Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Környezetmérnök vagy kertészmé...

Mvica9x kérdése:

Környezetmérnök vagy kertészmérnök végzettséggel esélyesebb manapság elhelyezkedni? Magyarország és külföld vonatkozásában is érdekelne.

Figyelt kérdés
5. félévet nyúzom környezetmérnök szakon, de egyáltalán nem vagyok vele kibékülve. Szerintem pocsék az oktatás, úgy tudom az elhelyezkedési lehetőségek sem a legjobbak. Hobbim a kertészkedés, nagyon szeretem, nem riadok vissza attól sem ha földet kell túrnom, ezért gondoltam, hogy váltok. Van már egy okj-s végzettségem amivel szeretnék elhelyezkedni és levelezőn végezném a szakot (erről is várok véleményt érdemes-e kertészmérnökit levelezőn tanulni). 20 éves lány vagyok.

2013. nov. 18. 12:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ezzel a szakmával nagyon megszívtad. A kertészmérnöki se jobb! Esetleg külföldön próbálkozz ha végzel. Ahhoz meg kell a nyelvtudás, azzal nem tudom hogy állsz.
2013. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Én, a barátnőm, meg a közeli ismerettségi köröm remekül elboldogul környezetmérnökivel, nagyon szerteágazó és érdekes szakma, millió külföldi lehetőséggel, kutatással és állás lehetőséggel. Persze ehhez tenni is kell, önkéntesen szakmai munkát csinálni, eljárni konferenciákra, nyári egyetemekre és hasonlóakra, onnantól megy mint a karikacsapás. Jól jön ha a téma valóban közel áll a szívedhez. Persze unatkozó savanyúpisták semmilyen szakmában nem tudnak helytállni. Megjegyzem a kettő dolgot igen egyszerűen lehet kombinálni, green wall, urban gardening és hasonlóak a környezeti szakemberek között is felkapott téma.
2013. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: csak nem Óbudai Egyetem? Bár tudom, a másik 10 hely közül is bőven van, ahol csapnivaló ez a képzés.


Amúgy én se szeretem ezt a szakot, mondjuk én csak 3. féléves vagyok.

Ami szakmai tárgy, az nagyon érdekes és látnám valamennyi hasznát, de baromi sok a tölteléktárgy. És nem olyan szinten, mint ahogy pl. egy pszichológusnak az anatómia (szerintem ez nem is, de hallottam már ilyet...). Hanem olyan szinten, hogy minket kiváló közgazdásznak akarnak képezni, de mellette informatikusnak is, emellett kiváló kommunikációs szakembernek, cégvezetőnek, minőségügyisnek (felkészülve arra, hogy maximum a minőségügyben lehet elhelyezkedni ezzel a végzettséggel, mint "szakmában").

Ezeket kívülállóknak írom, nem Kérdezőnek, nyilván ő is tapasztalja.


Ha az OKJ-s papíroddal el tudsz helyezkedni, akkor miért kérdéses az az opció, hogy kertészmérnökire levelezőn át, mellette szakmával dolgozol?

Persze kertészmérnökivel se lehet elhelyezkedni - ahogy én tudom -, de legalább el tudod mondani, mire jó a szak, amin vagy.

2013. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Széchenyi, Győr :) Köszi a válaszokat, erre számítottam kb. :D németből készülök felsőfokra, angolból eddig semmim sincs, de elkezdtem az alapokat tanulgatni, mivel annyira 0 energiával közepesre lehet nyomatni a tárgyakat egyetemen hogy mellette simán ráérek. Igazából fogalmam sincs mit csinál egy környezetmérnök ez az első probléma, amennyit látok belőle az alapján nem érdekel. Az elején voltak érdekes tárgyak ezért reménykedtem, hogy na majd a szakirányon, de csak rosszabb lett. Munkavédelmi technikus okj-m van, ezt meg azért kezdtem el mert azt mondták környezetmérnöki diploma mellé jól mutat, jobbak az esélyek, de közben sokkal jobban tetszik mint az egyetemen tökölés...
2013. nov. 19. 12:27
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja és a kertészmérnöki mérföldekkel jobban érdekel, ezért merült fel. Csak időben sok plusz, ezért keresnék munkát és mellette. De ha azt mondjátok mindkettővel ugyanolyan rosszak a lehetőségeim akkor végülis igazam van, hogy inkább azt csinálom ami érdekel:))
2013. nov. 19. 12:35
 6/26 anonim ***** válasza:
Nah, akkor a sulitársad is panaszkodott már. :)
2013. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"mivel annyira 0 energiával közepesre lehet nyomatni a tárgyakat egyetemen hogy mellette simán ráérek. Igazából fogalmam sincs mit csinál egy környezetmérnök ez az első probléma"


OMG ezeket én is elmondhatom magamról. :)

Kb. ha bejársz órára, abból megvan a kettes. Ha ötösöket akarsz, akkor már kell tanulni rendesen, de még úgy is messze van attól, amiket én más helyekről hallok.

Az meg egyenesen kellemetlen, ha kérdezik, mire jó ez a szak.


Tényleg, te erre mit szoktál bekamuzni?

2013. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hát annyit szoktam mondani, hogy lesz diplomám. :D Ha kérdezik mit fogok csinálni konkrétan, sejtelmesen azt mondom hogy ez egy nagyon szerteágazó szakma, még nem tudom pontosan. Ha meg őszinte akarok lenni akkor hozzáteszem hogy mindenről tanulunk egy kicsit de nem értünk semmihez. :)
2013. nov. 19. 13:52
 9/26 anonim ***** válasza:

Nálam az a baj, hogy nem tudom jól eladni magam, meg nem szeretek feltétlen többet hazudni magamról, mint amennyim van. Pedig tudom, kellene.

Így ha hazudok, azt mondom, nem tudom, mire jó, ha őszinte vagyok, közlöm, hogy ez nem jó semmire. :D


De akkor Te pedig jól csinálod. :)

2013. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az interdiszciplináris szakoknál elég nehéz válaszolni a "mire jó?" kérdésre, de azért szerintem lehatárolható. A környezetvédelem szinte minden ágazat részét képezi már, és össze kell hangolni az ipari/mzg/vállalati/közszféra/stb. működését a társadalom elvárásaival. A környezeti technológiák és az innováció pedig nyugat-eu vezető ágazatai, és az egész világon robbannak a kapcsolódó start-upok, vállalatok és kutatások. Én elképesztően optimista lennék a környezetmérnökökkel kapcsolatban, ha odatennék magukat, normálisan tanulnának és gyűjtenék a szakmai tapasztalatot már az egyetem alatt. Ehhez képest, mint látszik, ti is szartok bele magasról, ezzel előre eltemetve az egészet.
2013. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!