Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folytassam a zenét? Hogy...

Folytassam a zenét? Hogy dönthetnék jól? :-S

Figyelt kérdés
8 évig jártam zenesuliba "rendes" suli mellett és most nem tudom eldönteni folytassam-e a zenét. Ahoz zenelicibe kéne menjek, de az ottani cselló tanár nagyon szigorú, ordít a gyerekekkel, s a szolfézs tanár is kb. ilyen. Az ottani tanulók közül sok barátom van, de sajnos a legtöbbjük elég beképzelt és nehéz beilleszkedni közéjük. De nagyon szeretek csellózni ha ideges vagyok, ha vidám, ha szomorú, vagy egyszerűen csak unatkozok csellózom és az megnyugtat:),de ha nem megyek zenelicibe, abba kell hagyjam (a hangszer nem az enyém, visszakell adjam újat pedig nem tudok venni)a csellózást, és az nagyon megviselne...A líceumban ahová amúgy mindenkinek azt mondtam, hogy megyek rengeteg barátom van, rendesek a gyerekek és a tanárok, szóval ott minden rendben lenne csak hát a zenét nagyon szeretem...Sokszor álmodozom arról, hogy milyen jó lenne, ha csellista lennék, de egy csomó minden kellemetlen dologgal járna...Hol úgy érzem folytatnom KELL, hol úgy, hogy ugyanmár, az nem nekem való, vannak sokkal érdekesebb dolgok is az életben, attól, hogy reál suliba megyek maradhat hobbi a zene,ilyenkor építész ,népművészettel foglalkozó vagy mese-kutató akarok lenni (amúgy az egész család reál beállítottságú, állítólag én is). Szóval át szeretnék menni, de nem akarok:D(ezt most jól megmondtam..)Hogy jöhetnék rá, hogy mi is a jó döntés valójában? Mit érdemes "feláldozni".(Bocs hogy hosszú lett, de legalább "kijöttek belőlem" a dolgok.)
2009. dec. 22. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd a zenét! Én megbántam, hogy abbahagytam, pedig nem voltam valami szorgalmas, csak azért mégiscsak így minden héten legalább kétszer foglalkoztam vele és ez kiegészített engem. Most csak néha zenélek és érzem, hogy gyenge vagyok már, és ez rossz érzés.
2009. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba a zenét, mert sose bocsánatál meg magadnak. Még 60 évesen is azon sóvárognál, hogy de jó is lenne, ha tudnék csellózni. Ez jár az ember lelkének, nem csak a józan racionalitás. Ha művészettel akarsz foglalkozni, ahhoz még illik is. Ne a rokonok döntsék el helyetted, hogy te milyen beállítottságú vagy! Az pedig, hogy a tanár szigorú, nem szempont, ha jól csinálod, akkor nem ordibálhat, meg különben is: a tanár elmehet, de a zene megmarad. Kísérőd lehet egész életedben.
2009. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mindenki fucsán néz rám ha szóba hozom a zenelicit,úgy érzem mindenkinek úgy lenne jó, ha nem mennék át... Különben a mostani cselló tanárom elég béna, olyan darabokat ad, amiket 5. osztályban játszottam, és ő is úgy tudja, hogy biztos vagyok benne, hogy nem folytatom, és az egész zenesuli szóval MINDENKI. És ezt most az utolsó pillanatban megváltoztatni...nehéz.:( Olyan mintha egy nagy árral szemben akarnék úszni és sok mindent elveszíthetek...a barátnőim megharagudnának, a tanárok mérgelődnének, hogy milyen szeszélyes vagyok, a szülei támogatnának, de nem örülnének neki. Olyan egyedül maradnék:(.
2009. dec. 22. 16:46
 4/16 A kérdező kommentje:
*szüleim
2009. dec. 22. 16:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a hegedűvel voltam így, bánom, hogy abbahagytam, és nekem sincs hangszerem, úgyhogy így azt is vissza kellett adni, persze azt talán nem bánom, hogy nem ezzel fogok foglalkozni, művészként nehéz megélni, tanárként meg a hallásod, hát...majd megtudod, ha az leszel. Én mérnök leszek és nagyon jól megfér mellett a zeneszeretet, sőt a reálbeállítottságú emberek többsége, mármint akiket én ismerek, mind játszik valamilyen hangszeren, ha később zenész lennél és nem lenne munkád akkor úgyis megutálnád a zenét, DE most még "csak" középsikolába mész, azt tudnod kell, hogy én a reál tárgyak miatt mentem gimibe, pl. a kémia miatt, és pont azt vágták el, hogy ilyen irányba tanuljak tovább, mert tanítás nulla, különtanárra nem volt pénzem, a suliról pedig annyit, hogy állítólag az egyik legjobb, az én példám és még rajtam kívül sokaké azt igazolta, hogy ez csak a régi hírnév. Szóval nyugodtan mehetsz zeneművészeti konzervatóriumba utána még bármi lehet belőled, viszont azt nem árt, ha tudod, hogy a reál tárgyakat ott eléggé elhanyagolják, legalábbis az általam ismert konzervatórium erről volt híres, pedig zenei téren tényleg az ország egyik legjobb sulija, viszont, ha gimibe mész akkor is nagyon válaszd meg, hogy melyikbe! Egy egyszerű szakközéppel is előbb bejutsz olyan reál szakra, ahol elég a matek+informatika, mint egy gimiből, ha silány a tanári gárda, és még valami mindenki jön azzal, hogy ne most válassz tagozatot, ha gimibe mész, mert utána még bármi lehetsz. Ez nem teljesen van így, ha tényleg rendesen oktatnak, akkor behozhatatlan előnyt élvez az szerintem, aki tagozatos, nem véletlen, hogy közülünk kerülnek ki az oktv-sek is stb. Remélem nem zavartalak jobban össze, ha igen sajnálom, de ezeket is mérlegelni kell mikor választasz, én is így jártam meg, persze egy 14éves még ritkán tudja mi szeretne lenni, de bármi is szeretnél az a lényeg, hogy jó legyél, és ha nem mész egy nagyon erős suliba, akkor az utolsó két évben már veszett fejsze nyele, nálunk ezért ment az évfolyam háromnegyede költségtérítésesre. Ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok emailben is. Drukkolok neked, azt gondold végig, hogy mi az, ami te vagy inkább, ne más érdekeljen, mert abból elég ritkán sül ki jó. Ha a zene, akkor dolgozz érte és meg lesz az eredménye a többiek meg idővel úgyis megbékélnek.

