Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?

Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
11.es lány vagyok, egy középszerű gimnáziumban tanulok Budapesten. Sokat gondolkozom azon, minek tanuljak tovább mostanában, teljesen tanácstalan vagyok. Tudom hogy ezzel sokan vannak így, de engem eléggé zavar. Jövőre azért már nem ártana eldönteni, hogy azokból a tárgyakból ráerősíthessek, ha legalább az irány már megvan. Az egyetemekre való bekerülés mégis csak egy verseny, és úgy érzem, hogy azok akik már most tisztában vannak magukkal nagyobb előnnyel indulnak. Biológia faktos vagyok, de a fizika és a kémia nem érdekel, és annyira nem is megy. A humán irány is érdekel, mindig írtam könyveket és verseket régebben, viszont nehéz elhelyezkedni vele. Voltam educatio kiállításon, sok érdekes dolgot láttam, de nem volt olyan amire ránézve úgy éreztem volna hogy én egész életemben ezzel akarok foglalkozni... A szüleim részéről is van nyomás, ők gyógyszerészek, a családunkban sok az orvos és mindenképpen szeretnék, hogy valami magas végzettségem lenne, eléggé az orvosi felé hajtanak. Persze nem kényszerítenek semmire, a végső döntés az enyém. Próbáltam már néhány pályaorientációs tesztet is, de nem sokat segítettek. Van valami ötletetek, hogyan juthatnék előrébb? Hogyan találjam meg önmagam?

2014. máj. 4. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne siesd el a dolgokat. Én 19 éves vagyok, most érettségizem. 11 évesen még az angol nyelvért voltam oda, mindenképpen azzal szerettem volna továbbtanulni. Eljöttem egy angol szakos gimnáziumba, megcsináltam a nyelvvizsgát és rájöttem 15 éves koromra, hogy baromira nem azzal akarok foglalkozni. :)

Általánosban utáltam a kémiát, ahhoz képest gimiben annyira megszerettem, hogy 15-én megyek emelt szinten érettségizni belőle, aztán jövőre irány az ELTE TTK kémia:))

Szóval még nagyon ráérsz, lehetséges, sőt, valószínű, hogy ki fog alakulni neked is az érdeklődési köröd.

Tanulj mindent, tartsd szinten magad, aztán majd később döntesz. (Én most év elején álltam neki a kémiának úgy rendesen tanulni és írtam egy 95%-os próbaérettségit pár hete).

2014. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én konkrétan az egyetemi jelentkezési határidő előtt kb 2 héttel döntöttem el, hogy hova is tovább. Úgy voltam vele, hogy engem semmi nem érdekel úgy igazán. Aztán kicsit gondolkoztam, rájöttem, hogy az orvosi terület érdekel. Kémia, fizika sajnos engem se érdekel nem is voltam belőlük túl jó sose. Bár orvosira kémia nyilván kell.

Szóval a Semmelweis Egyetemre jelentkeztem védőnő, szülésznő, és népegészségügyi szakra. Utána néztem és ezekről lehet tovább szakosodni mindenféle komolyabb szakokra, szóval szerintem ezek nem rosszak. Én a védőnőt jelöltem elsőnek.

Ide nekem a magyar és a biológia számít majd bele. Szóval előttem még a magyar érettségi (holnap nagyon oda kell tegyem magam :) ) meg még másfél hét múlva a biosz. :)


Nézd meg ezeket a szakokat, és hogy mire lehet szakosodni.

Amúgy próbálj meg elvonatkoztatni a szüleidtől. És nem a legmagasabb, legtündöklőbb végzettség legyen a cél, hanem hogy amit kiválasztasz majd abban a lehető legjobb legyél. Ha a legjobb vagy egy adott területen, úgy is sikeres leszel.

2014. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok szerencsét az érettségihez! :) Igazából nagyon szeretem én is az angolt, csak szerintem a nyelvtudás ma már önmagában nem elég.
2014. máj. 4. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!