Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meglehet tanulni franciául...

Meglehet tanulni franciául egyedül úgy, hogy sikerüljön a középfokúm?

Figyelt kérdés
Iskolában négy évig "tanultam". Azért raktam idézőjelbe, mert nem csináltunk kb semmit. Mindig csak beszélgettünk. Egyedül a kiejtést és a személyes névmásokat tudom. Magántanárra sajnos most nincs pénzem, ezért szeretném egyedül tanulni. Amúgy van egy felsőfokúm angolból, ezért gondolom talán kicsit könnyebb lesz így. Szerintetek? Esetleg valami oldalt tudtok? 20/L
2010. júl. 8. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Bár léteznek nyelvi tananyagok, mégis kell egy tanár, aki segít, ha elakadsz és ellenőrzi, hogy jól haladsz-e.
2010. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismered az ELO-t? Most éppen akciós tanfolyamok vannak náluk, havi kb. 3.000.- Ft-ért küldenek neked tananyagot, van házifeladat, ha elakadsz, tanácsot kérhetsz a tanárodtól. Saját magadnak oszthatod be az idődet. Én így tanulok németül és nekem nagyon bevált.
2010. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg. Kitartással és szorgalommal. Nézd, az alapjaid (pl. kiejtés) megvannak hozzá, s gondolom a tankönyveid is.


Én az olasz nyelvet alapok nélkül tanultam meg egyedül, könyvek, zenék, filmek és az internet segítségével kb. 9 hónap alatt.


Nyelvérzék és szorgalom kérdése. Sok sikert!

2010. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2010. júl. 10. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg, de az biztos, hogy nem lesz könnyű dolgod! Viszont nyelvvizsga előtt érdemes elmenned pár alkalommal egy magántanárhoz, hogy véglegesen letesztelhesd a tudásod. Szorgalom és kitartás feltétlen kell majd!
2010. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meglehet. Én angol felsőfok után kezdtem el, minimális alaptudásom volt, kiejtést már ismertem. Egy év alatt meglett a középfokú írásbeli 89%-kal, szóbelit nem mertem kipróbálni. A lényeg, hogy minden francia nyelvtannak és szerkezetnek találd meg az angol megfelelőjét, és pillanatok alatt menni fog. Sokat kell olvasni, ajánlom a lefigaro.fr-t. Ha szóbelizni akarsz, akkor meg elkerülhetetlen hogy legalább egyszer elmenj különtanárhoz, hogy lásd hogy megy. sok sikert!
2010. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!