Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki egyetemen a kettes?

Ciki egyetemen a kettes?

Figyelt kérdés
Elég nehezen megy. Elsőéves vagyok gyógyszerész szakon. Eddig volt kémia és sejtbiológia zh. A kémia zhm hálistennek jó lett. A sejtbiológiám viszont katasztrófa, épp hogy a kettes meglett. Van itt olyan, aki középsuliba jeles tanuló volt, aztán egyetemen így pofára esett?
2013. okt. 21. 04:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt már hozzá sem merem tenni, hogy most lesz fizika zh is. Ebben szerintem a cél kifejezetten a kettes megszerzése lesz!!
2013. okt. 21. 04:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően én kitűnő voltam a fősulin is, de nagy ívben tettem rá, hogy hányas. Ott már nagyon nem számít, lényeg hogy meg van. Persze ha kitűnőre végzed (Summa cum laude) az jól mutat az önéletrajzban, de a többi oly mindegy, ha lediplomázol rendben.
2013. okt. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk maximalista voltam egyetemen is eléggé, de a rengetegből még így is akadt olyan tárgy, ami csak kettes lett, sőt olyan is, aminél alapból a kettes volt a cél. Szerintem semmi gáz. A másik, hogy ez még változhat bőven. Egyáltalán nem ritka, hogy az első félév ilyen rapszodikus, aztán majd ahogy belejössz, meg kitapasztalod, hogyan érdemes készülni, javulnak az eredményeid. És a gyógyszerész szak szerintem kifejezetten nehéz szak.
2013. okt. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kihagytam, hogy a végén meglett a kiváló minősítésű diploma (>4,5 átlag). De mondom, így is voltak benne kettesek, az elején, a közepén, meg a végén is.
2013. okt. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem ciki, senkit sem fog érdekelni, hogy hányas.

Nálunk jogon úgy volt, hogy sok álláshirdetésben mondjuk az szerepelt, hogy legalább cum laude minősítésű diploma, de általában, ha valaki rite-vel mégis megtetszett nekik, utána már ez nem volt kizáró tényező.

A summa cum laude meg eleve ritka, mint a fehér holló, szóval ezt elvárni elég fura lenne. Nem mondom, PhD-nál biztos előny, vagy ilyesmi, de nem hiszem, hogy valaki a minősítése miatt ne találna munkát.

2013. okt. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerész az egyik legnehezebb szak, és a sejtbiológia sokaknak nehezen megy, szóval nem ciki a kettes. Szóval ne aggódj, lesz még tárgyad, ahol ha megkapod a kettest, ünnepelni fogsz.
2013. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!