Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi valóban egy vicc?

Az érettségi valóban egy vicc?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasom, és hallom emberektől, akik már leérettségiztek, hogy az érettségi vizsga maga a röhej. Senki nem tanul semmit, azokból gazdálkodnak, amit a 4 év alatt eddig megtanultak, vagy tanulgattak (sőt, van aki be se járt órákra, és nem is tanult) ennek ellenére mind tök jó eredményű érettségit csinál... én jövőre érettségizem, eléggé parázok tőle, hogy nehéz lesz, de egyszerűen ezt nehezen hiszem, hogy ennyire könnyű lenne... vagy valóban az?
2013. júl. 31. 16:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak matekból készültem és mindből 3 lett.

Nekem az bőven elég volt ami órán volt.

Ott kérdezték tételeket meg ismételtünk stb és az elég volt.


Matekból meg nem is volt nagy baj mert ott meg pont olyanokat kaptunk amit nem órán gyakoroltunk hanem én magam itthon. /világéletemben 2-es matekos voltam bár mindenkinek én magyaráztam a matekot, volt aki 11. be írt utolsó órán, hogy ha jó lesz átmegy és 4-esre megírta mikor elmagyaráztam neki és 2-ese is alig volt/

2013. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem is egy vicc volt. Amit 4 év alatt tanultam az többnyire elég volt rá.

magyar-német úgy lett 90% fölötti, hogy külön az érettségire semmit nem készültem szinte, csak órákon figyeltem az évek alatt.

föci 90% körüli lett, 1 hónapig nézegettem, de azt is csak azért mert abban az évben már nem volt olyan órám

emelt töri is 5ös lett. 1 hónapig nézegettem a füzeteket az írásbelire+ 2 hét szóbeli tételek.

matekot nem tanultam, mert utáltam mégis józan paraszti ésszel meg lett a 4es :)

összességében abból gazdálkodtam amit a 12 év alatti elsajátítottam.

Volt olyan osztálytársam aki fél évet ráfeszült és mégis rosszabb eredményei lettek mint nekem :/ bár ő szerintem a vizsgahelyzetet nem tudta jól kezelni.

Szóval szerintem rohadt könnyű, főleg így egyetemről visszanézve és összevetve most mekkora mennyiséget kell megtanulnom mennyi idő alatt.

2013. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak magyar emeltre készültem, az jó lett, 86 %. Matek, töri 2 (mert magas ívből sz*rtam rá + nem is érdekelt és nem is számított bele a továbbtanulásba), angol, francia (emelt) 5, civilizáció 4.

442 pontom lett, felvettek állami helyre. Ha az utolsó 2 évet komolyan veszed, akkor jó jegyeket sikerül produkálnod. Nem tanulással is meg lehet csinálni, csak gyengére.

2013. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utólag visszagondolva minden egyszerűbb. Érettségi előtt nálunk azért mindenki izgult, és mégis túléltük. Ugyanez volt most első féléves szóbeli vizsgámnál, lehetetlennek éreztem és lásd 4-es. Én 7 tárgyból érettségiztem, ebből kettő emelt szintű, és azt azért nem állítom, hogy nem tanultam, de azért azt sem, hogy túlzottan megerőltettem volna magam. 7/6 5-ös és egy 4-es. Matekra utolsó félévben órákon rengeteget gyakoroltunk, plusz én még korrepetáltam is, ennyi volt a felkészülésem rá. Magyarból és töriből a tételek kidolgozásán kívül csak az órai tudásomra hagyatkoztam. Angolból voltam középszintűn, de már nyelvvizsga után, ott még a tételekről sem tudtam semmit, de abszolút teljesíthető volt. Kémia közepet csináltam előrehozottan, arra készültem szerintem a legtöbbet, a számításos dolgokra főleg, de az sem volt több ~2-3 hétnél. Németből és bioszból voltam emelt szinten, azok azért neccesebbek voltak, de utólag visszagondolva egyik sem volt annyira vészes. Összességében véve szerintem a középszint nagyon könnyű, főleg ha az ember ha máshol nem, de legalább az órákon aktívan részt vesz a felkészülésben. Matekot csak gyakorolni kell, a nyelv meg filmekből/hírekből/tv-ből könnyen fejleszhető.
2013. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem az átlagom minden éven 3,8 és 4,0 között volt, érettségire 1 percet nem tanultam, mégis 4,6 lett az átlagom 3 db ötössel és 2 db négyessel....hogy a kérdésedre válaszoljak: igen az érettségi valóban egy vicc.


Viszont ha nagyon jó százalékokat szeretnél, akkor azért tanulj becsülettel, de hidd el nulla tanulással a 4-es jegyek is megszerezhetők, az ötös jegyek már kevésbé...

2013. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a kettes az tényleg olyan, hogy ha bemész az utcáról, akkor is megvan. de ötöshöz már bizony kell tudás.
2013. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!