Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik emelt...

Szerintetek melyik emelt szintu érettségire menjek?

Figyelt kérdés

Magyar irodalom és nyelvtan

Torténelem

Angol

Biologia

Matematika

Német nyelv

A helyzet az h az elso ketto kozul nem tudok választani,mivel angolbol nem vagyok valami fényes,matekbol sem,bio meg keverve van a kémiával,németet meg nemis tanultam,szoval az elso ketto kozul kéne választani,de nem tudom (torténelem vagy magyar irodalom és nyelvtan). Mi a véleményetek?


2014. júl. 7. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra, ami a legjobban megy? Amugy a tori az egyik legkonnyebb, azt ajanlom.
2014. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a követelmény. Ezek azok már? Nem hiszem, mert ahova mondjuk biosz vagy kémia kell esetleg, amellé max. a magyar vagy nyelv megy.
2014. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen ezek a kovetelmények már. Ezekbol kell egyet választani,amit teljesítek emelt szinten. Tudom hogy emelt szinten azért egyiksem a legkonnyebb,mert tudni kell maximálisan. Bár mindenki a torténelmet mondja konyebbnek,mert én nem magyarországi vagyok és a magyar irodalmat máshogy tanultuk,illetve tanuljuk.
2014. júl. 7. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Arra, amelyik érdekel, és amilyen irányba tovább szeretnél tanulni.
2014. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 valamiparadox ***** válasza:

(Remélem jól értettem,hogy Magyarországon fogsz egyetemre jelentkezni)

Melyik szakra vagy (ha azt nem tudod) milyen területre szeretnél jelentkezni?

Ha inkább bölcsészetet tanulnál,akkor a biológia és a matek felesleges (emelt szinten;kivéve pszichológiánál). Ha viszont inkább a természettudományok érdekelnek,akkor meg abból a kettőből kell választanod.


Az egy dolog,hogy a magyar irodalmat másképp tanultad,fontosabb,hogy az emelt szinthez sok apróbetűs és lábjegyzetes információt is tudni kéne azon túl,hogy ismered és tudod elemezni a műveket.


Mi van a választott tárgyaddal?Abból nem tudsz emelt szintűt tenni?

2014. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológiára akar menni, mert ott vannak ilyen követelmények.
2014. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,igen pszichologiára szeretnék menni.

A választott tárgyaim: torténelem és biologia. Itt fogok érettségizni,de mivel pszichologia szakra kotelezo egy emelt szintu érettségit tenni,ezért nem tudok donteni a torténelem és a magyar irodalom(nyelvtan) kozott.

2014. júl. 7. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a magyar és a töri közt vacilálsz inkább a törit javaslom. Mindkettőből jártam fakultációra és csináltam meg régebbi érettségi feladatokat, de a magyar pontszáma nagyon függ attól, hogy milyen a javítótanár, míg a törinél el kell fogadnia az adott évszámot, nevet, fogalmat stb.

Illetve szerintem könnyebb rá felkészülni, mert a törinél ha a követelmény rendszer alapján tanulsz sok mindent meg tudsz csinálni az írásbelin, szóbelin meg nyilván az adott támakörökből kell csak felkészülni

2014. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Töri.

Külföldi magyar diákként majdnem belepusztultam a magyar emelt szintű érettségibe. Teljesen máshogy tanultuk suliban, ami nem vált előnyömre...

2014. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszi szépen a válaszaitokat :)

Utolso énis így tudom,meg volt a sulinkban egy lány,akinek mindig a legjobb ejgyei voltak magyar irodalombol és nyelvtanbol,de o is épen hogy megcsinálta a magyar emelt szintu érettségit Magyarországon. Szoval nem annyira konnyu,mint haogy ti azt gondoljátok. Eleve mi nem tanulunk elemzést,amit ti igen.

2014. júl. 8. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!