Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki a kettes egyetemen?

Ciki a kettes egyetemen?

Figyelt kérdés
Egyetemen elsőéves hallgató vagyok. Gimibe jártam, eléggé ratyi tanárokkal voltam taníttatva, és ott voltam 4-5 tanuló. Na most az egyetemen van eddig 3 db 4-esem, ezen kívül pedig eddig egy kettes vizsgám. Sokat készültem rá, de mégsem volt elég. Viszont bánt, mert sosem kaptam még kettest, és valahol cikinek is érzem, hogy CSAK kettes lett. De úgy érzem a köv vizsgám sem og jobban sikerülni, lehet még meg is bukok. :S Nagyon elszaladt tőlem az idő, egyszerűen nem tudom jól beosztani. Van ötletetek, mivel lehetne ezt kivédeni? És csak én érzem ennyire rosszul magam a kettes vizsgám miatt? :(
2012. jan. 2. 21:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

A kettes a legszebb jegy, ezt ne felejtsd el! :) Ha úgy érzed, mindent megtettél, és így sikerült, hát Istenem, az legyen a legnagyobb problémád, hogy 2-essel mentél át, vagy 5-össel. :)

Nehogy már szomorú legyél emiatt, majd megszokod (már bocsi). Tudj örülni a kicsinek is, az egyetem már másról szól, mint a gimi.

2012. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Anya, ha kettes megvan, tudom az anyagot. Minden jobb jegy annál már ajándék. - Mindig ezt mondtam a szüleimnek is. :D


Egyetemen nem szégyen a kettes és ahogy az előző válaszoló is írta, a legjobb jegy. Vannak szakok, ahol a kettesnek örülni kell, pl én gazdálkodási és menedzsmentre járok, itt kész főnyeremény bizonyos tárgyakból. :D Persze bizonyára vannak könnyebb szakok is, na meg kinek mihez van érzéke, abban jó. :)

2012. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem ciki. Egy egyetemen sokkal magasabbak az elvárások, mint bármilyen középsuliban, jóval több az anyag, nehezebb, ráadásul nincs (vagy alig van) a tanárokkal személyes kapcsolata az embernek, ami csak mégjobban megnehezíti a dolgot, nincs az, hogy jajj ez az x. y. gyerek milyen rendes, látszik, hogy készül, megadom neki a jobb jegyet.

Én örülök minden 2-esnek, mióta egyetemista vagyok, pedig én sem szoktam hozzá, középsuliban 4-5-ös tanuló voltam, de hát ez van.

2012. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ajjh, köszönöm szépen a válaszokat! Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Próbálom a maximumot kihozni magamból, de valahogy mégsem ment a vizsgán, hát ez van.


Az időbeosztással kapcsolatban van valakinek jó tanácsa, esetleg ötlete? Bevált nálatok, ha minden napra beosztottátok, hogy mit kell tanulni? Én ezt megcsináltam, csak sajnos mint rájöttem, utolsó hajrás vagyok(az utolsó két napban akarok mindent megtanulni, persze előtte is tanulok, csak nem annyit, mint kellene a beosztás szerint, így az utolsó órákban kapom össze magam). Vagy ez nektek is így szokott sikerülni? :S

2012. jan. 2. 22:56
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Én egyetemen matekból végig kettes voltam (közgáz), egyáltalán nem ciki szerintem , örülök hogy meglett.Én magántanári segítséget is igénybe vettem mert az nélkül megbuktam volna , így is vért izzadva lett meg csúszások nélkül.
2012. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
én is gazdálkodás és menedzsmentre járok, hát ja elég kemény pl az analízis, pénzügy, számvitel.Nem ciki a kettes, vannak tárgyak ahol örül az ember a kettesnek is.
2012. jan. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21:47 te melyik egyetemre jársz?
2012. jan. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Fordult már elő veletek olyan, hogy több volt bennetek, mint az elért eredmény?
2012. jan. 3. 08:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki a kettes. :-)

Sokszor érzem úgy, hogy nem a megérdemelt jegyet kaptam. Az előző félévben vizsgáztam pénzügyből, rengeteget tanultam rá, még visszafelé is el tudtam volna mondani az anyagot. Megírtam a vizsgalapot, még a plusz kérdésre is válaszoltam. Meg lehetett várni a javítást, ami vizsgalaponként kb.5 mp volt, egyszerűen csak ráírta a 2-est... :-( Ha szóvá tettem volna, akkor még én jártam volna rosszul, mert még jó sok tárgyam lesz ennél a tanárnál.

A másik emlékezetes vizsga környezetgazdaságtanból volt. Rengeteget tanultam, az anyag 90%-át biztosra tudtam. Amikor megláttam a kérdéseket, hirtelen azt hittem nem jó helyen vagyok. A csoporttársaim is hasonlóan néztek, a tanár pedig csak annyit mondott gúnyosan, hogy akik nem nézték át az ajánlott irodalmat, azok biztosan kellemetlenül érzik magukat. A vizsga 90perces volt és nem lehetett kijönni, ezért unalmamba minden baromságot leírtam ami csak eszembe jutott. Végül 2-es lett, én pedig nagyot csalódtam a felsőoktatásban. :-(

2012. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos én már első félévben csalódtam a felsőoktatásban. Nekem a labor volt ilyen, hogy csak néztem a dolgozatot, hogy ez a kérdés meg honna pottyant? Mindig ki volt adva előre, mit kell megtanulni, miből kell felkészülni. Ahhoz az anyaghoz a legicipicibb hajszállal kapcsolódtak a kérdések, amik hozzáteszem, nem voltak benne a törzsanyagban. Elég jól megszívtam vele. Most mehetek belőle javítózni. Nem vagyok zseni, de ami tőlem tellett az eddig mindenhol elég volt a kettesre, de laboron nem. "Ez már nem középiskola!" Mindenki ezt hajtja nekem, de ez rajtam nem segít, legalábbis a jelenlegi helyzetemen nem. :(


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. jan. 3. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!