Azt vettem észre, hogy sok főiskolai/egyetemi szaknak semmi értelme. Ugye?
Például anglisztikának mi értelme? Angoltanár nem lehet vele ma már, ahhoz meg, hogy tudsz angolul, elég egy nyelvvizsga, felesleges a diploma.
Az össze bölcsészszak a tanári kivételével: történelem, magyar önálló alapszakként mi értelme? Szabad bölcsészet: ez ér valamit egyáltalán?
Ezen kívül a természettudományos alapszakok, földrajz, biológia. A biológiának semmi értelme önmagában. Akkor legyen az ember inkább orvos, biomérnök vagy stb.
Matematika alapszak, fizika: aki érti a matekot, az gazdasági szakra, vagy infóra, vagy mérnökre menjen inkább.
Nincs igazam? Annyi a felesleges szak, hogy a legtöbbnél egy szakma többet ér.
" Na de komolyan!!! Akkor veszek tudományos könyveket és azt olvasom. Azért mi értelme egyetemre jelentkezni?"
- Talán mert nem tudja, merre induljon. Engem is érdekel az informatika, sok szabadidőmet áldoztam a önképzésemre, de be kellett látnom, hog el kell végeznem egy szakot ahhoz, hogy annyira értsek hozzá, amennyire szeretnék. Nekem ez így megy.
Vagy van, akinél ha már úgyis érdekli egy terület, szeretne papírt is kapni arról, hogy ért hozzá. Egy egyetem meg motivál a tanulásra.
Miért bántja ennyire a szemed, hogy mások máshogy gondolkodnak?
Egyébként a példáid nem mind jók: apád keresztlánya azért nem tudott elhelyezkedni, mert arrafelé nem volt szabad állás, nem azért, mert haszontalan lenne a végzettsége (hiszen korábban Te is utaltál rá, hogy a tanári képzéssel nincs bajod). Budapesten pl. el lehet helyezkedni ilyen végzettséggel.
A földrajz diplomás meg valószínűleg nem akart azzal a területtel mit kezdeni, ha nem vette a fáradságot, hogy a tucatnyi továbbképzési lehetőségből eggyel éljen.
A történelem diplomát én sem értem, minek, mert tényleg ők se nagyon tudják, mi akarnak ,vagy ha mégis, egészen abszurd álmokat kergetnek.
Na végre érkeznek normális hozzászólások, amelyekben nincs kötekedő stílus.
Utolsó:Aki ilyen célból akar továbbtanulni, annak hajrá, ha állja a költségeket, és szórja a pénzt csak azért, hogy hobbiból megtanulja a programozást, amit egy informatikus is meg tud tanítani neki, ha felkeresi, ahhoz felesleges az egyetem, tehát ugyan ott tartunk, de lényegtelen, viszont, aki ezért jelentkezik, az elveszi a helyet egy olyan elől, akinek tényleg ez az álma. Amúgy őszintén:miért bírálja mindenki a BTK-t, hogy semmit sem ér? A közvélemény nem véletlen sose. A mérnököket, és informatikusokat miért nem bírálja senki? Azért mert az tényleg értelmes szak, és lehet vele érvényesülni.
Örülök, hogy legalább normálisabb hangulat lett itt a témánál, és elkezdtünk kulturáltan vitatkozni erről.
Itt most a hobbi informatikáról írtam, amit az előző kommentelő írt, hogy őt érdekli, és erre írtam válasznak, hogy hobbiból elég, ha egy informatikustól tanul, azért kár egyetem, ha nem azzal akar elhelyezkedni.
De azért örülök, hogy már ebből is erkölcsi kérdést sikerült csinálnod, mert Te mindenkinek meg akarod mondani, hogyan éljen, mit tanuljon. Én meg érezzem s**rul magam, amikor pótfelvételin jelentkezem egy helyre, hogy aztán pénzt, időt és energiát fektessek a munkába, hogy valamit tanuljak. Biztosan sok ember elől vettem el a helyet, bár nem tudom, akkor hogy lett olyan alacsony a ponthatár...
Majd ha bármilyen kérdésem van az életben, biztosan hozzád fordulok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!