Érettségire gyakoroltam matematikát, de ez a feladat sajnos kifogott rajtam, valaki tud segíteni?

32 lapos magyar kártyából véletlenszerűen húzunk egy lapot. Jelöljük A,B,C,D-vel a következő eseményeket: A: a kihúzott lap piros; B: a kihúzott lap hetes; C: a kihúzott lap király vagy ász; D: a kihúzott lap makk, vagy zöld vagy tök. Mennyi az egyes események valszínűsége? Írjuk le a következő eseményeket,és állapítsuk meg, mennyi a valószínűségük.

2014. jún. 5. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Matekerettsegi mar lezajlott
2014. jún. 5. 15:46
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A feladat nem helyes! Érettségin biztos nem fogsz ilyet kapni,max akkor ha alá teljesen értehtően levan írva milyen színekből milyen kombinációk fordulnak elő...


amúgy kedvező/összes a feladat kulcsa..


A: kihúzott lap piros : ha jól tudom 4 forma van.(levél,szív,makk,tök) minden formához 8 lap tartozik.

32/4 = 8 (8db egy színből)

A:8/32


b: minden formánál van egy 7-es,4 forma,szóval 4db 7-es,

4/32


c:4 király van,és gondolom 4 ász,mindkettő jó,így (4+4)/32


d: makk(8db) vagy zöld(8db) vagy tök(8db) mindhárom jó,így (8+8+8)/32


Nem ismerem a magyar kártyát.. mivel utálok kártyázni.. :D

2014. jún. 5. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A valószínűség definíció szerint a kedvező esetek száma osztva az összes eset számával.

Mivel 32 lap van, egy lapot húzunk, így könnyen belátható, hogy az összes eset 32 lesz mindegyiknél.

A) Kedvező eset: 8, mivel 32 lapos a pakli, négy szín van, 32/4=8. Valószínűség: 8/32=0.25

B) 4 db 7-es van a pakliban, mindegyik színből egy, tehát a kedvező esetek száma 4, valószínűség: 4/32=0.125

C) 4db király és 4 db ász van, ez összesen 8, valószínűség 8/32=0.25

D) 3db szín, vagyis 3*8=24 a kedvező esetek száma, így a valószínűség 24/32=0.75

2014. jún. 5. 15:51