Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most 9. -es vagyok, pszichiáte...

Most 9. -es vagyok, pszichiáter szeretnék lenni. Milyen lépéseket kezdhetnék el tenni?

Figyelt kérdés

Olyan iskolába járok jelenleg, ahova ha 4.-ben felvételiztem, akkor 12.-ig végig ide járok, nem kell mást csinálni.

Ha elvégeztem, akkor gondolom orvosira kéne mennem... De milyen lehetőségeim vannak? Miket érdemes már most elkezdenem csinálni?


2010. jan. 31. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyél nagyon jó biológiából, kémiából, fizikából. A többi nem nagyon fog számítani.

Majd orvosira kell menned és ott 6 évig megint nem lesz semmi dolgod csak nagyon jól tanulni, mert utána a pszichiáter szakra is felvételizned kell és sokan jelentkeznek oda is.

Hát kb ennyi. Szóval a lényeg, hogy tanulj jól és majd csinálj 1-2 emelt szintű érettségit. Mire te felvételizel már úgyis csak kettővel lehet majd bejutni egyetemekre.

2010. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban nem csak a biosz kémia (fizika) számít. Ugyanúgy a többiből is kitűnőnek(közel kitűnőnek) kell lenned mivel duplázással elég necces a bejutás, a másik szám.módhoz meg kell a többi tárgyátlaga is. Nálunk az osztály harmada orvosira készül, és mindenből közel ötösök, hál Istennek nekem műszakisnak nincs ilyen gondom :D
2010. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak az érettségi tantárgyakból kell ötös, azok is csak 11-12.-ben, mielőtt halálra rémítenek. Ezek : matek, irodalom, nyelvtan, töri, egy nyelv, és egy választott. De valóban érdemes a duplázásra hajtani. Persze változhat a rendszer.
2011. máj. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!