Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami jó tanács a szóbeli...

Valami jó tanács a szóbeli vizsgákra?

Figyelt kérdés
Akármennyit is tanulok, ha feleltetnek lefagyok, és csak hebegek-habogok.
2010. ápr. 9. 18:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért, de otthon nem tudom tanulás közben felmondani a leckét, talán azért mert félek attól hogy nem tudom túl jól. És ez zavar, mert maximalista vagyok.
2010. ápr. 9. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Írjál vázlatot, bontsd részekre és építsd fel logikusan a mondanivalódat. Ne azzal foglalkozz, hogy mit nem tudsz, hanem, hogy mennyire készültél fel. Szóbeli, ha egyedül történik nincs ki előtt zavarban lenni. A tanár már 100x hallotta.

A magolás egyeseknek nem megy, mert nem tudnak megjegyezni oldalakat, ha még meg is tanulod, de belekérdeznek, akkor előfordulhat, hogy belezavarodsz és se kép, se hang.

2010. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld kizárni a külvilágot, gondold magad egy más szituba ez néha segít nekem is - sajnos ugyanilyen problémáim vannak így érettégi előtt...ami nehezíti a dolgot hogy a tanárodra rá kell nézned különben lepontoznak, de a vizsgabiztosokra nem muszáj. koncentrálj a saját tanárodra, neki mondd, próbáld úgy éreztetni magaddal mintha csak pl beszélgetnél vele erről a témáról...

Sok sikert, és próbálj nem izgulni:)

2010. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, neked is sok sikert 2.!:)))))))))
2010. ápr. 9. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)) Rám fér :D
2010. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok év tapasztalat után mondom, hogy ne parázz! Figyelj a kérdésre, gondold át mi jut belőle eszedbe és kezdheted. Nem baj, ha nem jut eszedbe, hogy "kezdődik" az általad tanult tétel vagy lecke. A lényeg, hogy kezdj el beszélni. Ha nem mondasz semmit, segíteni sem tud.A tanár levonja a következtetést és tudja, hogy tanultál. Segíteni fog.
2010. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!