Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Minecodus kérdése:

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tehát szerintetek minek tanuljak tovább?


Amit szeretek : földrajz, infó, töri , biológia


Ami elmegy: matek, nyelvtan , irodalom


Amit rühellek, egyszerűen undórítónak tartok : kémia, fizika


Tehát infó föci biosz matek töri amihez megfelelő munka kéne.

Én marketinges valami szeretnék lenne, célom az hogy legyen egy saját informatikai cuccos boltom, de mai világban ez lehetetlen.

Mérnök is jó lenne, de a mateknak is van egy határa, ami után már felesleges része jön, amit az életben soha nem fogok tudni alkalmazni, és ami nem érdekel azt nem tudom egyszerűen megtanulni.

Tudnátok mondani pár szakmát, ami a infó, föci, biosz, matek- az alapja?



2013. szept. 24. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Régész!
2013. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biomérnök,programozó,molekuláris bionika(biosz+infó+matek)
2013. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok bocsi nem láttam hogy mérnök kilőve...

Geológust azt kifelejtettem...:)

2013. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi az, amivel szívesen foglalkozol, ami közben repül az idő számodra? És milyen értelmes célért szeretnél dolgozni? (hogyan akarod jobbá tenni a világot?) Az előbbi kérdésre abban segít, hogy 5-10-x év múlva ne a falba verd a fejed, hogy mennyi idő elment valami olyannal, amit nem is szeretsz, az utóbbi abban, hogy értéket adj másoknak, amit meg is fizetnek.
2013. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amit igazán szeretek foglalkozni, az a pirotechnika.

De pirotech.-ből sok van, nem is keresik, elhelyezkedni nehéz vele.

Olyan szakmát szeretnék, amivel gyorsan el lehet helyezkedni, nincs belőle sok, és mondhatni "jól" keres.


Arra gondoltam, hogy amikor végzek, megnézem a statisztikákat, hogy akkor mi lesz a legkeresettebb, leg jobban kereső, azonnal munkába állós munka.

És e három átlagából választok valamit, ami hozzám közel áll.

2013. szept. 25. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Biomérnöki már csak kémia miatt is kilőve :)


Sajnos a bioszhoz alap a kémia is, azt anélkül nem fogod tudni tanulni. Földrajzhoz meg fizika némi kémiával... Informatikához meg rengeteg matek kell (BTW soha nem tudod, hogy mit fogsz később használni. Én is néztem nagyokat egy-egy matek előadáson, "mire fogom én ezt használni?", aztán következő félévben kiderült, hogy a fizika levezetéseihez kell, a fizika pedig utána máshova... Gyönyörűen egymásra épülnek a dolgok :D

2013. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!