Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá, legyen kedves...

Aki ért hozzá, legyen kedves segítsen! Mit lehet ilyenkor tenni? (átsorolási problémák)

Figyelt kérdés
Sajnos ebben a félévben több tragédia is sújtotta családunkat. Édesapám halála és testvérem súlyos balesete miatt nem tudtam a tanulmányaimra koncentrálni. Ezért sajnos elég kevés tárgyból mentem át, és a sok kritériumtárgy valamint a keresztfélév hiánya miatt, ha nagyon kevéssel is, de lecsúszom a 30 teljesítendő kreditről. Ennek következtében valószínűleg átsorolnának fizetősre, amit nem tudnék kifizetni. Az volna a kérdésem, ha febr. 15-ig beadok egy felvételit ugyanarra a szakra, ahova most járok, akkor az eddig elvégzett tárgyaimat be tudom-e számíttatni, illetve jár-e ez egyéb hátrányokkal? (Azon kívül, hogy csúszok egy évet, de ezt már sehogy sem tudnám elkerülni.) Persze jelentkezhetnék passzív félévre, de akkor nem járna árvaellátás, ami rendkívül megnehezítené a dolgomat, tekintve, hogy a siralmas félévem miatt ösztöndíjat sem kapok. (Ráadásul még így is dolgoznom kell mellette valamit.) Szeretem ezt a szakot, eddig kifejezetten jól is ment, nem akarom otthagyni, de nem is akarok még mélyebb gödröt ásni magam alatt. Köszönöm előre is a válaszokat.
2010. jan. 15. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Beszélj a tanárokkal, menj a tanulmányi osztályra és mondd el, hogy mi történt, meg kell érteniük. Ha kell, írj egy levelet, hogy ez történt, és emiatt egy kevéssel a 30 kredit alatt leszel, de nem szeretnéd feladni az iskolát, mert szereted, és rajtad kívül álló dolgok miatt nem akarod itthagyni. Mondd azt is, hogy ha áttesznek fizetősre, valószínűleg nem tudod majd finanszírozni a költségeket. Ha kell,menj a dékánhoz vagy írj neki levelet!

Ne hagyd a sulit, mert ha pl. most felvételizel újra, az azt jelenti,hogy 2 államilag finanszírozott féléved elveszik (a teljesített tantárgyakat beszámítják, ha újra felvételizel).

Mindenképp beszélj a tanárokkal, tanulmányi osztállyal, meg kell érteniük a helyzeted!

(nálunk a suliban,ha valaki túllépte az államilag finanszírozott féléveket, nem hajtották be rajtuk az egész összeget egy félévre, hanem csak annyit kellett fizetniük, ahány tantárgyat felvettek..pedig nekik nem volt semmi okuk rá, hogy kivételezzenek velük!ezt csak azért írtam le,hogy lásd, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni)

2010. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz az egyetemen valakivel? Lehet, hogy a körülmények miatt valamit tudnak tenni...

Inkább ott érdeklődj mint itt...

2010. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csak évvégén tehetnek át valakit?
2010. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Én pótfelvételivel kerültem be idén egyetemre (= fizetősre), és nekem az első kérdések egyike volt a "hogyan kerülhetek át államira?", és a tanulmányisom akit szeptemberben és most, indexffelvételnél is megkérdeztem, mindkettő alkalommal azt tanácsolta, hogy: 1. beadom újra a jelentkezésemet ugyanerre a szakra, államira, ha szerencsém van, nyáron felvesznek, így csak átírják a K betűt Á-ra, és az élet ugyanúgy megy tovább...

2. májusban az átsorolást kell megpályázni...

én mindkettőt megpróbálom, valamelyik csak bejön :) (remélem...)

2010. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!