Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi bajotok van a bölcsészekkel?

Mi bajotok van a bölcsészekkel?

Figyelt kérdés
NEM akarok vitát kirobbantani, de roppant kíváncsi vagyok, hogy miért élnek az emberek bizonyos sztereotípiák a bölcsészekről.

2013. aug. 31. 19:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*emberekben
2013. aug. 31. 19:29
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Mit dolgozik egy bölcsész?
2013. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Pl. tanár
2013. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen ha máshova nem kell akkor megy tanárnak...
2013. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Mérnök vagyok, nem bölcsész, de nincs is velük semmi bajom. Szerintem az velülk a "baj", hogy a teljesítményük semmilyen pénzben kifejezhető módon nem mérhető, és ezt az 1 bitesek úgy értelmezik, hogy nem is csinálnak semmit. Azt is hozzá kell azonban tennem, hogy pont emiatt, a bölcsész pálya idális olyan emberek számára, akik valóban nem csinálnak semmi értelmeset, de ez csak annyit jelent, hogy közülük nehezebb kiszűrni a léhűtőket.
2013. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem lenne az a sok "bölcsésznek titulált tanár", akkor nem tudnék olvasni, írni. Nem tudnék angolul, nem lenne nyelvvizsgám. Nem tudnék semmit a múltról, lennék egy olyan nagy paraszt, akinek mindegy, hogy a 2. világháború melyik században volt.

Szóval, ha nem lenne bölcsész, aki "csak azért lett tanár", mert bölcsészként nem tudott mit kezdeni az életével, akkor egy teljesen tudatlan, tájékozatlan, zéró intelligenciával bíró valaki lennék.


Üdv.,

egy mérnökhallgató

2013. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Előrebocsájtom, hogy van bölcsész diplomám is. A magam részéről csak a szakbarbárokkal nem tudok mit kezdeni, de ez nem feltétlen lenézés. Tény viszont, hogy falnak megyek az olyan bölcsészektől, akik fennen hirdetik, hogy ők hülyék a matekhoz/fizikához/kémiához stb. Ugyanígy falnak megyek az olyan vegyészektől/fizikusoktól stb-től, akik fennen hirdetik, hogy nem szoktak olvasni, színházba járni, vért izzadtak egy nyelv megtanulásával. Csak a második típusból én jóval kevesebbet ismerek. Matematikusból konkrétan egyet se, azért is maradt ki a felsorolásból. Viszont ismerek jó néhány olyan bölcsészt, nem is egyet, nem is butát, aki az első típusba tartozik.
2013. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
*ismerek olyan bölcsészt, nem is egyet
2013. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Az orvosi egyetemen tanulok gyógyszerésznek. És szerintem a bölcsész diplomák megbecsült diplomák. És hasznosnak tartom azokat. Nekem semmi bajom sincs. Sztereotípiám viszont van. A BME-n mindenki nagy agynak érzi magát, mert tanulnak kis matekot/fizikát/kémiát pedig kanyarba sincsennek. Szégyen!
2013. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Hülye szó az, h. "bölcsész"-

Inkább filológus lenne a helyes

2013. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!