Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folytassam a zenét? Hogy...

Folytassam a zenét? Hogy dönthetnék jól? :-S

Figyelt kérdés
8 évig jártam zenesuliba "rendes" suli mellett és most nem tudom eldönteni folytassam-e a zenét. Ahoz zenelicibe kéne menjek, de az ottani cselló tanár nagyon szigorú, ordít a gyerekekkel, s a szolfézs tanár is kb. ilyen. Az ottani tanulók közül sok barátom van, de sajnos a legtöbbjük elég beképzelt és nehéz beilleszkedni közéjük. De nagyon szeretek csellózni ha ideges vagyok, ha vidám, ha szomorú, vagy egyszerűen csak unatkozok csellózom és az megnyugtat:),de ha nem megyek zenelicibe, abba kell hagyjam (a hangszer nem az enyém, visszakell adjam újat pedig nem tudok venni)a csellózást, és az nagyon megviselne...A líceumban ahová amúgy mindenkinek azt mondtam, hogy megyek rengeteg barátom van, rendesek a gyerekek és a tanárok, szóval ott minden rendben lenne csak hát a zenét nagyon szeretem...Sokszor álmodozom arról, hogy milyen jó lenne, ha csellista lennék, de egy csomó minden kellemetlen dologgal járna...Hol úgy érzem folytatnom KELL, hol úgy, hogy ugyanmár, az nem nekem való, vannak sokkal érdekesebb dolgok is az életben, attól, hogy reál suliba megyek maradhat hobbi a zene,ilyenkor építész ,népművészettel foglalkozó vagy mese-kutató akarok lenni (amúgy az egész család reál beállítottságú, állítólag én is). Szóval át szeretnék menni, de nem akarok:D(ezt most jól megmondtam..)Hogy jöhetnék rá, hogy mi is a jó döntés valójában? Mit érdemes "feláldozni".(Bocs hogy hosszú lett, de legalább "kijöttek belőlem" a dolgok.)
2009. dec. 22. 13:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a zene líceum mellett döntök.:)És boldog vagyok ezzel a gondolattal. Habár lehet, hogy még lebeszélnek róla...:D
2009. dec. 23. 20:15
 12/16 A kérdező kommentje:
áááááá most megint meggondoltam magam...:) most biztos vagyok benne, hogy reálra megyek....csak az a baj, hogy jövő hétre biztos megint meggondolom magam....pedig nem gondolkozom sokat ezen, egyszerre csak egyik napról a másikra meggondolom magam X(...most mi a szart csináljak?
2009. dec. 25. 14:11
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Huhh, hát nehéz ügy lehet. De én is csak azt tudnám javasolni, hogy hallgass a szívedre! Hasonló cipőben jártam, mint te. Általánosban furulyáztam, és nagyon jó voltam benne. (Hallás után eljátszottam dalokat). Aztán a gimiben szépen lassan elfelejtettem, és most nagyon bánom. Úgyhogy én mindenképpen a zenei sulit javasolnám. A legjobb az lenne, ha tudnál venni egy csellót, és mondjuk a reál suli mellett játszani hobbiból. Biztos hogy erre semmi esély? Ha pedig nincs, akkor sztem konzi.
2009. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Teljesen összezavarodtam. Mindenki mást mond. Én se tudom mit akarok:((Mikor látom a zenesulisok lenéző pofáját, ahogy lenéznek mindenkit, mert ők Zenesulisok, nagyon reálosnak érzem magam, és büszke vagyok rá. De mikor csellózom, vagy hallok valami csodaszép zenét, olyankor úgy érzem, a reál semmi e mellett. Mikor szóba hoztam a témát a szüleim előtt azt mondták ne menjek zenelicibe, nem nekem való, nem tanulok ott semmit. Senkinek sem jó az, ha átmegyek, én se akarok átmenni, de az, hogy le kell mondjak valami számomra nagyon fontosról, nagyon fáj.:(
2009. dec. 26. 20:00
 15/16 anonim ***** válasza:

19.26os vagyok

Sajnos meg kell szoknod, hogy az élet ilyen...

De te még túl kicsi vagy hozzá, hogy átlásd, ugyanis egyáltalán nem kell lemondanod róla. Elmész zeneművészeti szakközépiskolba (hívhatod líceumnak, de szerintem a licit ne, bánj szépen az anyanyelveddel és minden más nyelvvel is, ha adhatok egy jó tanácsot) és mellette járj egy matek tanárhoz, hogy erős reálos legyél, én reálos suliba jártam, de egy líceumost is előbb felvettek volna, olyan gyenge volt az oktatás. VAGY járj gimibe és mellé tanulj zenét, lehet ott nem fogadnak, de hangszert lehet bérelni akkor is ha nem jársz oda, és egy tanárt meg kifizettek, ha annyira akarod, ha nincs rá pénz, akkor sajnos ez a helyzet. De szerintem mindkettőt jelöld meg, ugyanis közel sem biztos, hogy felvesznek líceumba, nem olyan könnyű oda bejutni, de még a reálosnál is előfordulhat ugyanez. Ne itt várd a megoldást, itt nagyon sokan válaszolnak nagyon sok kérdésre, nagyon magabiztos, nagyon nagy marhaságokat, most nem konkrétan a Te kérdésedre értem, mert itt nincs pontos válasz, de sokszor tudományos kérdésekre is, amire van válasz így felelnek.

2009. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
igazad van:)csak jól esik kiírni magamból a dolgokat...és azért írom licinek, mert lusta vagyok líceumot írni, és egy ilyen fórumon nem tartom fontosnak kiírni...:D
2009. dec. 27. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!