Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Sulitól fáradtság?

Ez miért van? Sulitól fáradtság?

Figyelt kérdés

Most kezdődött a suli,és már tavaly is volt olyan problémám,hogy fáradt lettem mire hazajöttem.

Szóval,bővebben, volt mikor hatodik,hetedik óra végére már lefáradt az agyam,aztán még 15 perc hazaérni,szóval még fáradtabb lettem.Ez van kb. most is.


Biztos csomóan vannak így vele,de ma jutott eszembe hogy tulajdonképpen annyira csak nem normális,hogy valakit már maga a suliban levés lefáraszt.

Vagy mégis?Főleg olyan napokra gondolok,ahol nincs számonkérés ,de 6-7 óra van (tesi vagy van,vagy nincs.

Mert olyan megerőltető dolgot nem csinálok suliban.Mi lenne olyan megerőltető..


Szóval,miért fáradok el néha már magától a sulitól is?

Félre ne értsetek: reggel nem vagyok fáradt,meg mikor odamegyek.Csak hatodik,hetedik óra előtt.(vagy közben,után)


Most vagyok tizedikes.


2013. szept. 3. 15:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe,hogy a figyeléstől?

Vagy,felfogás?

2013. szept. 3. 15:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit alszol éjjelente? Mennyi folyadékot iszol egy nap?

Ilyen dolgok is közrejátszhatnak.


Egyébként az "iskolában levés" stresszes, koncentrációt igénylő, szóval simán elfáradhatsz csak attól, hogy ott vagy.


Nem akarok offenzív lenni, de azért szerintem ne legyen azzal problémád, hogy még az iskola után 15 perc, míg hazaérsz, én egy órát utazom érte, pedig pesti vagyok és pesti az iskolám is. Szóval ha rövid és nem túl fárasztó nap volt a suliban, akkor is fáradtan érek haza ;)

2013. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Végül is ,igazad van.

Bár a 15 percben végül is a gyaloglás lehet kicsit fárasztó.

De amúgy ebben a részben lehet hogy igazad van.


Szóval,lehet tényleg normális,hisz suliban figyelni kell,elég sokat ülni egy helyben,de közben menni egyik teremből a másikba..

Lehet hogy tényleg nem olyan nagy csoda elfáradni benne.


Mondjuk,annyit megjegyzek még,hogy..ebben persze csak az a rossz,hogy hiába fárad el valaki a suliban,ha aznap még tanulni kell.

Tudom,hogy meg kell tanulni (legtöbbször meg is tanulok mindent,vagy amit tudok,azt mindenképp) ,csak ..mégis milyen,hogy az ember fáradt,de még tanuljon órákon keresztül másnapra.És lehetőleg ötösöket szedjen (de legalább négyeseket illik,szerintem)

És,akkor még nem is mondtam semmilyen különórát.


Ha jobban belegondolunk,akkor szerintem nem valami könnyen kivitelezhető feladat.Persze megcsinálom azért,meg másik is.(az emberek szorgalmasabb része)

2013. szept. 3. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Szerintem ne aggódj emiatt egyébként, valószínűleg csak bele kell szokni egy kicsit. Nehéz az "átállás" így a nyár után. Valószínűleg egy hónap múlva már nem fog ennyire lefárasztani a suli, ha meg igen, akkor próbáld majd meg minimálisra csökkenteni az iskolán kívüli elfoglaltságokat (pl. szakkör vagy edzés), próbálj meg minél többet aludni.

2013. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt ilyen, elég kimerült voltam mindig, amikor haza értem, pedig nekem volt, hogy csak órám volt 1 nap. Ilyenkor én délután mindig aludtam egy kicsit, elég 1 óra is, és utána jobb lesz :)
2013. szept. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Érdekes,hogy ma például 7 órám volt,6. óra után már fáradt voltam,meg kedvetlen.


De ahogy vége lett a hetedik órának,és mentem hazafelé,jobb lett.


Meg amúgy lehet a tantárgytól is függ,ki tudja.

2013. szept. 11. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tantárgyaim voltak tavaly, amik teljesen leszívták minden energiám, szóval emiatt is lehetséges. De az időjárás miatt is érezheted ezt. Nekem még csak jövőhéten kezdődik a suli, de én is ezt érzem, mint te, valószínűleg az esős idő miatt.
2013. szept. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!