Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valaki rajtam kívül, aki...

Van valaki rajtam kívül, aki nem tanult az érettségire? :D 18/L

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 17:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik azt hazudni, hogy valaki semmit nem tanult, mégis tudja. Ha életedbe először látsz mondjuk egy másodfokú egyenletrendszert, nem fogod tudni megcsinálni kisujjbol.
2015. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha az elmúlt években megszedted magad egy kis tudással akkor menni fog, ha komoly követelmény volt nálatok akkor pláne. Én a biológián és matekon kívül nem igazán készültem.

Biológiát és magyart vittem tovább. Bioszból semmit nem tanultunk így egyértelmű volt, hogy nagyon kell hajtsak. Magyarból megtanítottak elemzést írni az órákon, témazáróknál is mindig külön 2 órát hagytak rá, de az érettségi követelmények szerint kellett megírni. Másrészt a fogalmakat mindig megtanultam, illetve a dolgozatokra is készültem. Matekból szintén órán nyomattuk a feladatsorokat, de ami nem igazán ment azzal itthon is foglalkoztam. Töriből nem igazán készültem. Angolból se.


Szóbelire viszont odatettem magam.

2015. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Magyar emeltre nem tanulni... Bevállalós. Vagy csak ennyire művelt vagy és ilyen nagy a tárgyi tudásod?
2015. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban, nyilván ragadt rám más is a piszkon kívül az órákon. 4-es átlagom volt minden évben, tényleg a legnehezebb suliban közel s távol. Én is a magyar emelttől félek a legjobban. Valószínűleg azért, mert egészen egy hónappal ezelőttig úgy volt, hogy közepezek belőle. A középszintű ment 90% felett mindig. Az emelttől nagyon félek, de bízom a legjobbakban és igen, a tárgyi tudásomban.

Mindenkinek a legjobbaka a jövő héthez!

2015. máj. 3. 17:08
 15/28 anonim ***** válasza:
Az emelt és a középszintű magyar érettségi tudásanyaga és szerkezete össze sem hasonlítható.
2015. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

" Valószínűleg azért, mert egészen egy hónappal ezelőttig úgy volt, hogy közepezek belőle."


Ez hogy lehet? Február közepéig kellett jelentkezni az érettségire is? -.-

2015. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Töri közép forráselemzés, minimális lexikális tudást igényel, azokat át lehet nézni.

Matek sem nehéz.

Angol emelt sem.

Viszont a magyar emelthez már nem elég az, hogy majd eszedbe jut valami.

2015. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
Most komolyan, közületek hányan emelteztek magyarból?
2015. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én emelteztem tavaly és épp ezért mondom, hogy elég nagy tárgyi tudást igényel. :)

Az tényleg nem megy úgy, hogy csak órán figyelsz. Fakt is kell hozzá vagy különóra. Teljesen más a szerkezetében, mint a közép.

Főleg, hogy elég szubjektív az értékelése.

2015. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Oh, dehogynem elég az! :D Megcsináltam, kettes legalább megvan :p Zsírkirály vagyok
2015. máj. 4. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!