Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek? Minek tanuljak?...

Mi legyek? Minek tanuljak? Tanács kellene. (Lent)

Figyelt kérdés

Gimnázium 4. osztályos tanulója vagyok. Biosz faktra járok és ebből szeretnék emelt szinten érettségizni. A kémiát nem választottam melli, mert azt gondoltam, hogy az nekem már túl sok lenne. Ezt már így utólag kicsit megbántam, hiszen velem egy szintűek (átlagom 3. év végén 4,3 volt) is be merték vállalni. Tehát így már nem lehetek se gyógyszerész, se orvos, amivel még talán az egészségügyben jól el lehet helyezkedni, és a fizetés se rossz.

Most már csak azt nem tudom, hogy hová is menjek egy biosz emelttel tovább tanulni. Ilyenen gondolkoztam eddig, hogy dietetikus, gyógytornász...de ezekből már annyi van, és szeretnék valami olyat tanulni, amiből később meg is tudok élni.

Remélem tud valaki valami hasznos tanácsot adni.

Nagyon megköszönném. :)


2011. szept. 14. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj ápolónak. Éhenhalni pont nem fogsz, de munkád biztosan lesz.
2011. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a fent írtakhoz képest letudsz adni az igényeidből, már ami a foglalkozások társadalmi elismertségét illeti, akkor elég jó perspektívák ígérkeznek még számodra.


Első körben például:


Szülésznő: nem a leggusztusosabb hivatás, de sokat teszel zsebre a hivatalos kereseteden felül + adókedvezmények tengere áll rendelkezésedre.


Diplomás ápoló: Magyarországon nagy kereslet van rá, igazából diplomásnak sem kell lenned, elég egy sima okj-s képzés. A munka biztos, a fizetés kevés. Ennek ellenére, ha képzett vagy, és beszélsz nyelveket, külföldön nagyon jó pénzeket szakíthatsz le.


Fogorvos: nem akarom túldimenzionálni, ezzel a választással is jól járnál, de talán kéne hozzá az az emelt kémia.


A gyógytornász, stb. vonalat én elfelejteném, nincs piaci rés.

2011. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy jól megírt emelt biológia érettségivel rengeteg helyen eltudsz helyezkedni. A kutatási területeknek nagyon nagy jövője van . Én a helyedben elmennék egy egyetem biológus szakára , aztán majd onnan pedig szakosodnék pl. mikrobiológussá, de rengeteg más szakosodási lehetőség van.

Előző válaszoló : fogorvosira kell a kémia emelt , és szerintem a szülésznőnek is , hiszen szerintem az úgy működik , hogy először elvégzi az Általános Orvostudományi Kart majd szakosodik.

2011. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!