Egyetértetek azzal, hogy teológiai, különösen hitéleti képzés ne nyújthasson akkreditál egyetemi végzettséget?
"nagyon sok pap, van aki tájékozottabb a természettudományokban, mint egy civil. Sőt.! Sokan végeztek ebben az irányban jelentős munkát. Hogy csak egyet említsek? Öveges professzor kiváló fizikus volt, és gyerekek ezrei ültek a TV elé, amikor oktatott.
"
De neki volt is tudományos fokozata, ha jól tudom! A két dolog nem zárja ki egymást. Attól, hogy valaki pap, minden további nélkül szerezhet természettudományos területeken is ismereteket, vagy akár tudományos fokozatot is!
Amennyiben pap akarnál lenni (vegyük például a katolikus egyházat), akkor nem normális keretek között tanulnál, hanem egy szemináriumban, ahol te hat évig állandóan laksz, liturgikus keretek között, ahol a papoknak az életvitelük, azaz az életüket a napi zsolozsmával és miselátogatással, és a különböző skolasztikából fennmaradt filozófiai tantárgyakkal, bibliai nyelvek tanulásával, teológiával, liturgiával töltik. Az egy másik dolog, hogy amint kikerülnek, nem mindig látszik rajtuk ez.
Szerintem ott az egészet az egyház állja, ahogyan a papokat is az egyházi bevételek alapján fizetik meg. Így se normális képzés. De ilyen képzést csakis az egyházi egyetemeken lehet kapni.
A teológusoknak pedig igen is van állami átjárhatóságuk: bölcsész (vallástudományi) szakokon, hittanórákon, amit ugye az etika helyett is tanítanak, ahol igény van rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!