Kémia - pH számítás - alapvető matematikai problémák? XD

Szóval teljesen kiment a fejemből a logaritmus, de most túl szivacs vagyok, hogy átnézzem az egészet. Szóval csak annyi probléma van, hogy ha egy kémia feladatnál az van megadva, hogy mondjuk pH=1,3, akkor ebből hogyan is számítom ki a koncentrációt? Mármint számológéppel, mert nem találom a függvénytáblázatom. Ha egész pH van megadva, azt vágom, felrakom a 10-es negatív kitevőjének, de tizedes számnál nem tudom, hogy kell. Köszike:)
2011. aug. 18. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

pH = -log[H⁺]


Ebből kell kiindulni. Ha ez kévés, kell magyarázat, szólj.

2011. aug. 18. 18:33
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

pH = -log[H⁺]


Ebből kell kiindulni. Ha ez kévés, kell magyarázat, szólj.


pH = 1,3 = -log[H⁺], ebből:


log [H⁺] = -1,3


[H⁺] = 10^-1,3 = 1/(10^1,3) = 1/19,9526 = 0,05

2011. aug. 18. 18:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy isten vagy, köszönöm szépen:D Legalább 6 ponttal hozzájárultál az őszi érettségimhezxD A pH számolás az egyetlen amit eddig egyáltalán nem gyakoroltam, úgyhogy most rekord sebességgel pótlom a lemaradást. Ez az egy nem volt tidzta:) KÖSZI:D
2011. aug. 18. 18:45