mindent tud a gyógyszerész is, csak próbáltam arra rávilágítani, hogy egy orvosnak nem a számolás a fontos, mivel ő alapvetően betegeket gyógyít, betegségeket diagnosztizál és arra ad gyógyszert. Nem ő állítja azt össze. Ezért kell a gyógyszertant a gyógyszerésznek jobban tudni, a többit meg az orvosnak.)
2016. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Van rálátásom, most leszek szeptembertől ötödéves gyógyszerészhallgató, a barátnőm pedig hatodéves orvostanhallgató. Az első két év orvosin kegyetlen (sotén) de utána könnyebb lesz, 4 évtől év közben semmi zh nincs, csak vizsgaidőszakban kell tanulni akkor is 3-4 nap tanulással át lehet menni a vizsgákon. Gyógyszerészkaron viszont negyedévig megy a sz.patás, unalmas haszontalan gyakok, nehéz zh-k, jegyzőkönyvek, sok felesleges tantárgy. Én nem ajánlom a gyógyszerész szakot, nem éri meg ennyit tanulni úgy hogy fele annyi megbecsülést sem kapsz mint egy orvos. Most őszinte voltam bocsi
2016. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó, azt megkérdezhetem, hogy ezt hogy érted? "Az első két év orvosin kegyetlen (sotén) de utána könnyebb lesz, [...]" Mi jár a fejedben, mikor ilyeneket írsz? Hogy a másik 3 orvosin minden hülyét átengednek vizsgán? Csak mert így, ebben a formában nekem úgy jön le, hogy a SOTE-n az első két év brutális, a második négy könnyebb, míg a többi három orvosin az első két év is laza (gondolom, ezért van kiemelve a SOTE pont a kegyetlen után.)
2016. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Rossz konkluziot vonsz le. Csupan provokalsz, belemagyarazod a sajat paranoiadat. Nem azt irta, hogy a tobbi egyetemen konnyu az elso ket ev, hanem azt hogy a soten biztosan az. Mivel gondolom oda jar, csak arrol tud biztosan nyilatkozni... Egyebkent gondolhatod, hogy mindenutt ugyanolyan nehez a tananyag.


De erthette maskent is. Pl ha a gyogyszereszetet vesszuk, akkor a szegedi azert konnyebb, mert logikusabban van felepitve a tanterv. Ergo nem a tananyag a konnyebb, hanem a bennmaradas konyebb a tanterv miatt.


- egy szegedi gyogyszereszhallgato

2016. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Még valami. Gondolom, az előző válaszomból kiderült, de az egyik vidéki orvosin tanulok. Nálunk is kegyetlen az első két év, sőt... Csak mert ennél a résznél úgy kiemelted a SOTE-t, azért írom le: Konkrétan SOTE-s mondta nekem, hogy nekik abból a szempontból könnyebb, hogy első félévben kezdték az anatot, második félév zsigertan, harmadik neuroanat, negyedikben meg ismétlés, és úgy szigorlat, míg nálunk második félévben kezdődik az anatómia, és a neuroanatómia félévében van a szigorlat. Plusz mellette a bikém, élettan szigó meg immun vizsga stb, mint Pesten. Ezt csak a miheztartás végett írtam le. Az meg hazugság, hogy utána könnyebb lesz. A SOTE-ról nem tudok nyilatkozni, de nálunk pl nem. Harmadévben is brutális szigorlatok vannak: patológia, kórtan, mikrobi. Igen, negyedévben sok és kisebb tárgy van, ja... Meg ott van a gyógyszertan szigorlat, ami az orvosi talán legnehezebb tárgya -bár ezt egy gyógyszerésznek felesleges mondanom. Bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam, de nekem kicsit úgy jött le, hogy szerinted az első két év csak a SOTE-n brutális (az orvosik közül). Ha nem így volt, akkor elnézésedet kérem.
2016. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!