Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezetmérnök vagy kertészmé...

Mvica9x kérdése:

Környezetmérnök vagy kertészmérnök végzettséggel esélyesebb manapság elhelyezkedni? Magyarország és külföld vonatkozásában is érdekelne.

Figyelt kérdés
5. félévet nyúzom környezetmérnök szakon, de egyáltalán nem vagyok vele kibékülve. Szerintem pocsék az oktatás, úgy tudom az elhelyezkedési lehetőségek sem a legjobbak. Hobbim a kertészkedés, nagyon szeretem, nem riadok vissza attól sem ha földet kell túrnom, ezért gondoltam, hogy váltok. Van már egy okj-s végzettségem amivel szeretnék elhelyezkedni és levelezőn végezném a szakot (erről is várok véleményt érdemes-e kertészmérnökit levelezőn tanulni). 20 éves lány vagyok.

2013. nov. 18. 12:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én odatenném magamat...

Mindenből jól tanulok, jó átlagom van, arra jó ösztöndíj.

Egy civil szervezetnél vagyok önkéntes már lassan egy éve.

Próbálom kiépíteni a kapcsolati rendszeremet is, mondhatom úgy, hogy laikusok környezeti nevelésével foglalkozó dolgokon veszek részt illetve öko-dolgokon (nem akarok itt pontosabbat írni).

Úgyhogy kikérem magamnak, hogy magasról tennék az egészre.


De mikor TDK-témát se tudok találni, mert halvány lila sejtelmem sincs, hogy mégis mivel tud elvileg foglalkozni egy környezetmérnök (azon túl, hogy benyomják minőségirányítónak vagy munkavédelmisnek... de környezetvédelem, hol?), akkor igencsak elszomorodom.


Ráadásul ahhoz is protekció vagy mázli kell, hogy protekciót szerezzen az ember.

2013. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A kérdésemben is írtam "szerintem pocsék az oktatás". Ennyi. Belőlem rohadtul kiöltek minden lelkesedést. Szigorúan nyomatnak tölteléktárgyakat a fontosakon meg semmi hangsúly. Nincs egy olyan tárgy sem amin elmondanák azt hogy figyelj ott leszel egy cégnél környezetmérnökként kapod ezt a problémát így oldd meg. Lehet valaki 5ös is végig de fingja nem lesz munkába álláskor hogy mit hogyan kell. Ezért jogos amikor 5 éves szakmai tapasztalattal veszik csak fel az embert bárhova...
2013. nov. 19. 15:55
 13/26 anonim ***** válasza:
Az egyetemnek nem az a célja, hogy megtanítsa mit kell majd dolgoznod. Egy általános mérnöki szemléletet és összképet kell adnia, amiből te kitalálod, hogy mi érdekel, és arra specializálódsz. Erre megvannak a különböző módok, legyen az kutatás, nyári egyetemek, szakmai gyakorlatok, önkéntes szakmai munka, online kurzusok. Online a világ legjobb egyetemeinek óráit hallgathatod. Ja, hogy ezekre mind lusta voltál? Az nem az egyetem hibája. Egyébként meg ha annyira elit képzést szerettél volna, akkor legalább a BME-n próbálkozol. Ahol egyébként szintén nem sokkal jobb a helyzet, de legalább egyértelműbb, hogy mi van.
2013. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
És ha odakerülök honnan szüljem ki hogy ez így lesz és az oktatáson kívül ezekre van szükségem? Elmondhatom hogy 30/30 ember úgy volt hogy majd a szakirányon megtudjuk a tutit. Aztán kopp. Az még semmit mondóbb mint előtte a 2 év. Sértegetni meg menjél máshova, szerintem nem ismersz úgyhogy ne személyeskedj.
2013. nov. 19. 16:09
 15/26 anonim ***** válasza:

# 13: Valószínű, hogy a munkahelyünkön tanuljuk meg, pontosan mit kell csinálni, ez tény, ezt tudjuk. Csakhogy ezen a drágalátos szakon az alapokat nem tanítják meg!!! Győrben se, Óbudán se, állítólag Sopronban se, kérdezem én hol...

Alap természettudományos tudás, a kémia alapszintű megértése és egyéb, környezetvédelmi fogalmak megértése, átlátása valószínűleg nem ártana ahhoz, hogy hozzá tudjunk szólni a témához.


