Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi bajotok van a bölcsészekkel?

Mi bajotok van a bölcsészekkel?

Figyelt kérdés
NEM akarok vitát kirobbantani, de roppant kíváncsi vagyok, hogy miért élnek az emberek bizonyos sztereotípiák a bölcsészekről.

2013. aug. 31. 19:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves gyógyszerész a sztereotípiákról csak annyit, hogy a vegyészek és az orvosok között is a leg lenézettebb szakirány a gyógyszerész, de hajrá, te legalább bevetted a kanyart, és mehetsz a patikába strepsilt árulni.
2013. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem szeretnék vitát látni. :) Csak kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan látja.
2013. aug. 31. 23:24
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
Szakirány? A gyógyszerész mióta szakirány?:D
2013. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
És mégegy megjegyzés: Strepsilst nem én árulok, hanem az asszisztens:) Másrészt: Te csak szereld a csavarokat az autógumiba.
2013. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Üdv: Dr. Nagy László

HAHAHAHAHA

2013. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
42%
Dr N.L. akkor láttál diplomát amikor Mátyás Király burgonyát. Fejezd be a trollkodást pls.
2013. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

Azért nézik le őket, mert roppant megosztó a társadalom. Ahogy a gyógyszerész hallgató (vagy gyógyszerész) mag a mérnök is összevész és egyik próbálja a másik szakját leszólni, csökkenteni annak értékét és értelmét, ami egy nagyon ronda dolog. A mérnök hallgató elfelejtkezik róla, hogy lehet beteg, és lehet szüksége olyan készítményre ami nincs készen, csak a gyógyszerész fogja neki összeállítani, akár normál patikában, akár kórházi patikában, vagy éppen egy gyógyszergyár kutató laborban kifejleszteni, vagy a humán kipróbálás szakaszában ellenőrizni a dolgot. Ahogy a mérnök sem csavarozni fog, hanem tervezni, termelést irányítani, vagy minőséget biztosítani stb. sok féle mérnöki munka van.

A bölcsész lenézésére rájátszik a politika. Ha nem tanárnak megy akkor konkrétan nem ért semmihez, de művelt. sokkal kevesebbre van szükség belőlük mint ahány intézményben van képzés, tehát 98% nem konkrétan bölcsészként fog dolgozni, hanem talál valamilyen adminisztrációs munkát magának, ha talál, vagy munkanélküli lesz. Igen egy anglisztika szakos mihez ért, ha nem akar tanítani...lehet tolmács, vagy fordító...de ezekből sincs annyira szükség mint amennyit képeznek...

Egy néprajzos mit is csinál, hol alkalmazzák őket...?? És igen sokkal kevesebben tudnak reál tárgyakat tanulni, mint amennyien humán tárgyakat..innentől sok középiskolás nem gondolkozik hanem szerette a magyart abból 5-ös akkor irány a bölcsész kar...

2013. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Én igazából csak azt nem értem, hogy miért ne tanulhatna mindenki azt, amihez affinitást érez? Ha valaki néprajzot szeretne, akkor hadd tanulja azt. Engem csak ez a "görcsösen győzzük meg egymást, hogy miért nem jó/jó a bölcsészkar" hozzáállás undorít, de végtelenül. Meg azt nem értem, hogy ha én tolerálom, hogy a mérnök valami kézzelfoghatót alkot, akkor fordítva, egy mérnök miért nem tolerálja, hogy esetlegesen én meg szellemileg járulok hozzá a társadalom fejlődéséhez?
2013. szept. 1. 11:05
 19/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is tanulja mindenki azt amit szeretne. Nekem se szimpatikus az ahogy a mérnök palánták vélekednek a bölcsész hallgatókról. De azzal a következménnyel számolni kell a bölcsészeknél, hogy jó eséllyel lesznek munka nélkül, vagy keveset fognak keresni egy mérnökhöz képest. Ez a különbség már a végzés utáni nyáron fog okozni némi elbizonytalanodást a bölcsészekben, ha meg elhelyezkedtek akkor 3-5 éven belül fogják látni igazán a különbséget, hogy egy mérnök karrierje felfele ível, a bölcsész meg örül ha van munkahelye, és nincs továbblépési lehetősége, és továbbra is szülői támogatásra szorul. Ha valaki ezeket bevállalja, akkor menjen bölcsész szakra.
2013. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a statisztikák nem igazán támasztják alá ezt a "minden bölcsész munkanélküli" dolgot. Nem kiemelkedő az átlagkeresetük a többi karhoz képest, de jobb, mint az egészségügyiseké pl, és kb ugyanott van, mint a természettudományosoké, annak ellenére, hogy azok a karok sokkal kisebbek, így kevesebben is végeznek. Ha pedig hihetünk Annyira szeretik azt hinni a mérnökhallgatók manapság, hogy csak nekik lesz munkájuk, meg hogy csak ők fognak jól keresni. Az SZTE legutóbbi statisztikája szerint a Mérnöki Karon végzetteknél többet keresnek a BTK-sok:


[link]

2013. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!