Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobban menjen...

Mit tegyek hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés
Tudom számtalanszor volt feltéve ehhez hasonló kérdés, de nem találtam a problémámra választ még. Az van hogy idén nagyon bele kéne húzzak a tanulásba. De túl hülye vagyok hozzá. Egyszerűen nem fog az agyam, csak alvás után, mert miután haza jövök a suliból álmos vagyok, csak nem tudok aludni. Tényleg olyan fáradt vagyok hogy alig tudok állni a lábamon, de mikor lefekszem akkor csak forgolódok de nem alszom. Gondoltam arra hogy reggel korábban kelnék, de az sem megy mert bármennyire akarom, nem tudok felkelni mert ragad le a szemem, mert erősen fáradt vagyok. Van valami ötletetek hogy hogyan tanuljak?

2012. okt. 2. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Rá kell szoktatni magad, hogy délután tanulj.

Legyen egy napi rutinod, amitől ne nagyon térj el. Szóval kb. ugyanakkor feküdj le és kelj fel minden nap, így jobban bírod majd a strapát. Feküdj le időben, aludj kb. 8 órát éjszaka, így másnap kipihent leszel.

Táplálkozz egészségesen, igyál napi 2-2,5 liter vizet és mozogj hetente 3-4x.


Így sokkal jobban fogod bírni a napi strapát.

Amikor hazaérsz suliból ebédelj meg, pihenj 0,5-1 órát, amennyi szükséges, utána ülj le tanulni. Nem kell, hogy aludj, elég, ha csak egy kicsit kikapcsolsz, relaxálsz.

2012. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, remélem ez majd segít
2012. okt. 3. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
a szóbelit tanuld a szabadban, csendes helyen a friss levegőn, mateknál ülj le kényelmesen, semmi mással ne vond el a figyelmed (ez a többi tantárgyra is vonatkozik), telefont kapcsold ki, facebokkot szintén, órai munkád nézd át otthon, a leckét mindig csináld meg, ha nem lett jó és órán leellenőriztétek, azt még egyszer csináld emg otthon önállóan, sokat kell gyakorolni. sétálj kirándulj, legyél sokat a friss levegőn, éjjel is inkább takarózz be jobban és hagyd nyitva az ablakot egy kicsit, vagy ha hideg van kint szellőztess lefekvés előtt intenzíven pár percet. az előző hozzászóló intelmei is jók :) egyél csokit.. az nálam bejön :)
2012. okt. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam hogy hazaértem a suliból,ittam egy tejes kávét(fél deci kávé max,többi 2-3 dl tej) ettem valamit, ezalatt megnéztem a tvben vmit(pl Restart a tvben,vagy Farm ahol élünk vagy valami 1 órás kis műsort ami kikapcsolja az agyam.. Utána egy pofi mosás és leültem tanulni, max halk zene rádió de nem saját cd mert akkor arra az ember neki áll bulizni... Ha meg saját akkor pörgős zene,mert az ébren tart. Nekem erre a Juventus Mixek jöttek be. S ez ment amig tanultam ill az ősök hazanem értek. Ha meg nagyon hulla voltam,akkor a buszhoz(vagy metróhoz) elsétáltam a sulitól(fél óra jó levegőn,ezt sokszor akkor is alkalmaztam ha valaki felidegesitett a suliban) egyébként a másik busz az 5 percre állt meg a sulitól majd amikor hazaértem ledöltem egy órácskát pihenni,vizszintesben lenni,átgondoltam a napot,tennivalókat. Ezután kaja és tejeskávé(tv kimaradt ekkor hisz a punya elviszi az időt) és tanulás.


Én korábban nem tudtam kelni,mert igy is fél 6kor keltem,hogy beérjek negyed 8ra a suliba. CSerébe mi 3 kor már otthon voltunk. Igy kb 4 körül kezdtem neki tanulni.

2012. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :)
2012. okt. 5. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!