Szóval teljesen kiment a fejemből a logaritmus, de most túl szivacs vagyok, hogy átnézzem az egészet. Szóval csak annyi probléma van, hogy ha egy kémia feladatnál az van megadva, hogy mondjuk pH=1,3, akkor ebből hogyan is számítom ki a koncentrációt? Mármint számológéppel, mert nem találom a függvénytáblázatom. Ha egész pH van megadva, azt vágom, felrakom a 10-es negatív kitevőjének, de tizedes számnál nem tudom, hogy kell. Köszike:)2011. aug. 18. 17:45
1/3 anonim válasza:
pH = -log[H⁺]
Ebből kell kiindulni. Ha ez kévés, kell magyarázat, szólj.
2/3 anonim válasza:
pH = -log[H⁺]
Ebből kell kiindulni. Ha ez kévés, kell magyarázat, szólj.
pH = 1,3 = -log[H⁺], ebből:
log [H⁺] = -1,3
[H⁺] = 10^-1,3 = 1/(10^1,3) = 1/19,9526 = 0,05
3/3 A kérdező kommentje:
Egy isten vagy, köszönöm szépen:D Legalább 6 ponttal hozzájárultál az őszi érettségimhezxD A pH számolás az egyetlen amit eddig egyáltalán nem gyakoroltam, úgyhogy most rekord sebességgel pótlom a lemaradást. Ez az egy nem volt tidzta:) KÖSZI:D
2011. aug. 18. 18:45