Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szólják le manapság is...

Miért szólják le manapság is a szakmákat (OKJ-ket), miközben a felsőoktatás túlképzéses?

Figyelt kérdés

Manapság már több piacképes OKJ van, mint egyetemi szak.


Túl sok helyen indul egy-egy szak, sokhelyütt gyenge színvonalon.

Szerintem teljes mértékben kontrollálhatatlanná váltak a felsőoktatási intézmények.


Az OKJ-kat talán jobban szabályozzák.


Ráadásul tölteléktárgyaktól mentesek, sok gyakorlat van.

Az OKJ-s képzéseknek általában lehet látni az értelmét.


2013. szept. 30. 23:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokan a pár hetes tanfolyamokkal azonosítják...

Holott egy normális OKJ-s szakma minimum 2-3éves.

2013. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Egy CAD-CAM informatikust, egy valamilyen vegyész technikusit, egy csecsemő és kisgyermek gondozóit azonosítanak pár hetes tanfolyamokkal?
2013. szept. 30. 23:39
 3/32 anonim ***** válasza:
Mert az OKJ-s képzések színvonala sem valami kiváló. Főleg, amit az ilyen Athéné meg mittudomén milyen nevű középiskolák rendeznek...
2013. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
ja atalanta az jó szar volt..semmit nem oktattak és jártam két évet...inkább máshova jelentkeztem volna mint oda
2013. okt. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Azért szólják le az okj-t mert a legtöbb egy kappal...sz-t sem ér. Sokkal több értéktelen képzés van közöttük, mint a felsőoktatásban(pedig én is azt mondom hogy sok képzés egyetemen semmit sem ér), és még az sincs meg a végzés után hogy diplomás vagy, bárhova elmész dolgozni ugyanígy középfokú végzettséged marad, ami hosszú távon majd tapasztalod a hátrányát.

Azok a szakmák érnek valamit, ami régen is volt, és szakmunkásban oktaták őket zömében. Szóval a kézzel fogható szakmák. (szakács, cukrász, kőműves, víz- gázszerelő, stb)

Sorolsz néhány képzést amiket csodálkozva hogy néhány hónapos tanfolyammal azonosítanak.

CAD-CAM informatikust..ezzel nem tudom hogy lehet elhelyezkedni, da ha beütöm a keresőbe akkor a CAD informatikus, programozó álláshoz gépészmérnököt keresnek nem okj szakával rendelkezőt.

vegyész technikusit.ezzel már láttam álláshirdetéseket, igaz nem sokat, bár már panaszkodni is láttam itt a gyakorin ezzel a végzettséggel embert, aki belevágott a diplomás vegyész képzésbe mert csak azzal van normális állás szerinte

egy csecsemő és kisgyermek gondozóit -na ez egy kap semmi itt diplomával sem tudsz elhelyezkedni..okj-val meg körbe nevetne..ja és ha mégis nagy protekcióval lesz munkád minimálbéred marad mindig (jelenlegi tv szerint), míg az ugyanilyen nevű diplomával emelkedik a fizetésed ahogy haladsz a korral...

Szóval pont ezek az érettségire épülő képzések szakmák azok ahol nehéz elhelyezkedni az okj-val. Majd tapasztalod, pont azok az okj-k a kevesek a munkaerő piacon amiknek megvan a diplomás társuk.

2013. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Biztos akadnak piacképes OKJ-s végzettségek, de 90%-uk kuka, és nem azon múlik, hogy pár hónaposak vagy 2 évesek.


Pl. voltak középiskolai osztálytársaim, akik elvégezték a gazdasági informatikus, az informatikai statisztikus és elemző, idegenforgalmi szakmenedszer, stb., stb. szakokat, melyek mind-mind 2 évesek voltak, és még csak nem is kamu magániskoláknál, hanem egyetemen vagy középiskolában, aztán nem mentek vele semmire. Végiggondolva, egyedül a fogtechnikusok kaptak szakmai állást a volt osztálytársaim közül azok, akik OKJ-t végeztek.


Vegyésztechnikus talán kap állást, ha eleve olyan szakközépbe járt és nappalin végezte a technikusit is, de pl. aki a vegyészmérnök asszisztensit végzi el, ami egy 2 éves OKJ képzés, és adott esetben együtt tanulnak a BSc képzéssel, annak esélytelen, ilyenre jellemzően a gyárak küldik el a már vegyiparban dolgozó embereket, mert ha BSc-re küldenék, akkor dobbanthatnának jobb fizetésért.


Ja, és OKJ-s képzésekben is a túlképzés a jellemző, csak erről kevesebb szó esik a médiában, mint a felsőoktatásról.

2013. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Az egész baráti köröm büfészakra jár. Na jó, mostmár nem az egész, csak olyan 85%-a.


Tölteléktárgyak, nulla gyakorlat, sz*r képzés, ez kapja az ember az egyetemen.

2013. okt. 2. 17:33
 8/32 anonim ***** válasza:

Akkor menj OKJ-ra.

Mindenki tanuljon azt, amit szeretne.

2013. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó.


Csak arról, hogy nem értem, miért szólják le az OKJ-t, mikor sokkal inkább megéri manapság, mint az egyetem.


Mi piacképes? Az orvosi, ami baromi nehéz, hatalmas elhivatottság kell és alulfizetett, miután sok-sok évet végigtanultál. Néhány egészségügyi, ami rettentően alulfizetett. És az igazi mérnökik, amik kegyetlen nehezek, nem elég a szorgalom oda. Talán még az infó, ami szintén kegyetlen nehéz és pl. nekem néha száraz.

Slussz...

2013. okt. 2. 20:08
 10/32 anonim ***** válasza:

De te az orrodig látsz csak, ebben a kérdésben.

Nem vitatom nehéz megszerezni az orvosi vagy műszaki v informatikai diplomát. De nem összehasonlítható egy okj-vel egyik sem. Az hogy neked nehéz és száraz egy dolog, de attól még sokkal kvalifikáltabb végzettség.

Ne a 25 éves kordra gondolj csak ha végzettségről van szó, leszel 35 vagy 40 meg több is. Valahogy én nem látok szegény orvost már a 30-as éveik közepén, csak jó anyagi körülmények között élőt. Sokat panaszkodnak mert végzés után nincs még magánpraxis, és tényleg nem sok a fizetés, de ez nem marad így. Eü diplomásokért mag kapkodnak külföldön, nem kell sajnálni őket sem annyira.

Egy okj-vel ha nem vagy vállalkozó mindig egy középszerű beosztott maradsz, esélyed sincs másra, na ezt kell látnod.

2013. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!