Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostanság kezdtem tanulni...

Mostanság kezdtem tanulni franciául és gondjaim vannak a kiejtéssel. Pl: az e betűket nem értem mikor hogy kell ki ejteni?

Figyelt kérdés
Az alapvető ou, eu, ai stb. mennek csak ez nem. Meg pl ent-ét nem ejtünk igénél. Valaki elmagyarázná nekem az e betűt, és az egyéb dolgot amire odafigyeljek még?Köszi:)
2010. febr. 12. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ hova esik:) az ékezetekkel tisztában vagy? é [é], è [e], e - ha szótag végre esik (magyarul rendesen elválasztva) akkor [ö] amúgy [e]. A szó végit nem ejted. Persze ez az alap egy szótagú szavakra nem igaz pl les
2010. febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a "de" lemaradt példának, mert ugye szóvégi, és szótag vége is, mégis "dö"-nek mondod
2010. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek:) és hogyha például a les , vagy más ilyen rövid szavak vannak, akkor é -nek ejtem?
2010. febr. 12. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
az a mindkettő az egy és ugyanaz. A les meg [lé]. Az ilyen alap törzsszavaknál persze vannak kivételek. A 2 L-t is 99%-ban J-nek mondod, kivéve vagy 2 szót(amit én ismerek) de most azok sem jutnak eszembe.
2010. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ja:$ akkor köszi:)
2010. febr. 13. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!