Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? Minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem,most megyek szakmát tanulni,de olyat ami nem érdekel.Igazából jó lett az érettségim(2 ötös,2 négyes, 1 hármas)De ez mind középszinten.Nem jelentkeztem egyetemre,mert fogalmam sincs minek kellene tanulnom.Hetente változik,hogy mi akarok lenni.A következő 2 év jó lenne arra,hogy nyelvvizsgázzak,esetleg csináljak emelt szintű érettségit.A magyar és a töri az ami könnyen megy.Németet tanultam(ez elég nehézkes,de bízom,hogy lesz belőle nyelvvizsgám)Érdekel a spanyol nyelv,lehet nyelvvizsga után elkezdem tanulni.Reál tárgyak nem érdekeltek a suliban ezért nem is foglalkoztam velük(bár lehet ha ráfeküdné valamelyikre akkor menne-kivéve a kémia)Ének hangom nincsen.Szívesen lennék magyar-töri szakos tanár,de én olyat szeretnék amivel el is lehet helyezkedni,és meg is tudok élni belőle(nem számít ha sokat kell dolgoznom).

(ha bármi lehetnék akkor sebész lennék,de hát a kémia:S)


2010. aug. 25. 18:10
 1/4 A kérdező kommentje:
19/L
2010. aug. 25. 18:11
 2/4 anonim válasza:

Tizenévesen mindenki arról ábrándozik, hogy megváltja a világot. Felfedezi a rák ellenszerét, elutazik a Marsra, vagy világhírű színész, zenész, szobrász lesz. Ám, ahogy közeledünk a pályaválasztás időpontjához, a racionalitás, az önismeret is erősödik bennünk és ráébredünk: nem értjük a biológiát, utáljuk a vért, összeszorul a gyomrunk, ha két embernél több előtt kell megnyilvánulnunk, nincs ritmusérzékünk és a rajzolásban sem jeleskedünk igazán.


Az élet egyik-első legnehezebb vizsgája a helyes pályaválasztás. Amit kezdetben rengeteg befolyásoló tényező köt gúzsba. Először is ott vannak a szüleink, akik kötik az ebet a karóhoz és csak saját szemüvegükön keresztül képesek elképzelni a jövőnket. Aztán erős hatást gyakorol az ébredező öntudatunkra a médiumokból, az újságokból, rádióból, Tv-ből áradó üzenet: csak a híres, gazdag embernek van értéke a társadalomban. Ezek termékenyítik meg és idealizálják a jövőképünket, ami sajnos gyökeres ellentétben áll a valóságos egyéniségünkkel, képességeinkkel és a bennünk rejlő tehetségünkkel. Mert bizony az emberi agyat vizsgáló tudósok egybehangzóan állítják, hogy minden egészséges individuumban rejlik egy különleges képesség, csak arra nagyon keveseknek nyílik lehetősége, hogy ezt valóban meg is tapasztalhassák.


Te tudod mire vágysz mit szeretnél csinálni én sorolhatnék szakmákat de sztem te is tudsz ... olvasgassa szakmákrol hátha az egyik megfog

szoritok neked:)

2010. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, látom te sokat tudsz ebben a témában. És mi van akkor ha még azt sem tudom hogy mit szeretnék? :S Nekem most lesz érettségim, de rossz suliba jelentkeztem de már fogalmam sincs mit csináljak.
2010. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elözö vagyok

Hát ha fogalmad sincs az nem valami jó:S De hogy nem jo suliba jelentkeztél még csak ugyis most érettségizel utána meg bárhova mehetsz és nem számit hol érettségizel le pl.:szakács suliba leérettségizel de ráébredsz hogy te fodrász szeretnél lenni akkor érettségi után elmész fodrásznak.Meg csak van valami elképzelésed hogy mi szeretnél lenni (én kis korom ota tudom)valami amihez nagyon húz a szived vagy amit szivesen csinálnál olvassgas beszélgess anyukáddal,tanárokkal lehet hülyén hangzik de oföddel biztos ad néhány tanácsot:) remélem tudtam segiteni:)

2010. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!