Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek, ha...

Mi legyek, ha nagy leszek, ha érdekel a fizika és az informatika?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és fizika faktra járok mert érdekel. Emellett az informatika is, főleg hardveres szempontból és még érdekel a kép, videó, hangszerkesztés. Matekkal elvagyok, nem vagyok kiemelkedő, de 4-esek meg 5-ösök vannak az ellenőrzőmben, néha 3-asok (kicsit lusta voltam tanulni...)


Van az én érdeklődési körömhöz valami jó munka, és milyen egyetemre kellene mennem?


2013. szept. 4. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég széles a választék. Ha infó+fizika, akkor mérnökinformatika, mechatronika, villamosmérnöki... gépészmérnökin már vannak csalafintaságok, amik nem feltétlen a fizika-infó metszetbe tartoznak. (természetesen a sor elsői sem csak szakmai tárgyakból állnak)

Matek minden ilyen képzéshez kell. Nem lehet lustulni, mert akkor hamar kipereg az ember. Mérnökinfón analízis (főleg függvények) és számításelmélet (főleg vektorok, mátrixok, koordinátageometria) van, szakiránytól függően lehet még más matek is.

A lényeg, hogy ha meg tudod érteni a matekot (nem kis szorgalommal), akkor nem baj, hogy nem vagy kiemelkedő a középsuliban.

Szóval én bátran ajánlom a mérnökinformatikát. BME-VIK, OE-NIK és a DE-t tudom hogy jó.

Egyébként felvi.hu-n sok információt megtalálhatsz a képzésekről, meg az egyetemek honlapján is.

2013. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!