Villamos energetika szakirányra energetikai mérnök vagy villamosmérnök hallgatóként érdemes menni?
Figyelt kérdés
Mik az előnyei, hátrányai egyiknek és másiknak? A későbbiekben foglalkozhatnak lényegében ugyanazzal? A képzésükben milyen különbségek vannak?2015. nov. 1. 12:37
1/3 anonim válasza:
Az erősáramú Villamosmérnöki képzés gyakorlatilag a Gépész Kar Energetikai mérnöki szakának Villamos energetika specializációján zajlik. Több órában tanulunk villamos energetikát, mint VIK-es társaink és mi akár tervezői engedélyt is kaphatunk BSc-vel, ellentétben a villanyosokkal. MSc-re pedig át lehet menni a VIK-re, persze felvételizni kell.
A VIK-en a gyenge áramra feküdtek rá a BSc-n, szóval sokkal inkább ajánlatos a Gépész Kar képzésére jönni.
2/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Azóta van esetleg tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Engem is a villamosenergetika érdekel, és emiatt vacillálok most az energetika és a villamosmérnöki között.
3/3 A kérdező kommentje:
azt mondanám, hogy elhelyezkedés szempontjából kb mindegy hogy melyik szakot választod, igazából azt kell eldöntened, hogy inkább gépészes dolgokat tanulnál villenergen kívül vagy villanyos dolgokat. érdemes a tantervet átnézni a tantárgyakért.
2021. febr. 14. 15:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!