Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi valóban egy vicc?

Az érettségi valóban egy vicc?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasom, és hallom emberektől, akik már leérettségiztek, hogy az érettségi vizsga maga a röhej. Senki nem tanul semmit, azokból gazdálkodnak, amit a 4 év alatt eddig megtanultak, vagy tanulgattak (sőt, van aki be se járt órákra, és nem is tanult) ennek ellenére mind tök jó eredményű érettségit csinál... én jövőre érettségizem, eléggé parázok tőle, hogy nehéz lesz, de egyszerűen ezt nehezen hiszem, hogy ennyire könnyű lenne... vagy valóban az?
2013. júl. 31. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Béka segge alatt van a középszintű érettségi követelményei.
2013. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy kettesre nem tudja megcsinálni az fagy fogyatékos vagy direktbe hülye.
2013. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*vagy
2013. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
engem inkább a min. 4es jegyű szint "nehézségi fokozata" érdekelne, ugyanis annál rosszabbat nem nagyon szeretnék írni középszinten
2013. júl. 31. 16:18
 5/16 anonim ***** válasza:
A kettes-hármas az persze, hogy könnyű, de az semmire nem jó. Egyetemre nem vesznek fel ilyen érettségivel, de ha be is kerül valaki, viszont 0 tudás van mögötte, akkor úgyse fogja elvégezni egyik szakot se. Idén 240 ponttal elég sok helyre be lehetett kerülni, szerintem ezek közül szinte senki nem végzi el egyik szakot se ennyi iq-val.
2013. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Középszinten, főleg a kötelező tárgyakból (magyar, töri, idegen nyelv) tényleg nagyon egyszerűek, legalábbis így utólag. Külön nem készültem ezekre az érettségikre, csak amit átvettünk órán belőlük és nekem mind ötös lett. A matek amiatt nehezebb, hogy nincs szóbeli, amivel javítani lehetne, ha kicsit gyengébben sikerül, mint vártad.


Én biológiából érettségiztem emelt szinten, arra jóval többet kellett tanulnom, mint magyar+matek+törire együttvéve(angolt előrehozottan csináltam), és százalékban még a biosz lett a leggyengébb.


Szóval, ha bejártál órákra és nem vagy síkhülye, akkor a legalább négyes érettségi az alap tárgyakból simán meg lesz. :)

2013. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha átlagos képességű ember vagy, és becsületesen felkészülsz anélkül, hogy megerőltetnéd, vagy agyonizgulnád magad, akkor simán összejön egy 4-5 körüli átlag középszinten.
2013. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A középszintű tényleg vicc.

Magyar: Szövegértés és fogalmazás. Semmi tárgyi tuást nem igényel.

Matek: józan paraszti ész.

Nyelv: hát ehhez nyilván kell vmit tudni, de kb. alapfokú nyelvizsga szintű...

Töri: Szövegértés és józan paraszti ész. Meg az atlasz.


Az emeltek nehezebbek, de arra meg nyilván készül az ember.

2013. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
igazából kicsit lustának tartom magam, de ha muszáj megtanulnom valamit, akkor megtanulom, önszántamból nem, ami nem érdekel. a képességemet átlagon felülinek mondanám, elég jó suliba járok, mindig 4 egész feletti átlagom volt, azért szoktam tanulni, főleg humán tantárgyakból vagyok erős, töri, idegennyelv, meg esetleg irodalom... a matektól félek a legjobban, de úgy érzem, a józan paraszti eszem megvan hozzá, a 4es szintet legalább megütöm belőle, mondhatni, ez megy a "legrosszabbul"
2013. júl. 31. 17:27
 10/16 anonim ***** válasza:
2-3-asra gyerekjáték megírni, 4-esre sem nehéz de ahhoz szerintem picit azért tanulgatni kell évközbe. 5-sre azért nehezebb
2013. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!