Engem érdekel a zajvédelem, de olyan szintig, hogy az is, milyen jármű mekkora zajt csinál. De nem tanítják meg ehhez az alapokat se. TDK-témát is csinálnék belőle, de leindulni se tudok, megint, mert az alapokat se tudom.


Most volt lehetőség pár mérésre ebben a félévben, részben egyetem által, részben mert jókor voltam jó helyen.

Hát azt se tudtam, mit mérünk, miért így és mit okoz az a valami, amit mérünk. Mert az alapokat nem tudjuk.


Analitikai kémia labor... Végigmérünk egy csomó mindent, de nem magyarázzák el, miért úgy, nem megyünk bele mélyen a kémiai reakciókba, se abba, mit okoz adott vegyület, se határértékeket nem mutat a tanár (azért volt olyan óra szerencsére, ahova hozott be jogszabályi rendeleteket és körbeadta).


Szóval a munkahelyen el fogják mutogatni, mit miért, de nem fogjuk érteni és remélhetőleg nem is kell majd, mert totál betanított munkánk lesz. :D


Ahogy láttam, mindenhol más a mintatanterv, nálunk ebben az évben (3-4. félév) vannak az érdekes tárgyak, egy csomó minden meg is ragadott, szeretném megérteni, többet tudni róla, de az iskola miatt a legalapabb összefüggések is hiányoznak.



Közben a tölteléktárgyakból - mint Kérdező esetén is - megy a szívatás, azokból kell 2-szer, 3-szor annyit tanulni...

2013. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem sértegettelek, csak lelustáztalak, és a válaszodból kitűnik, hogy igazam volt, mert nem csináltál túl sokat az egyetemen kívül, csak vártad a sültgalambot. Tulajdonképpen ez adja a rendszerben a szelekciót, ha már mindenkit felvesznek melegedni az egyetemekre, hogy a végén kapjanak egy papírt, akkor valahol meg kell szűrni a diákokat. Nem rágnak mindent a szájukba, de aki akar, az feltalálja magát, és sikeresen elhelyezkedik.
2013. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Képzeld dolgoztam. De egy orbitális barom vagy, úgyhogy kérlek távozz az értékes hozzászólásaiddal.
2013. nov. 19. 16:26
 18/26 anonim ***** válasza:

15ös:

Engem ha nagyon érdekel valami, akkor utána nézek és megtanulom, nem pedig online fórumokon háborgok. A BME-n a környezetmérnököknek egyetlen szakirányon van olyan tárgy, aminek keretében zaj-rezgés védelemmel foglalkoznak, kb 2-3 órát. Mégis van ismerősöm aki komolyabban elkezdett vele foglalkozni, keresett magának gyakhelyet, ebből írta a diplomáját és ma fejlesztőmérnök zajvédelem területén. Azért emlékszem, mert a diploma prezentációja titkos volt a cég kérésére. Nem akarásnak ellenben viszont csak nyögés a vége. Menni kell, és csinálni. Biztos, hogy minden egyetem elő van fizetve tudományos folyóiratokra és publikációkra, de ha nem, akkor besétálsz a BME könyvtárába, nyitva van az ajtó, az előcsarnokban leülsz egy gép elé, és a BME ip címéről letöltöd azt ami érdekel.


OP: te pedig specializálódj olyan dolgokra, ami a kertészmérnökivel hasonlatos, és mindjárt motivált leszel. Urban gardening, közösségi kertek, green wall projektek, mind-mind mérnöki újítást igényelnek, interdiszciplináris tudással, tipikusan környezetmérnöki meló.

2013. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Államvizsga tárgy a zaj-rezgés-sugárzás védelem, gondolom ott is.

Szakirányon meg mi konkrétan környezetvédelemmel se fogunk foglalkozni. Ha kételkedsz ebben, akkor nézz szét a sulink honlapján a mintatantervek között, nyilvános.

Bocs, de kikívánkozott belőlem ez a szakirányos dolog. :(

2013. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hogy tud Kérdező erre specializálódni, mikor az egyetemen sz *rt sem tanulunk ehhez???


Szerintem ha nincs veszítenivalója, akkor simán végezze el a kertészmérnökit inkább.

2013. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!