Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amikor érettségiztél mit...

Amikor érettségiztél mit csináltál Írásbeli és Szóbeli közti 1 hónapos szünetbe?

Figyelt kérdés

Ha tanultál, akkor hogyan osztottad be az idödet?

Vagy ha csak most fogsz érettségizni akkor hogyan tervezed?


2010. márc. 6. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok érettségizni. Mivel nálunk nagyon szigorúan követeleki a szóbeli tételeket is (minden órán felelés belőle), így annyira nem félek, hogy nem sikerülne megtanulnom. A történelem és a magyar, amit nagyon megkövetelnek, nálunk kb. az osztály 3/4 része tud vagy 15 szóbeli tételt. A tervem, hogy minden nap egy tantárgyat átnézek, tanulok, és azzal kezdem ami még nem annyira megy (nekem ez a biológia, és a német). A lényeg, hogy ne az utolsó pillanatra hagyjuk a tételeket, mert akkor csak bekavarodunk, elfelejtsük azt is, amit eredetileg tudtunk. Ez tudom nem kérdés, de leírom, hogy a szóbelitől félek a legjobban, mert szeretnék megfelelni magamnak, szüleimnek és a tanáraimnak, mivel a 4 év alatt nagyon jó tanuló voltam, és mindenki számít rám, na és persze fontos, mert szeretnék továbbtanulni. :)

Na és Te? Te is idén fogsz érettségizni? Mitől félsz a legjobban? Te hogy tervezed az írásbeli-szóbeli közti időt? Továbbtanulás? :)

2010. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

1-1,5 hónap alatt a világot meg lehet váltani. Most komolyan mondom.

Ha nincs emelt tárgyad, akkor gyakorlatilag sínen vagy.

Én szóbeli előző napján este nyolckor kértem át a tételeket msn-en. Egyszer átolvastam mindet, másnap 90-100%-ra feleltem.

2010. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez az amit én nem hiszek el előttem válaszoló
2010. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol közép eléggé könnyű, infóból háttértudásom bőven elég volt, magyarból meg emlékeztem mindenre...

Ennyi a kulcsa az egésznek. Oda kell figyelni az órákon és kész.

2010. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Köszönöm a válaszod!

Énis most fogok érettségizni, És nálunk is nagyon nyomják a törit és a magyart.. Minimum mindenhéten tételdoga, ami baj, az az hogy nem szóban felelünk, pedig nem ártana gyakorolni a szóbeli feleletet.

Amitöl nagyon félek.. az a matek írásbeli.. :S

Továbbtanulás.. hát.. Főiskolára jelentkeztem a Dunaújvárosiba Andragógia szakra. És te?

A szünet közti idöt ugy szeretném eltölteni hogy mindennap minden tantárgyból 1 tétel. Ami nem megy azt hagyom elsöre, még reggelre, amig elnem fáradok :D

De kb délután 3-4 fele mindig bekéne fejezni,hogy egy kicsit pihi is legyen, főleg a nagy nyári melegben :D Milyen dolog egésznap tanulni.. xD :D

Éste hova mész továbbtanulni? :O

2010. márc. 6. 10:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszadó! Hát igen, ha évközbe tanul az ember 4 illetbe 12 év alatt akkor nem is kell tanulni rá..

Nekem az a bajom hogy nem nagyon tanultam, bár.. nem is szartam bele az egészbe. szóval olyan 3asra számitok mindenből.(kivéve matek) de ha tanultam volna jobban, akkor biztos 4-5 lenne majdnem minden (kivéve matek :D ).. de hát késő bánat.. bár még van 2 hónap, ki is használom,amig még nem annyira késö bánat :D

2010. márc. 6. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt, mert csak két szóbelim maradt, ezek közül az egyik emelt volt, tehát az volt korábban, ezért arra készültem. Emlékszem, hogy nagyon klassz májusi meleg volt, ezért mindig kiültem a teraszra vagy az udvarra tanulni. Amikor elfáradtam, akkor meg olvastam. Javaslom egyébként, ha megtehetitek tanuljatok a szabad levegőn (udvar, terasz, erkély), mert folyamatosan friss oxigénhez juttok, így nem fáradtok el olyan hamar. És óránként álljatok fel egy-két percre mozogni.

Most vagyok másodéves egyetemista, de ha tehetem, itt is kiülök az erkélyre vagy leköltözök a játszótérre tanulni a tavaszi vizsgaidőszak idején.

2010. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves tapasztalt utolsó válaszadó :)

Megfogom fogadni, az tuti. :)

Itt vidéken még talán jobb is kiülni tavasszal :)

2010. márc. 6. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!