2009. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom miről beszélsz. Az egyik nővérem a zenei pályát választotta és már nagyon hiányzik neki a matek, pedig nem is volt valami jó benne, néha megoldja a házifeladataimat:))Most "kántóra" megy a konziba, pedig 12 évig zongorázott. Nagyon szép hangja van, van jövője. A másik nővérem pedig egy erős reál suliba ment, és matek-infót végzett, ő most informatikusként dolgozik. Szóval mindkét út "kitaposott" út számomra. Tudom, hogy a középiskola nem minden, de ha meggoldolnám 2-3 év múlva magam, se a reált se a csellót nem tudnám behozni.:(Ezen sokat gondolkozom, de mindig sírás a vége, mert egyiket se akarom csinálni úgy igazán...inkább maradna úgy mint eddig, rendes, "kemény" suli mellett zenetanulás, csak hát nem lehet:((
2009. dec. 23. 09:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem érted, de valahol meg tudom ezt is érteni, én se értettem volna talán ennyi idősen, később meg szívhattam a fogam, mert engem senki se látott el tanácsokkal.


És az nem lehet, amit most írtál? Elmész egy "kemény" suliba, aztán tanulsz mellette csellózni? Ha már elvégezted az alapfokút, akkor járhatsz különtanárhoz, de ha megkéred a tanárod, hogy szeretnél még visszajárni annak ellenére, hogy végeztél, lehet, hogy megengedi, nálunk is volt, akinek megengedték. Vagy lehet még azt, hogy gimi mellett a konzervatórium, én is csináltam így egy ideig, de ezt már lehet megszüntették, mert én nem 11.-ben abbahagytam, viszont volt 1-2 osztálytársam,a kit kitettek, mondván, hogy már megszűnt ez a lehetőség, hogy járhatsz párhuzamosan, az egyikért fizetni kell, de ebben nem vagyok biztos, utána kell érdeklődni.

2009. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nincs lehetőség erre, amit mondtál. Kevés a tanár (a sulikban a tanárok dugig vannak gyerekkel, nem hogy még vállalnának egyet pluszba) és hangszer sincs, kell az újabb gyerekeknek. Egy rendes csellót venni pedig csak úgy hobbiból, tanár nélkül sajnos nem éri meg a családnak (elég drágák). Két nővéremnél nem volt kérdés hová megy 8.tól, az egyiket a zene érdekelte és igazán csak ahoz értett, a másikat pedig a reál tantárgyak. Most az egyik konzis, a másik informatikus. (az előbbi a család "különce")Tudom, hogy a középsuli nem minden, de 2-3 év múlva bármelyiket is választom és meggondolom magam , nem tudom bepótolni a másikat. Még gondolkozom a dolgon...
2009. dec. 23. 09:58
 9/16 A kérdező kommentje:
Most kétszer írtam le kb. ugyanazt:)) nem vettem észre, hogy az előbbit kiírta.
2009. dec. 23. 10:00
 10/16 anonim ***** válasza:
A reált, ha szorgalmasan tanulod különtanárokkal(mert még a mi gimink is kevés volt hozzá, pedig reál gimi, de felvételihez lótúró volt) akkor tudod csinálni mellette a zenét, viszont ha nincs arra lehetőség, amit mondtam akkor gimi mellett a zenét meg nem tudod. Én még így is jobban jártam volna a konzival, hogy reál területre mentem, mert 1. semmit sem ért a gimink e szempontból 2. a konziba általában nagyon jó kis társaság verődik össze, max 15fős osztályok, kedves emberek, legalábbis én még utalatos konzist nem ismertem, és ez nyilván a családias hangulat miatt van, a gimiben pedig egy széthúzó egymásra kígyót, békát mondó társaság jött össze, nem volt ilyesmi, hogy életre szóló barátság, még gimi alatt se nagyon voltak, persze ez egy nagyon szélsőséges eset, kívánom, hogy neked jobb közösségben legyen részed. Szerintem fontold meg ezt is!
2009. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!