Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetsz tanár általános...

Lehetsz tanár általános iskolában, ha az adott tárgyból sikeresen érettségiztél emelt szinten, vagy diploma is szükséges?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szükséges a diploma. A főiskolán nem csak a szaktárgyadat tanulod, hanem pszichológiát, pedagógiát, módszertant is.
2009. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez gondolom vicc akart lenni. Egy emelt szintű érettségi semmi, szép is lenne, ha azzal tanítani lehetne.
2009. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, h még csak egy alap Ba diplomával sem lehet tanítani, hanem el kell végeznimég az Ma-t. Nemhogy emeltszintű érettségivel.
2009. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem is kérdeztél olyan nagy butaságot.Talán hallottad valakitől,hogy a Kádár-korszakban akit nem vettek fel a főiskolára és volt megfeleő összeköttetése,az ugynevezett képasítés nélküli tanitó lehetett az ált.iskolákban.Először csak napközis tanitók voltak.közben levelezőn tanulta tovább,majd tanítottak is. A minőséggel pedig nem sokat törődtek.A rendszerváltás óta ez már nem lehetséges.
2009. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
BA-s diplomával tényleg nem lehet tanítani, el kell hozzá végezni a tanárképesítést is külön MA-ban. Ezért is jó nagy szívás a bolognai, mert nem lehet párhuzamosan tanárképzést folytatni a szakoddal.
2009. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nem csak a bizonyos tárgyat kell angyon jól ismerni, hanem az sem árt, hogy TUDD hogyan kell ezt a tudást átadni gyerekeknek, vagyis hogyan kell TANÍTANI.

A kettő ugyanis nem egészen jelenti ugyanazt. Tudnék szép példákat mondani pl hazai nyelviskolák tanárairól.

Egyébként ELTE-TÓFK-on végeztem (tanító szak), érdemes végigcsinálni, sok élményt (és persze sok bosszúságot ;) ) ad! És még egy orángután is képes ott diplomát szerezni, hidd el :)

2009. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát vidéken bármi megtörténik, de komolyan! :S

Az anyukám tanárnő egy általános iskolában, neki egyetemi végzettsége van, még a régi rendszerből... Na és van egy "kolleginája", akinek !alapfokú! nyelvvizsgája van angolból, egyébként szoc. pedagógus a végzettsége és tanít! :S Szóval mondom, minden csak összeköttetés kérdése!

2009. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Úgy szeretem ezt az oldalt, mikor tele van ilyen idiótákkal...

Én leírtam a választ, amit a kérdező kérdezett, erre levok pontozva 47%-ra. Előbb olvassunk már utána,ha már ennyire tudatlanok vagyunk.

Szóval a válasz még egyszer:

Amit írtam az úgy is van, nem lehet Ba-val hivatalosan tanítani, még akkor sem, ha ez vkinek nem teszik, kapcsolatokkal persze minden megoldható, de hivatalosan akkor is így van. Szar ügy, de akkor is igazam van, ha tetszik, ha nem!


További szép napot, ha vkinek fáj, akkor pontozhat.(Nekem nem, csak már néha kiakadok az emberi hülyeségen, komolyan.) :D áááh

2009. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!