Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a kettes is jó jegy?

Egyetemen a kettes is jó jegy?

Figyelt kérdés
Én más egyetemista vagyok, és az ismerőseimnek eléggé különböző felfogása van erről.
2010. aug. 11. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

nem jó, egyáltalán.

Viszont van olyan tárgy nálunk, amiből csak egyes és kettest osztogat a tanár ... van egy mondása, a diák tudja kettesre, ő 3asra,a professzor 4esre, a jóisten 5ösre :D vagy valami ilyesmi :)

Mondjuk én sose kettesre mentem, de volt olyan tárgy amiből hálát adtam a kettesért...

2010. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát nekem is volt egy tárgyam első félévben, amiből átlagban 1000-ből talán 80-100 ember ment át, na abból én is örültem, mikor az első vizsgán kettest kaptam. De ha tanulható a tárgy, és a tanár is oszt mindenféle jegyet, akkor mindig a lehető legjobbra utazok, ami azért nem kettes.
2010. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Ötöst az kap, aki megeteti a tanár kutyáját(nincs kutyája).

Tárgytól függ nyilván, de szerintem sem az.

2010. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen tárgy. Nekem volt olyan tárgyam, amit több szak 400 hallgatója vette fel. Az aláírást is csak 250-en kaptuk meg és ebből kb. 150-an mentünk át. Én akkor úgy örültem a kettesnek, mintha ötöst kaptam volna.


A kettesnél nincs szebb jegy, csak jobb :)

2010. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Munkában senkit nem az fog érdekelni, hányassal mentél át a vizsgán, csak az, hogy jól végezd a dolgod. Egyetemen, főiskolán egy osztályzat függ a tanár jóindulatától is meg sokmindentől, és ott sokkal komolyabb a vizsgadrukk, mint korábban. Nekünk volt olyan is, hogy a tanár bejött vizsgáztatni, és közölte, hogy most mondták neki, hány százalék vizsgázót kell megbuktatnia, volt olyan, hogy a tanár feleletválasztós vizsgán rossz megoldókulcs alapján javította a vizsgát, és ezért nem lett meg, volt, amiből pótelőadásra kellett bemenni, mert egyes hallgatók csak dumálni jártak be vagy a tanár nem használta a mikrofont, vagy ha igen, akkor nem tudta, hogyan kell, és folyamatosan sípolt-recsegett...

A kettes egyetemen ér annyit, mint korábban egy ötös, nyilván van jobb jegy is, nem kettesért kell menni, de nálunk pl. megfeleződött az évfolyam, és még a feléből is csak töredéknek van diplomája.

2010. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

utolsóval egyet értek.

Nálunk is volt olyan, h 3 gyak tanár tartott egy tárgyat. Míg az első csoportnak a ZH-ja olyan 3as átlagú volt, a kettes csoporté 2es, és értelemszerűen meg kellett a 3.as csoportot buktatni, mert ha ők is 2-3ast kaptak volna, akkor "túl jó lett volna" az átlagunk..

2010. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Tudom, hogy nem ilyen szempontból tetted fel a kérdést, de azért sem jó a kettes, mert ha államilag támogatott képzésen vagy, átrak6nak költségtérítésesre.
2010. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
22:23 - Ha csak rajtad múlna, de mi van, ha pont beleesel a szórásba...?
2010. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Matek szakra járok, nálunk a könnyebb tantárgyból bukik az évfolyam fele, szóval minket azért nem raknak át költségesre...
2010. aug. 11. 22:38
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

sztem az átsorolás a kredittől függ

és a kredit a kettesért is jár

úh azért nem tesznek át

viszont ha vki kettesekkel megy át mondjuk BA-n/BSc-n, akkor valszeg nem lesz túl jó a záróvizsgája se

és akkor a diplomája is csak 2-3-mas lesz...és máris ugrik pár pont az MA-s/MSc-s felvételinél

2010. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!