Egyetértetek azzal, hogy teológiai, különösen hitéleti képzés ne nyújthasson akkreditál egyetemi végzettséget?
I am curious to know, what kind of work they can do.
War?
"A kérdező fejében vörös köd lebeg, gondolom azt is csak tegnap tudta meg, hogy nem 8 általánossal lesz valaki pap."
Nem lebeg vörös köd, mindig is tudtam, hogy ész és tanulás kell ahhoz, hogy valaki pap legyen, és azzal is tisztában voltam hogy egyetemen történik ez a képzés :)
Viszont voltam egy "Istentiszteleten", és az alapján kiderült, hogy legalább annyi hülyeség és komolytalanság is kell hozzá, mint amennyi ész. Nagyon élesen elkülönül a természettudományoktól, és csupán attól, hogy ehhez is sokat kell tanulni, még nem nyújt ahhoz mérhető tudást. (A kettőnek ugyanis nem sok köze van egymáshoz.)
Aki egyetemet végez, egyetemi végzettséget kap. Ha tetszik neked, ha nem.
Attól, hogy nem vagyok vallásos - ezért nem is járok vallási szertartásokra... te miért is teszed? -, még elismerem, hogy sokat kell tanulniuk. A természettudományokkal meg nem érdemes összehasonlítani. A vallás az vallás, a tudomány meg tudomány. Ritkán van átfedés a kettő között, de szerintem nem is ugyanazt a célt szolgálja a két dolog. Ez mindig is így volt...
"Aki egyetemet végez, egyetemi végzettséget kap. Ha tetszik neked, ha nem. "
Tiszta sor. Ezért mondom én, hogy nem kellene, hogy akármi egyetemnek számítson! :)
Ahogyan a filozófiának, metafizikának, etikának, irodalomnak, esztétikának és egyéb művészetnek sem kell, hogy köze legyen a természettudománynak, így a teológiának sem kell.
Az első egyetemeket, ha hiszed, ha nem, azok a gaz, teológus áltudósok hozták létre, ahol bizony azt is tanítottak egyetem mellett.
A papképzés már évszázadok óta működik. Sőt a püspököknek előtte doktorálni kell, mielőtt püspökké szentelik.
Akkor sem objektív a meglátásod.
Én orvosira járok, számomra a természettudomány A tudomány.
Annak ellenére, hogy szeretem az irodalmat, az irodalomtudományt nem tekintem "annyira" tudománynak, mint mondjuk az orvostudományt.
De azzal is tisztában vagyok, hogy az az én szubjektív véleményem, ezért eszembe nem jutna olyan arrogánsnak lenni, hogy feltegyem ugyanezt a kérdést más módon: egyetértetek-e azzal, hogy a bölcsésztudományi képzések ne adjanak egyetemi végzettséget? (Nem.)
Hogyan is lehetne objektív a meglátásom abban a tekintetben, hogy szerintem mi kellene, hogy egyetemi képzésnek minősüljön?
Egy jól működő képzési rendszerben szaktól függetlenül részt vehet hitéleti kurzusokon is az illető.
Amit én vitatok, az annak a jogosultsága, hogy ez egy önálló, államilag elismert szak legyen. Ugyanis szerintem ez nem az állam hatáskörébe tartozik, hanem az egyházak hatáskörébe. Egy adott végzettséggel egy adott egyháznál tudsz szolgálatot vállalni. Nincs semmilyen átjárhatóság, így, az államnak ebben a folyamatban nincs is semmilyen szerepe azon kívül, hogy a képzést finanszírozza. Hiszen a diploma megszerzése előtt álló hallgató képességeit, rátermettségét és megszerzett tudását legjobb az adott képzéshez kapcsolódó egyház tudja megítélni, vagy az a képzési rendszer, melyet ez az egyház kialakít. Tehát, az állam szerepének szükségességét nem érzem ebben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!